* Info

* Tematy

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Kluby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Irena Kwiatkowska i Wiesław Michnikowski - skecz "Krawiec żydowski"  (Przeczytany 1605 razy)

Offline Aniks

• Użytkownik
Odp: Irena Kwiatkowska i Wiesław Michnikowski - skecz "Krawiec żydowski"
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 11, 2013, 14:17:20 »
Super skecz! Doskonały tekst. Bardzo się ubawiłam. :)
Nie ma to, jak nasza stara, dobra gwardia aktorów komediowych i kabaretowych. Kwiatkowska i Michnikowski są świetni.

Jednym z moich ulubionych aktorów był Kazimierz Brusikiewicz. Często bywałam w teatrze Syrena, gdzie występował on i wielu innych wspaniałych artystów. Szczególnie utkwił mi w pamięci występ, w którym pan Kazimierz był przebrany... za kobietę. Do tego stopnia charakteryzacja była świetna, że w garderobie jakiś młody aktor pocałował go w rękę, a publiczność zupełnie nie rozpoznała, kim jest tańcząca korpulentna dama. Ja czytałam wcześniej recenzję z tego spektaklu, więc wiedziałam, co się święci i szepnęłam koleżankom. Tak się wieść rozniosła i cała publika gromko się roześmiała. :) Z przyjemnością wspominam tamte czasy.
W sieci znalazłam monolog Brusikiewicza pt. "Rubinstein":

Kazimierz Brusikiewicz - Rubinstein

Offline Uczen_Sokratesa

• Użytkownik
Odp: Irena Kwiatkowska i Wiesław Michnikowski - skecz "Krawiec żydowski"
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 12, 2013, 02:46:02 »
Ileż fajnych powiedzonek :))) Kupić za niezapłacone raty :)0
:)) Dziękuję Aniks:)

Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.