* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: MFW: Polska musi obniżyć stopy procentowe, aby uniknąć katastrofy  (Przeczytany 3241 razy)

Offline marylaossowska

 • Maryla
 • ******
 • Wiadomości: 2240
Międzynarodowy Fundusz Walutowy przedstawił raport o stanie naszej gospodarki. Wśród zaleceń znalazła się rada, aby stopy procentowe zostały niezwłocznie obniżone.foto: materiały prasowe

Mimo całej serii obniżek, jaka miała miejsce w ciągu kilku ostatnich miesięcy, okazuje się, że - w porównaniu do innych państw regionu - stopy procentowe w naszym kraju są i tak na bardzo wysokim poziomie. To w głównej mierze przyczynia się do rekordowych zysków banków działających na terytorium Polski, ale już znacznie gorzej oddziałuje na zwykłego Kowalskiego, który więcej swoich pieniędzy musi przeznaczać na spłatę odsetek od kredytu. MFW stawia sprawę jasno - stopy procentowe w Polsce są zbyt wysokie i jeśli zarządzający Polską chcą uniknąć katastrofy powinni w sposób znaczący je obniżyć.

No chyba, że zarządzający Polską działają na rzecz zagranicznych banków. W takim przypadku nie dziwi "zachowawcze" obniżanie stóp przez Radę Polityki Pieniężnej w ostatnim czasie.

Źródło: http://forsal.pl

Offline Teofil

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 561
Odp: MFW: Polska musi obniżyć stopy procentowe, aby uniknąć katastrofy
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 17, 2013, 14:20:48 »
Litości, Marylo... Tylko nie wzywaj ich do obniżania na siłę stóp, bo oni nie obniżają stóp kredytów tylko lokat, a potem taki największy bank daje 2% w skali rocznej na długoterminowej lokacie. Inflacja do 15%, a oni dają max 3% na lokacie :(  Właśnie mam problem, co zrobić... Nie opłaca się oszczędzać w banku, a fundusze to ryzyko utraty 30% jak się nie zdąży uciec w szybkiej bessie... 

Offline marylaossowska

 • Maryla
 • ******
 • Wiadomości: 2240
Odp: MFW: Polska musi obniżyć stopy procentowe, aby uniknąć katastrofy
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 17, 2013, 21:09:44 »
Litości, Marylo... Tylko nie wzywaj ich do obniżania na siłę stóp, bo oni nie obniżają stóp kredytów tylko lokat, a potem taki największy bank daje 2% w skali rocznej na długoterminowej lokacie. Inflacja do 15%, a oni dają max 3% na lokacie :(  Właśnie mam problem, co zrobić... Nie opłaca się oszczędzać w banku, a fundusze to ryzyko utraty 30% jak się nie zdąży uciec w szybkiej bessie...

Hmm.... faktycznie obniżenie stóp procentowych powoduje, że oszczędzanie staje się mniej opłacalne, ale przecież decyzja Rady Polityki pieniężnej w sprawie ich obniżki w banku centralnym pociąga za sobą po jakimś czasie obniżkę kredytów w bankach komercyjnych.
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2013, 00:16:25 wysłana przez Maryla »

Offline Teofil

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 561
Odp: MFW: Polska musi obniżyć stopy procentowe, aby uniknąć katastrofy
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 17, 2013, 21:44:41 »
Ja jeszcze nigdy w życiu kredytu nie wziąłem :) , więc jak zdejmą 2% na kredytach to mnie niewiele to pociesza. Ale kiedy stopy rosną to nie narzekam i zwykle w czasie kryzysów jak się poluje na dobre lokaty to przynajmniej oszczędności nie topnieją. Nauczyłem się mądrej zasady, żeby zawsze coś zaoszczędzić i wtedy "pożyczam" tylko od siebie spłacając w dogodnych, niestresujących ratach. Jest lepiej to spłacam raty i coś odkładam, gorzej biorę "kredyt", bez  żyrantów i odsetek :))) Tylko niestety w Polsce nie tylko lokaty są poniżej inflacji, ale jeszcze kładą Belkę pod nogi i naprawdę nie można mówić o jakimś mnożeniu kapitału bo to kpina... Nie warto trzymać więcej niż równowartość 3 pensji, bo się realnie traci pieniądze. Tyle, żeby na nową lodówkę, naprawę samochodu, czy pralkę było... A tak w ogóle to wszyscy jesteśmy bankrutami z kredytem 50 tysięcy na osobę licząc tylko oficjalne zadłużenie. Czyli przeciętny  kredyt na 20 lat.

