* Info

* Tematy

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Kluby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: Grzegorz Braun - Transformacja - Od Lenina do Putina (2013) Części I i II  (Przeczytany 2590 razy)

Offline marylaossowska

  • Moderator
  • ******
  • Wiadomości: 2294
_
Cykl filmowy powstał, aby zobrazować to, co na użytek nasz i kolejnych pokoleń, nazwano tytułową transformacją. „Trudno mówić o tym jak Związek Sowiecki został rozmontowany, kiedy się najpierw nie opowie, jak został zmontowany i jak się przed upadkiem bronił” – stwierdził Grzegorz Braun.
_
Autor filmu prowadzi nas przez historię Rosji Sowieckiej i jej „ojców założycieli” (cz.I) aż do pierestrojki beriowskiej połowy lat 50’, po śmierci Stalina (cz.II).
Część III i IV to już części bliższe naszej teraźniejszości – te są obecnie w przygotowaniu.
Pierwsza część filmowego cyklu opowiada przede wszystkim o operacjach propagandowo-policyjnych znanych jako NEP i TRUST. Druga część akcentuje powtórzenie tego modelu za pomocą operacji „Cezary”, czyli stworzenia fałszywej opozycji, w formie V Komendy WiN-u. Kreacja tego rodzaju ciał obcych, implementowanych na grunt państwowy, będzie wielokrotnie przewijać się przez naszą historię jako stały leitmotiv.
Grzegorz Braun - "Transformacja - Od Lenina do Putina" II. Część 1

Grzegorz Braun - "Transformacja - Od Lenina do Putina" II. Część 2
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2013, 20:34:56 wysłana przez Maryla »

Offline marylaossowska

  • Moderator
  • ******
  • Wiadomości: 2294
Odp: Grzegorz Braun - Od Lenina do Putina (2013)
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2013, 20:06:28 »
19 kwietnia 2013 r. o 19.00 - z inicjatywy Fundacji Kocham OB-CIACH, w Warszawie przy wyjściu ze stacji metra Centrum, na tzw. „Patelni”, odbyło się spotkanie z reżyserem Grzegorzem Braunem połączone z pokazem dwóch części filmu „Transformacja – od Lenina do Putina”. Był to pokaz  filmowy z cyklu "OB-CIACHowe Kino Uliczne NON-STOP".

Celem akcji "OB-CIACHowe Kino Uliczne NON-STOP", podobnie jak w przypadku akcji "Kochamy czytać OB-CIACHowe gazety",  jest wyjście z "niepoprawnym" widzeniem rzeczywistości na zewnątrz, do przypadkowych ludzi, którzy być może nigdy nie dowiedzieliby się o istnieniu pewnych dokumentów filmowych, a tym samym nie zapoznaliby się z alternatywną do oficjalnie lansowanej wersją historii. http://kruk.salon24.pl/501603,grzegorz-braun-na-patelni-obciach-w-warszawieZnalazłam w sieci zdjęcia, jak wyglądali w dzieciństwie:
__
Włodzimierz Lenin i Włodzimierz Putin
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2013, 00:02:52 wysłana przez Maryla »

 


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Kwiecień 23, 2014, 18:48:14 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2923 | Komentarze: 11

__Prorosyjscy separatyści ze wschodniej Ukrainy porwali pracującego dla telewizji informacyjnej Vice News amerykańskiego dziennikarza Simona Ostrovsky'ego. Od wielu tygodni reporter relacjonował kryzys na Krymie i we wschodniej Ukrainie.

