* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Wpycha się nas w nowy Układ Warszawski  (Przeczytany 1345 razy)

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Wpycha się nas w nowy Układ Warszawski
« dnia: Maj 20, 2013, 22:54:14 »
_Putin zwraca uwagę na Polskę i na polskie służby już od jakiegoś czasu - mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl Piotr Bączek.
_
foto: kremlin.ru

wPolityce.pl: Podano dziś informację, że Władimir Putin zalecił FSB zacieśnić współpracę z polskim kontrwywiadem. O co tak naprawdę chodzi Rosjanom?
Piotr Bączek: To nie jest pierwsza informacja o zacieśnianiu współpracy pomiędzy SKW a Rosjanami. Przypomnę, że kilka miesięcy temu opinią publiczną wstrząsnęło doniesienie, że służba kontrwywiadu w Afganistanie korzysta z łączności satelitarnej organizowanej przez Rosjan, przez satelitę, który jest w posiadaniu Gazpromu.
(Więcej o tej sprawie: http://wpolityce.pl/wydarzenia/16639-po-naciskach-mediow-mon-zmieni-satelite-do-lacznosci-z-afganistanem-zamiast-sprzetu-gazpromu-wykorzystamy-satelity-krajow-ue-i-nato)
Później były też kontakty w siedzibie SKW, w tej sprawie posłowie Opioła i Kaczmarek wysyłali interpelacje do premiera. To też jest poważna sprawa, bo na teren chroniony, będący pod ścisłą kontrolą, na teren, na który nie mogą wchodzić osoby bez specjalnego certyfikatu weszła delegacja rosyjska i podobno po budynku poruszała się bez przeszkód. Kolejna informacja, także z interpelacji posła Opioły jest taka, że na misję do Afganistanu sprzęt żołnierski wysyłany jest samolotami rosyjskimi. Rosyjskie samoloty transportują polskich żołnierzy i polski sprzęt, m.in. komputery. To jest taki ciąg zdarzeń i faktów, które świadczą, że sytuacja jest tak ustawiona przez stronę rosyjską, aby ta współpraca była od jakiegoś czasu zacieśniana właśnie na poziomie najbardziej newralgicznym, jakim są służby specjalne.
 
wPolityce.pl: Trudno podejrzewać Władimira Putina, ze nagle zaczął cenić polski kontrwywiad, raczej trzeba zapytać wprost, co on z tego będzie miał?
Piotr Bączek: Rosyjskie służby specjalne będą miały dostęp do polskich oficerów, będą mogły bez przeszkód sporządzać charakterystyki tych, których nie znały. Będą miały wgląd do metod pracy, być może również do dokumentów. Ta współpraca będzie się zacieśniała. Jeszcze jest pytanie, co ma być celem tej współpracy? Ochrona kontrwywiadowcza Polski i Rosji? Przed kim? Przed NATO? Przed Stanami Zjednoczonymi? Przed Zachodnia Europą? To jest pytanie. Zarówno SKW, jak i MON powinny ujawnić tę umowę jeżeli została już taka podpisana, bądź wyniki rozmów, które były już prowadzone.
 
wPolityce.pl: Jeśli rzeczywiście chodzi o dostęp do naszych oficerów, to jest to intryga szyta grubymi nićmi. Czy to możliwe, że nikt tego nie widzi, a może jest rządowe przyzwolenie na taka działalność Rosjan w Polsce?
Piotr Bączek: W kontekście tych ostatnich informacji dotyczących Akronu, Zakładów Azotowych, kontaktów Jana Krzysztofa Bieleckiego, informacji ABW, to "zacieśnienie współpracy kontrwywiadów" jest logicznym ukoronowaniem tej sytuacji. To jest wpychanie nas w nowy Układ Warszawski. I to układ i polityczny i w sferze gospodarczej i bezpieczeństwa. Tego nie mówi się wprost, tylko wykonuje się ten plan małymi krokami.