Offline marylaossowska

 • Maryla
 • ******
 • Wiadomości: 2240
Odp: MFW: Polska musi obniżyć stopy procentowe, aby uniknąć katastrofy
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 18, 2013, 00:38:05 »
Wliczając niemowlęta i starców  >:(  I oby dług wynosił "tylko" 50 tys zł na głowę statystycznego Polaka, bo eksperci wyliczają, że wynosi on już naprawdę 200 tys. zł. 

Nie znalazłam "słupków" za 2012, więc tutaj tylko te do 2011.

Dług rośnie  - bezlitośnie....."Państwowy dług publiczny na koniec 2012 r. wyniósł 840,5 mld zł wobec 815,3 mld zł na koniec 2011 r." (http://www.mf.gov.pl/ministerstwo-finansow/wiadomosci/komunikaty).  "Jedynie" 813 mln zł długu wmawia nam minister Rostowski, bo niezależni eksperci mówią o całkiem innych cyfrach. Z szacunków Instytutu Globalizacji wynika, że zadłużenie III RP przekroczyło już bilion złotych. Z kolei z opracowania prof. Janusza Jabłonowskiego z departamentu statystyki NBP oraz Christopha MĂźllera i Bernda RaffelhĂźschena z Uniwersytetu we Freiburgu wynika, że kwota ta sięga aż 3 bln zł. To oznacza, że każde gospodarstwo domowe w Polsce winne jest już ponad 200 tys. zł. i relacja długu publicznego do PKB dawno przekroczyła magiczne 60%, które dopuszcza Konstytucja RP.

Offline Teofil

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 561
Odp: MFW: Polska musi obniżyć stopy procentowe, aby uniknąć katastrofy
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 18, 2013, 02:41:51 »
Lepiej niech za dużo nie mówią, bo jak pryśnie PR-owski bajer to będzie masakra. Dolar i Euro poleci w górę do 7 zł albo lepiej. Tylko foreksowi gracze podtrzymują chyba jeszcze to złudzenie, że jest OK. Chociaż tak naprawdę to cały świat jest zadłużony porównywalnie u różnych Izaaków i dlatego bankruci drukują puste pieniądze pożyczając je sobie nawzajem, żeby odwlec dzień prawdy, że król jest nagi.

Tego wirtualnego bogactwa z lichwy, która urosła do takich rozmiarów, że w głowie się nie mieści, że ktoś może to posiadać, powstał cały problem współczesności. Nie można mieć przecież więcej niż jest pokrycia we wszystkim, a właśnie z odsetek lichwy i wirtualnych pieniędzy ktoś pomnożył do takich rozmiarów i trzyma kwit. Być może to jakiś zmierzch czasu pieniądza i ludzkość musi dojrzeć do czegoś innego, tylko do czego?...

Może przyjść moment, że wszyscy powiedzą, że są bankrutami i nie oddadzą niczego, a właściciel góry złota będzie musiał darować długi, bo już rysuje się sytuacja patowa, grożąca katastrofą.

 


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Maj 13, 2014, 15:10:41 wysłana przez Teofil | Wyświetleń: 3320 | Komentarze: 0


Fot. www.portalspozywczy.pl
___
Wg doniesień PAP Ukraina wyraziła gotowość do ponownego otwarcia swojego rynku dla Polskiej wieprzowiny. Wprowadzone 17 lutego embargo, gdy wykryto u dwóch dzików, blisko granicy z Białorusią, wirusa afrykańskiego pomoru świń, z powodów politycznych nie dotyczyło handlu z Rosją i Białorusią, gdzie występuje ta choroba. Również od 2008 r. Ukraina nie kupuje polskiej wołowiny.

