* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Robertino Loretti - "Mamma"  (Przeczytany 1621 razy)

Offline Aniks

  • UĹźytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 394
Robertino Loretti - "Mamma"
« dnia: Maj 25, 2013, 22:20:12 »
Robertino Loretti urodził się w 1948 roku w Rzymie w biednej, wielodzietnej rodzinie. Już jako 10-latek pomagał rodzicom, m. in. śpiewając w restauracjach i kawiarniach. W Cafe Grand Italia został wypatrzony przez neapolitańskiego aktora oraz duńskiego producenta TV, którego żona, śpiewaczka, zajęła się chłopcem.

Robertino Loretti - Mamma
____
W wieku 12 lat Robertino był już znany na całym świecie. W jego repertuarze były głównie pieśni neapolitańskie. Skala głosu młodego artysty była zbliżona do altu, jednak jego głos posiadał charakterystyczne zabarwienie zbliżone bardziej do jasnego haute-contre. Jego największe przeboje to "O Sole Mio", "Santa Lucia", "Mamma", "Torna a Surriento".  Dorosła kariera artysty nie była już tak spektakularna.
____
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2015, 20:05:36 wysłana przez admin »

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.