Rozmawiał Marcin Wikło
Źródło: http://wpolityce.pl
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2013, 08:05:31 wysłana przez Maryla »

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Odp: Wpycha się nas w nowy Układ Warszawski
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2013, 23:02:05 »

_Zdjęcie, które mówi wszystko. Kim jest Tusk i jakie są jego relacje w Putinem?
Strach i służalczość nigdy nie sfotografowały się bardziej wyraziście.
_

Poza średniowiecznymi hołdami lennymi i obrazami pańszczyźnianych chłopów bijących pokłony dziedzicowi nie widziałam tak sportretowanej uniżoności. Polski premier w niewolniczym pokłonie wobec prezydenta Rosji. Władimir Putin patrzy na Donalda Tuska spokojnie, z lekkim uśmiechem pobłażania, a raczej politowania. Mimo, że jest niższy o pół głowy, patrzy na Tuska z góry. Patrzy jak kot na mysz, jak wąż na dygoczącego z przerażenia królika, albo raczej jak właściciel na niewolnika, który nabroił i teraz błaga o łaskę. A Prezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej Donald Tusk kornie pochylił głowę, wzrok wbity gdzieś w klapę Putina, nie śmie polski premier spojrzeć w oczy swemu panu i władcy, minę ma wystraszoną, niepewną, kuli się jakby oczekiwał ciosu. Właśnie jak niewolnik, który błaga o łaskę. Za chwilę będzie całował w rękę, za chwilę padnie na kolana, obejmie i ucałuje buty....

PS. Dla porównania realna różnica wzrostu pomiędzy Tuskiem a Putinem: http://www.gover.pl/userfiles/publikacje/Putin_tusk_large_large_large_1_large-large.jpg
http://www.gover.pl/userfiles/publikacje/1248702347_13-large.jpg
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2013, 23:16:07 wysłana przez Maryla »

 


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Kwiecień 23, 2014, 04:02:04 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3088 | Komentarze: 1

__Rosyjska agencja ITAR-TASS podała we wtorek, że Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) może nałożyć embargo na dostawy owoców, warzyw i jagód z Polski ze względu na niezadowalający poziom bezpieczeństwa tych produktów. 
_

Powołując się na komunikat Rossielchoznadzoru rosyjska agencja pisze, że możliwość zakazu "jest związana z niezadowalającym zapewnieniem bezpieczeństwa fitosanitarnego polskich produktów ogrodniczych dostarczanych do Rosji". Agencja ITAR-TASS podaje, że według danych Rossielchoznadzoru polskie produkty "w wielu przypadkach" stanowiły zagrożenie dla zdrowia rosyjskich konsumentów "w związku ze znacznym przewyższeniem dopuszczalnych maksymalnych norm dotyczących zawartości pestycydów i obecności azotanów". Według tej agencji szef Rossielchoznadzoru Siergiej Dankwert zwrócił się do polskiego ministra rolnictwa Marka Sawickiego z prośbą o wydanie poleceń w celu zmiany na lepsze obecnej sytuacji.

Komunikat rosyjskich służb zapowiada, iż "brak działań zmusi Rossielchozn...
Puella Clara
Marzec 23, 2014, 22:54:06 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 3347 | Komentarze: 0


Kamil Stoch z Kryształowa Kulą. Fot. Grzegorz Momot
____Kamil Stoch już w piątek 21 marca zapewnił sobie pierwszą w karierze Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dziś, po ostatnich w sezonie zawodach, które odbyły się w Planicy, dwukrotny polski mistrz olimpijski odebrał nagrodę.

W piątkowym konkursie w Planicy Stoch uzyskał w pierwszej serii 131,5 metra, co dawało mu szóste miejsce. Do prowadzącego Andersa Bardala tracił 4,1 punktu, wyprzedzali go także Andreas Kofler, Gregor Schlierenzauer, Peter Prevc i Severin Freund. W drugiej serii Kamil uzyskał 134 metry i awansował na czwartą pozycję.
____

W niedzielnym, ostatnim konkursie tego sezonu Pucharu Świata w Planicy Kamil Stoch w pierwszej serii prowadził po najdłuższym w konkursie skoku - 139 m! Po drugim skoku (136 m) ostatecznie zajął czwarte miejsce, do trzeciego Andersa Bardala tracąc zaledwie 0,1 punktu.  Na 13. pozycji znalazł się Piotr Żyła, zaś na 15. Maciek Kot. Na "pudle" uplasowali się kolejno Prevc, Freun...
Marzec 20, 2014, 13:07:32 wysłana przez Teofil | Wyświetleń: 2567 | Komentarze: 1