Minister rolnictwa Ukrainy Igor Szwajka po wcześniejszych zabiegach dyplomatycznych polskiego ambasadora na Ukrainie, Henryka Litwina oświadczył, że nie ma już powodu do przedłużania zakazu, który będzie odwołany jeśli specjaliści z obu krajów potwierdzą, że nie ma już zagrożenia dla ukraińskich hodowli. Równocześnie podkreślił, że zamknięcie rynku dla polsk
...
Kwiecień 14, 2014, 01:45:11 wysłana przez Cytaty | Wyświetleń: 3895 | Komentarze: 1

__Na celowniku nieuczciwych dostawców energii są przede wszystkim osoby w podeszłym wieku. Konsumenci na rynku energii elektrycznej są bezbronni – mogą podpisać umowę z nowym dostawcą energii, mimo wciąż obowiązującej umowy z dotychczasowym operatorem. I płacą dwa razy za tę samą usługę.
_

"Miła pani zapewniała babcię, że jest z zakładu energetycznego i że jeśli babcia podpisze umowę, to będzie płaciła mniej za prąd. Ale wcale z zakładu energetycznego nie była. Nie wspomniała też, że teraz babcia zapłaci dwa rachunki. Kiedy chciałyśmy się z tej umowy wycofać, rzuciła słuchawką" - skarży się jedna z czytelniczek Gazety Płockiej. „Moja mama podpisała pod wpływem nagabywania przez przedstawiciela firmy X umowę na tańszą energię ele...
Marzec 10, 2014, 04:06:42 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2610 | Komentarze: 1

__Na początku kwietnia NBP zacznie stopniowo wprowadzać do obiegu zmodernizowane banknoty 10, 20, 50 i 100 zł. Nie ulega zmianie  projekt graficzny, a różnica polega jedynie na zastosowaniu dodatkowych zabezpieczeń. Wszystkie obecnie używane banknoty pozostaną bezterminowo prawnym środkiem płatniczym w Polsce. Banknot o nominale 200 zł na razie pozostaje bez zmian.
_

Najważniejsze zmiany jakie Polacy zobaczą na banknotach w kwietniu tego roku, to odkryte pole znaku wodnego, wprowadzenie farby opalizującej i ulepszone zabezpieczenie recto-verso, czyli uzupełniający się druk obustronny. Projekty graficzne banknotów nie ulegają zmianie, ale zastosowanie nowych zabezpieczeń powoduje, że różnice pomiędzy zmodernizowanymi banknotami, a dotychczas używanym...
Luty 18, 2014, 02:27:51 wysłana przez Teofil | Wyświetleń: 2485 | Komentarze: 0


Screen z Youtube
____
Ministerstwo Środowiska oddało w niejasnych okolicznościach warte miliard dolarów złoże miedzi w ręce kanadyjskiej firmy. KGHM złożyło skargę do ABW i odwołanie od decyzji. Czyżby kolejna afera, przy której Amber Gold to pestka?
____


Według wczorajszych doniesień "Wprost" ABW zbada, sprawę przyznania przez Ministerstwo Środowiska koncesji na warte blisko miliard dolarów złoże miedzi kanadyjskiej firmie reprezentowanej przez byłego prezesa KGHM. Złoże Bytom Odrzański znajdujące się na terenie Głogowa obejmujące obszar ok. 9x19 km i może zawierać złoża miedzi szacowane na 8 mln ton. Stanowi to wartość od 700 milionów do ponad miliarda dolarów. O wartości tego terenu wiadomo na podstawie wykonanych przez państwo
...
Luty 17, 2014, 22:11:44 wysłana przez Teofil | Wyświetleń: 2491 | Komentarze: 0


Screen z http://www.youtube.com/watch?v=u2cDFjYbLtA
____
Katarski dostawca gazu żąda od PGNiG wskazania do końca marca miejsca dostaw gazu. Tymczasem gazoport w Świnoujściu nie jest gotowy.
____


Jak poinformował "Puls Biznesu" Katar żąda od Polski przekazania do końca marca wszystkich informacji technicznych dotyczących dostawy. Pierwsze tankowce z gazem miały według umów trafić do Świnoujścia już w lipcu tego roku, jednak na skutek opieszałości i zlekceważenia przez rząd Tuska oraz jak sugeruje gazeta utrudnień ze strony Rosji, gazoport ma znaczne opóźnienie i może być gotowy dopiero pod koniec roku. W tej sytuacji Polska stara się wynegocjować z Katarem opóźnienie dla pierwszej dostawy o pół roku, aby terminal był w pełni
...
Strony: [1] 2 3 4 5 6
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.