* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: Polska na Międzynarodowej Wystawie Sztuki w Wenecji. Dziwaczne wybory ministra.  (Przeczytany 2304 razy)

Offline marylaossowska

 • Moderator
 • ******
 • Wiadomości: 2240
Minister Zdrojewski po raz kolejny dokonuje zupełnie dziwacznego i niefortunnego wyboru polskiej reprezentacji na Międzynarodowe Biennale Sztuki w Wenecji. W tym roku w Pawilonie Polskim na 55. Międzynarodowej Wystawie Sztuki w Wenecji będzie dzieło Konrada Smoleńskiego „Everything Was Forever, Until It Was No More”.

Opis pracy Konrada Smoleńskiego na stronie warszawskiej Zachęty: "Jest to wieloelementowa instalacja dźwiękowa, która składa się z trzech głównych elementów: dwóch potężnych dzwonów (380 i 420 kg), jakie powstały w pracowni ludwisarskiej braci Kruszewskich w Węgrowie oraz dwóch ścian metalowych szafek w typie magazynowym. Dźwięk dzwonów – +H+ i +B+ – będzie przetwarzany przez dwie ściany głośników, dzięki czemu ton uderzeniowy zostanie zminimalizowany i zacznie przypominać ciągły, falowy dźwięk. Ten natomiast zderzy się z konstrukcją metalowych szafek, co da efekt niesamowitego rezonansu."

Prezentacja:
https://vimeo.com/64870187 - czyli konia kują, dzwon odlewają, spust surówki w Hucie im. Lenina. Sztuka to czy produkcyjniak socjalistyczny z czasów wczesnego PRL?

Dwa lata temu natomast Polskę reprezentowała mieszkająca w Tel Awiwie, obywatelka Izraela, Yael Bartana. Czyżby minister Zdrojewski nie był w stanie znaleźć żadnego artysty w Polsce, czy kierowały nim zupełnie inne względy?

Cytuj
„…i zadziwi się Europa” to nie była sensacyjna zapowiedź, że niemal 40 milionowy kraj nie ma swojego reprezentanta, ale tytuł trzyczęściowej instalacji artystki z Izraela, w skład której wchodził film „Mary Koszmary” z 2007 roku. Rolę główną w tym filmie gra Sławomir Sierakowski z Krytyki Politycznej, który stojąc na ruinach stadionu dziesięciolecia wzywa Żydów z Izraela do powrotu do siebie czyli do Polski okrzykiem: „Żydzi! Rodacy! Ludzie! Luuudzieee!!!!! Chcemy, aby do Polski wróciło 3 miliony Żydów i abyście znowu z nami zamieszkali. Potrzebujemy was! Prosimy, wróćcie!”. Choć po raz pierwszy nie będzie na weneckim biennale przedstawiciela Polski to jednak cały świat usłyszy wykrzyczane przez Sierakowskiego „marzenia nadwiślańskiego ludu”.
Źródło: http://warszawa.gazeta.pl

Mary Koszmary (Nightmares)
Opis pracy Yael Bartana: http://www.zacheta.art.pl/article/view/235/yael-bartana-i-zadziwi-sie-europa#

Zapoznawanie się z fragmentami dokumentacji  filmowej z wystawy w Wenecji dostępnymi na YouTube jest dla ludzi o mocnych nerwach: lewak Sierakowski nawołujący do inwazji 3 milionów Izreaelitów na Polskę,
marsz żydowskich osadników przez Warszawę z okrzykami, że mają "24 godziny na zamienienie tego miejsca w kibuc" czy na koniec parodia śmierci prezydenta w katastrofie smoleńskiej powoduje, że każdy powinien się zastanowić, o co w tej antypolskie hucpie chodzi.

https://www.youtube.com/watch?v=F8JqumNQCso#

Największą jednak odrazę budzi fakt, że "Udział Polski w 54. Międzynarodowej Wystawie Sztuki w Wenecji finansuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczpospolitej Polskiej" (cytat ze strony internetowej Zachęty)

Jak długo jeszcze ten - nie znający się zupełnie ani na sztuce ani na kulturze - wrocławski geszefciarz posadzony na fotelu ministra kultury, będzie topił publiczne pieniądze w antypolskich projektach? Takich jak filmy "Pokłosie" i "Tajemnica Westerplatte" czy corocznej dotacji na utrzymanie "Krytyki Politycznej" - wsławionej zaproszeniem niemieckiej bandy w kominiarkach, brutalnie atakującej polską patriotyczną manifestację 11 listopada 2011 roku.

« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2013, 03:39:52 wysłana przez Maryla »

Offline marylaossowska

 • Moderator
 • ******
 • Wiadomości: 2240
Wstawę Yael Bartana z zachwytem opisuje reprezentant lewackiej fundacji SEA http://www.seafoundation.eu

"Już od dawna bacznie obserwowaliśmy holendersko-żydowską artystkę Yael Bartana, gdy zobaczyliśmy jej trylogię w polskim pawilonie na Weneckim 54 Biennale ubiegłego roku. Zatkało nas! Obecnie to arcydzieło jest częścią kolekcji w muzeum Vanabbemuseum. Jedynie kilka razy w życiu artyście zdarza się wykreowanie działa, które łączyłoby współczesną sztukę, współczesne poglądy społeczne oraz politykę. A jednocześnie ukazuje patologie społeczne, tak jasno, jak zdołała zrobić to Bartana. Jej sztuka jest znakiem naszych czasów, wszystko łączy, wznosi się ponad moment swojego powstania i staje się nowym archetypem problemów naszego społeczeństwa. Jeśli historia mogłaby odzwierciedlać przyszłość, powinniśmy być tego wyjątkowo świadomi. Zrobiło to na nas ogromne wrażenie!"

Proszę zwrócić uwagę na fragment od 6:20. Ja mam nieodparte wrażenie deja vu - konsomolcy w czerwonych chustach z hasłami prosto z komunistycznego ancient regime, okraszonymi "eurokołchozową" poprawnością polityczną. 
Yael Bartana ...and Europe will be Stunned

Offline marylaossowska

 • Moderator
 • ******
 • Wiadomości: 2240
Zajrzałam do wikipedii. Hasło Yael Bartana
Yael Bartana (b. 1970, Kfar Yehezkel, Israel) is an Israeli video artist, who lives and works in Amsterdam and Tel Aviv.

W polskiej wersji wikipedii całkowicie pominięto natomiast, że tworzy w Holandii.
Yael Bartana (hebr. יעל ברתנא, ur. 1970 w Afula w Izraelu) – izraelska artystka multimedialna

Czyli rację mają Ci z fundacji SEA - to izraelsko-holenderska artystka. Nie mogę więc nie zadać pytania:

Jakim prawem Yael Bartana reprezentowała Polskę na 54. biennale sztuki w Wenecji?  Czym kierował się  minister Zdrojewski, żeby na reprezentantkę Polski wybrać artystkę izrealsko-holenderską?
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2013, 03:41:48 wysłana przez Maryla »

Offline Teofil

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 561
Nie wiadomo jak to ocenić, bo to wygląda jak kpina, ale bardziej ośmiesza tę dziwną organizację i takich "innowatorów". Kolejna grupka naprawiaczy świata dobija się do bram. Jednak my przerabialiśmy to tyle razy, że już tylko z westchnieniem musimy znowu odkładać kasę na szklarzy i farbę... Narobią szkód, a potem sami się skompromitują i rozejdą, a my znowu będziemy musieli leczyć siniaki i naprawiać zniszczenia...

Dobro zawsze ostatecznie zwycięża, bo zło przychodzi tylko jak oszust i złodziej, żeby okraść, wykorzystać i zniszczyć. Ci, którzy bronią wartości i wytrwale odbudowują to, co tamci zniszczyli, ratują świat...

Offline marylaossowska

 • Moderator
 • ******
 • Wiadomości: 2240
Nie interesuje mnie organizacyjka SEA, ani Yael Bartana. Mnie interesuje odpowiedź na pytanie dlaczego holenderska Żydówka została wybrana przez ministra Zdrojewskiego do reprezentowania Polski na weneckim biennale sztuki? Czy nie ma w Polsce artystów, którzy mogliby reprezentować prawie czterdziestomilionowy kraj nad Wisłą? Dlaczego minister Zdrojewski - posługując się pieniędzmi polskiego podatnika - wybrał obywatelkę Izreala, tworzącą w Holandii?

Offline Teofil

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 561
Zadajesz retoryczne pytania. Tajemnicą Poliszynela jest, że aby dostać się na salony trzeba być:
1. "kochającym inaczej",
2. lewicowym Żydem ateistą,
3. masonem,
4. antyklerykałem.
Posiadając te wszystkie "przymioty" kariera zapewniona, bez żadnych pleców i umiejętności. A jak nie myślisz jak oni to będziesz:
1. homofobem
2. antysemitą i faszystą
3. moherem
4. Oszołomem i zindoktrynowanym przez Kościół klerykałem itd.

Będą też utrudniać życie na każdym kroku wszystkim inaczej myślącym. Jednym słowem bez wyraźnego przewrotu, czy krwawej rewolucji mamy nowe szaleństwo... Słyszałem, że już w Holandii planują karne eksmisje do getta dla sąsiadów nieakceptujących tych spod kolorowej flagi... :o

 


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Kwiecień 23, 2014, 18:48:14 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 17922 | Komentarze: 11

__Prorosyjscy separatyści ze wschodniej Ukrainy porwali pracującego dla telewizji informacyjnej Vice News amerykańskiego dziennikarza Simona Ostrovsky'ego. Od wielu tygodni reporter relacjonował kryzys na Krymie i we wschodniej Ukrainie.