___
Na temat zagrożenia ze strony rosyjskiego reżimu wobec sąsiednich krajów wiemy już od czasu wojny gruzińskiej. Wtedy słowa Lecha Kaczyńskiego przestrzegające przed apetytami Rosji traktowane były jako przesadne panikowanie. Politycy PO, w naiwności uznali, że Rosja jest już niegroźna i można z nią budować normane stosunki. Ta polityka doprowadziła do zaniedbań prowadzących do praktycznego rozbrojenia poskich sił zbrojnych. Nawet katastrofa w Smoleńsku nie otrzeźwiła naiwnych polityków, którzy w imie nowej przyjaźni z Rosją nie chcieli zadawać niewygodnych pytań i uciszali, albo ośmieszali wszystkich, którzy podważali wygodną wersję rosyjską.

Taka polityka udawania, że się nie dostrzega zagrożenia sprawiła, że rządzący nie zrobili nic, aby wzmocnić polskie siły zbrojne, a wiele wskazuje na to, że wręcz znacznie je w tym czasie osłabili. Nie zwracali też uwagi na wyjątkowo agresywne i prowokacyjne manewry wojskowe przy polskiej granicy, podczas których wyraźnie ćwiczono atak na Polskę.

Dopiero kryzys ukraiński pokazał, że Rosja niczym kr
...
Puella Clara
Marzec 06, 2014, 16:09:47 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 3150 | Komentarze: 0

Serwery GTS Polska____Nie ma dowodów, że wybory w Polsce są fałszowane. Karty do głosowania są błyskawicznie niszczone, nie można więc dokonać żadnych weryfikacji. Centra obliczeniowe pracujące dla Państwowej Komisji Wyborczej są dla opinii publicznej czarną dziurą, a członkowie komisji uczą się demokracji od Rosjan, jeżdżąc do Moskwy na szkolenia. Prof. Krystyna Pawłowicz wystosowała do przewodniczącego PKW oficjalny list z pytaniami.____

"Nieważne jak kto głosuje, ważne kto liczy głosy" – mawiał z rozbawieniem Józef Stalin i był bardzo spokojny o wyniki wyborczych decyzji narodu radzieckiego. Instytucje, które mu to zapewniały przeniosły swoją ekspertyzę w wiek XXI. Przy czym nie tylko o Rosję chodzi.
Głosy w polskich wyborach formalnie liczy Państwowa Komisja Wyborcza, ale potem dane trafiają na serwery firmy rosyjskiej. Teoretycznie niezupełnie rosyjskie, bo GTS Polska i Internet Partners to firmy polskie, tyle że mają rosyjskich udziałowców i szefów z firmy-matki GTS, zatru...
Puella Clara
Luty 15, 2014, 15:38:45 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 4822 | Komentarze: 5


Zbigniew Romaszewski. Fot. Przemek Wierzchowski
____13 lutego w Warszawie w wieku 74 lat zmarł Zbigniew Romaszewski, legenda opozycji antykomunistycznej, działacz Komitetu Obrony Robotników i Solidarności, twórca podziemnego radia "Solidarność", wieloletni senator. Odszedł w pełni sił, w wyniku powikłań po zachłyśnięciu. Postać wielce zasłużona, nietuzinkowy polityk, który do końca bronił własnych przekonań, działał zgodnie z sumieniem, stawał po stronie pokrzywdzonych i angażował się w ważne sprawy.

Pogrzeb Zbigniewa Romaszewskiego odbędzie się w czwartek 20 lutego. Msza żałobna o godzinie 13 w Katedrze Warszawskiej, a sam pogrzeb na Powązkach Wojskowych. Czy jednak Ratusz zezwoli na pochowanie wielkiego działacza na początku Alei Zasłużonych na Powązkach, zaraz obok Kuklińskiego, Kuronia, Kołakowskiego? Jak wynika ze słów jego córki, dziennikarki Agnieszki Romaszewskiej-Guzy, urzędnicy HGW robią problemy.
____

"Nawet jeszcze i teraz nie jest pewne (w każdym razie tak wynikało ze słów urzędniczki z którą ...
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 19
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.