Kolejne odcinki jego reportaży zatytułowanych "Russian Roulette" umieszczaliśmy na portalu: http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,4254.0.html

Na zdjęciu po lewej zrobionym 13 kwietnia, reporter Simon Ostrovsky stoi obok zamaskowanego i uzbrojonego separatysty prorosyjskiego przed budynkiem milicji w Słowiańsku, 25 km od ukraińskiej granicy z Rosją. 
_
foto: Efrem Lukatsky/The Associated Press

...
Kwiecień 12, 2014, 21:28:55 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 1804 | Komentarze: 1

__Pytanie o wolność mediów spotyka się w dzisiejszej Rosji z uśmieszkiem. Jeśli rozmawiasz ze zwyczajnym Rosjaninem będzie to uśmiech sceptycyzmu: "Wolność mediów? Wolność słowa? Nie bądź durny, nie ma czegoś takiego". Jeżeli rozmawiasz z dziennikarzem, szczególnie tym z prowincji, pracującym w państwowych mediach, uśmiech jest smutny i podszyty goryczą. Kryją się pod nim utracone zawodowe ideały i niemożność pisania o istotnych dla społeczeństwa sprawach, frustracja z powodu cenzury, wstyd ulegania nieustannej samocenzurze. Rosyjskie media technologicznie wkraczają w XXI wiek, ale telewizja cyfrowa, internetowe media czy błyszczące okładki czasopism ale mają bardzo mało wspólnego z wolnością słowa.
_

Dziennikarstwo w Rosji przeżywa poważny kryzys. Za...
Kwiecień 08, 2014, 22:04:51 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2046 | Komentarze: 2

Film jest echem podróży do Polski, zarejestrowanym okiem kamery Maggie Okulskiej. Oto jej reminiscencje z wędrówki po naszym kraju:

"Droga Polsko! Co za wibracje!
Żyjemy w dziwnym świecie, nie uważasz? Każdy z nas ma własne opinie na temat innych krajów, nacji, języków… i większość z nich pochodzi z tego co “ktoś powiedział” lub “gdzieś to usłyszałem” - a nie z własnego doświadczenia. Podróżując po świecie, spotykałam się z wieloma różnymi opiniami o Polsce (o “mnie” jako Polce) - negatywnymi i pozytywnymi. Urodziłam się w Krakowie, jednak od dziecka przemieszczałam się i mieszkałam w wielu miejscach. Osobiście, widzę siebie jako obywatelkę świata. Zatem postanowiłam na własne oczy zobaczyć, a także zdokumentować - jak jest obecnie w Polsce? Mianowicie, w 2012 spakowałam moją kamerę i wyruszyłam do Polski. W ciągu 2-tygodni przejechałam ponad 1120 km pociągiem, od morza do gór. Odwiedziłam duże miasta jak Gdańsk, Kraków, Warszawa; zasmakowałam
...
Kwiecień 08, 2014, 21:21:28 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 4710 | Komentarze: 18

_Wstrząsający artykuł Piotra Lisiewicza o genezie katastrofy smoleńskiej, zacieraniu śladów i przywracaniu Polakom godności. Artykuł poniższy został opublikowany w Gazecie Polskiej.

Jako dopełnienie artykułu Lisiewicza gorąco polecam film Anity Gargas Anatomia Upadku.

Obie części filmu można obejrzeć tutaj: http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,4372.msg7380.html#msg7380
_
foto: Filip Klimaszewski/Agencja Gazeta

Anatomia zbrodni - no to opowiem Wam, co zdarzyło się w Smoleńsku

Pijany Wania z zepsutym traktorem słuchający ruskiego disco, zdolny do bezmyślnej brutal
...
Kwiecień 08, 2014, 20:00:50 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 1841 | Komentarze: 0

Rosyjska propaganda próbuje przekonywać cały świat, że mieszkańcy wschodniej Ukrainy są bardzo pro-rosyjscy. Kibice dwóch rywalizujących ze sobą klubów z tej części Ukrainy - Metalista Charków i Szachtara Donieck WSPÓLNIE pokazali co naprawdę myślą o Władimirze Putinie. Interesujące, jak ich wspólna przyśpiewka "Putin ch..." spodobała się władzom na Kremlu :) Okazuje się, że nie tylko w Polsce kibice piłkarscy są patriotami.Źródło: http://censor.net.ua/video_news/279777/lozung_putin_hulo_stanovitsya_lyubimoyi_krichalkoyi_ukrainskih_futbolnyh_fanov_video
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 35
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.