* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Limoncello  (Przeczytany 1490 razy)

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Limoncello
« dnia: Maj 22, 2013, 04:05:59 »
_SKŁADNIKI:

skórki z około 15 ekologicznych cytryn
skórki z 2 ekologicznych pomarańcz
1 litr czystej wódki
4 szklanki cukru
4 szklanki wody
_

SPOSÓB WYKONANIA:

Włożyć skórki cytryny i pomarańczy do szczelnego szklanego pojemnika. Wlać alkohol. Przechowywać 10-14 dni w chłodnym miejscu.

Odcedzić alkohol i wlać ponownie do pojemnika.

W rondlu zagotować wodę z cukrem, aż do jego całkowitego rozpuszczenia. Ostudzić do temperatury pokojowej i dodać do wódki.

Przechowywać w lodówce lub w zamrażalniku. 

Uwagi:
Limoncello można przechowywać w zamrażalniku, gdyż nigdy do końca nie zamarza i otrzymamy wspaniały lodowaty likier świetny na gorące dni, szczególnie gdy serwowany po owocach morza.

Ważne jest, żeby używać do limoncello tylko żółtą warstwę cytrynowej skórki, bez białych części, gdyż są one zbyt gorzkie.

Przepis pochodzi z http://www.italianfoodforever.com

« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2013, 07:50:23 wysłana przez marylaossowska »

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.