Kolejne odcinki jego reportaży zatytułowanych "Russian Roulette" umieszczaliśmy na portalu: http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,4254.0.html

Na zdjęciu po lewej zrobionym 13 kwietnia, reporter Simon Ostrovsky stoi obok zamaskowanego i uzbrojonego separatysty prorosyjskiego przed budynkiem milicji w Słowiańsku, 25 km od ukraińskiej granicy z Rosją. 
_
foto: Efrem Lukatsky/The Associated Press

...
Kwiecień 12, 2014, 21:28:55 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3145 | Komentarze: 1

__Pytanie o wolność mediów spotyka się w dzisiejszej Rosji z uśmieszkiem. Jeśli rozmawiasz ze zwyczajnym Rosjaninem będzie to uśmiech sceptycyzmu: "Wolność mediów? Wolność słowa? Nie bądź durny, nie ma czegoś takiego". Jeżeli rozmawiasz z dziennikarzem, szczególnie tym z prowincji, pracującym w państwowych mediach, uśmiech jest smutny i podszyty goryczą. Kryją się pod nim utracone zawodowe ideały i niemożność pisania o istotnych dla społeczeństwa sprawach, frustracja z powodu cenzury, wstyd ulegania nieustannej samocenzurze. Rosyjskie media technologicznie wkraczają w XXI wiek, ale telewizja cyfrowa, internetowe media czy błyszczące okładki czasopism ale mają bardzo mało wspólnego z wolnością słowa.
_

Dziennikarstwo w Rosji przeżywa poważny kryzys. Za...
Kwiecień 08, 2014, 22:04:51 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3589 | Komentarze: 2

Film jest echem podróży do Polski, zarejestrowanym okiem kamery Maggie Okulskiej. Oto jej reminiscencje z wędrówki po naszym kraju:

"Droga Polsko! Co za wibracje!
Żyjemy w dziwnym świecie, nie uważasz? Każdy z nas ma własne opinie na temat innych krajów, nacji, języków… i większość z nich pochodzi z tego co “ktoś powiedziałâ€ lub “gdzieś to usłyszałem” - a nie z własnego doświadczenia. Podróżując po świecie, spotykałam się z wieloma różnymi opiniami o Polsce (o “mnie” jako Polce) - negatywnymi i pozytywnymi. Urodziłam się w Krakowie, jednak od dziecka przemieszczałam się i mieszkałam w wielu miejscach. Osobiście, widzę siebie jako obywatelkę świata. Zatem postanowiłam na własne oczy zobaczyć, a także zdokumentować - jak jest obecnie w Polsce? Mianowicie, w 2012 spakowałam moją kamerę i wyruszyłam do Polski. W ciągu 2-tygodni przejechałam ponad 1120 km pociągiem, od morza do gór. Odwiedziłam duże miasta jak Gdańsk, Kraków, Warszawa;
...
Kwiecień 08, 2014, 21:21:28 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 7820 | Komentarze: 18

_Wstrząsający artykuł Piotra Lisiewicza o genezie katastrofy smoleńskiej, zacieraniu śladów i przywracaniu Polakom godności. Artykuł poniższy został opublikowany w Gazecie Polskiej.

Jako dopełnienie artykułu Lisiewicza gorąco polecam film Anity Gargas Anatomia Upadku.

Obie części filmu można obejrzeć tutaj: http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,4372.msg7380.html#msg7380
_
foto: Filip Klimaszewski/Agencja Gazeta

Anatomia zbrodni - no to opowiem Wam, co zdarzyło się w Smoleńsku

Pijany Wania z zepsutym traktorem słuchający ruskiego disco, zdolny do bezmyślnej brutal
...
Kwiecień 08, 2014, 20:00:50 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3706 | Komentarze: 0

Rosyjska propaganda próbuje przekonywać cały świat, że mieszkańcy wschodniej Ukrainy są bardzo pro-rosyjscy. Kibice dwóch rywalizujących ze sobą klubów z tej części Ukrainy - Metalista Charków i Szachtara Donieck WSPÓLNIE pokazali co naprawdę myślą o Władimirze Putinie. Interesujące, jak ich wspólna przyśpiewka "Putin ch..." spodobała się władzom na Kremlu :) Okazuje się, że nie tylko w Polsce kibice piłkarscy są patriotami.Źródło: http://censor.net.ua/video_news/279777/lozung_putin_hulo_stanovitsya_lyubimoyi_krichalkoyi_ukrainskih_futbolnyh_fanov_video
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 35
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.