* Info

* Tematy

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Kluby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Symfonia  (Przeczytany 1082 razy)

Offline Robert Nowak

• Moderator
Symfonia
« dnia: Maj 26, 2013, 18:08:12 »
J16,12-15)
Jezus powiedział swoim uczniom: Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz [jeszcze] znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi.

Ojcie,Syn i Duch  Swiety.Tak objawilo sie w pelni istnienie Boga.Narod  zydowski i muzulmanie uznaja wylacznie za Boga Ojca. Kiedy mowia s swojej wierze mowia o jednym i jedynym Bogu,ktorego czcza pod imienie Jahwe czy Allach.W kulturze orientalnej w buddyzimie w objawieniu jakie otrzymal Buda Bog nie jest czczony w sposob osobowy, nie rozpoznaje sie w Nim  Jego cech osobowych. Tutaj w moim rozumieniu jest kontakt z natura Boga ta natura jaka pozwala nam mowic o Jezusie Chrystusie Bog poniewaz jego boska natura jest zjednoczona z ludzka natura.W  Jezusie boska Osoba i boska natura objawiaja sie ludzkosci przez  czlowieczenstwo Jezusa Chrystusa. Buda mial mozliwosc przezywania boskosci na bardzo wysokim poziomie objawienia naturalnego ktorym moim zdaniem jest objawienie kosmiczne.To objawienie kosmiczne staje sie  objawieniem, przez, ktore kazdy absolutnie kazdy czlowiek moze  rozpoznac Boga i miec z nim kontakt. Jako chrzescijanim widze waznosc wszystkich objawien dla zbawienia czlowieka, ktory zbawia sie czy tez potepia w zaleznosci od tego jak odpowiada na objawienie Boga, ktore poznaje w swojej kulturze.Sobor Watykanski II  mowi o roznych objawieniach te wszystkie objawienia maja znaczenie przez to  jedyne pelne Jakie mamy przez Jezusa Chrystusa. W wierze zatem czlowiek moze dochodzic do coraz glebszej prawdy o Bogu i moze takze degradowac swoja wiare co juz podlega osadowi Boga i moze spowodowac potepienie.

Dlaczego cala ludzkosc nie wyznaje  Jedynego Trojjosobowego Boga, jakiego nam objawil  Jednorodzony Syn? W moim rozumieniu mamy doczynienia z bariera kulturowa. To objawienie jaki przekazuje Buda jest zwiazane z kultura orientalna i jej tozsamoscia, sprawa ma sie podobnie z islamizmem,ktore jest wyrazem jednosci kulturowej swiata islamu. Zycie okreslonym objawieniem oznaczalo zycie okreslona kultura . Kto chce byc chrzescijaninem w przestrzeni kulturowej islamu tym samym zostaje  wykluczony ze swej spolecznosci. My chrzescijaanie tez polaczylismy chrzescijanstwo z tym co sie nazywa cywilizacja zachodnia. Sobor Watykanski II ma propozycje aby nie niszczyc kulltur przekazywac pelna prawde o Bogu jednak nie na sposob irenizmu czy jakiej mieszankich wszystkich religii.  Szanujac, tradycje kulturowe chcemy jednak  jako wyznawcy Trojjedynego prawdziwego Boga taka wiare miala cala ludzkosc.W kulturze orientalnej w swiecie muzulmanskim, w kulturach wyksztalconych na wszystkich kontynentach chcemy aby Bog byl uwielbiony w pelnej prawdzie jednak nie chcemy aby ludzkosc miala jedna kulture  i zyla jedna forma cywilizacji. Ja jako chrzescijanin moge przezywac spotkanie z Bogiem przy tancu zydowskim,moge cieszyc sie kuchnia arabska,moge uzywc rozne formy medytacji orientalnej. Moja przynaleznosc do swiata zachodniego  wyraza sie w sposobie zycia jaki wyksztalcila ta cywilizacja.

Moim idelem jest symfonia, na ktora skladaja sie rozne instrumenty. Kazdy instrument niezaleznie od innych instrumentow moze miec wlasna muzyke i posiada swoja tozsamosc, niezaleznie od tego wszystkie instrumenty moga polaczyc sie w calosc,w ktorej swoimi dzwiekami tworze taka muzyke gdzie w tej roznorodnosci czuje sie jednosc ta jednosc nazywa sie symfonia. Symfonia ludzkosci na czesc Trojjedynego Boga takie marzenie przyznam,ze wypelnia mnie do glebi mojego istnienia.

* Czytania z Mateusza: http://mateusz.pl/czytania/2015/

• post Czytania na środę, 28 czerwca 2017 - 28 Czerwiec
  • Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika

(Rdz 15,1-12.17-18)Pan tak powiedział do Abrama podczas widzenia: Nie obawiaj się, Abramie, bo Ja jestem twoim obrońcą; nagroda twoja będzie sowita. Abram rzekł: O Panie, mój Boże, na cóż mi ona, skoro zbliżam się do kresu mego życia, nie mając potomka; przyszłym zaś spadkobiercą mojej majętności jest Damasceńczyk Eliezer. I mówił: Ponieważ nie dałeś mi potomka, ten właśnie zrodzony u mnie sługa mój, zostanie moim spadkobiercą. Ale oto usłyszał słowa: Nie on będzie twoim spadkobiercą, lecz ten po tobie dziedziczyć będzie, który od ciebie będzie pochodził. I poleciwszy Abramowi wyjść z namiotu, rzekł: Spójrz na niebo i policz gwiazdy, jeśli zdołasz to uczynić; potem dodał: Tak liczne będzie twoje potomstwo. Abram uwierzył i Pan poczytał mu to za zasługę. Potem zaś rzekł do niego: Ja jestem Pan, który ciebie wywiodłem z Ur chaldejskiego, aby ci dać ten oto kraj na własność. A na to Abram: O Panie, mój Boże, jak będę mógł się upewnić, że otrzymam go na własność? Wtedy Pan rzekł: Wybierz dla Mnie trzyletnią jałowicę, trzyletnią kozę i trzyletniego barana, a nadto synogarlicę i gołębicę. Wybrawszy to wszystko, Abram poprzerąbywał je wzdłuż na połowy i przerąbane części ułożył jedną naprzeciw drugiej; ptaków nie porozcinał. Kiedy zaś do tego mięsa zaczęło zlatywać się ptactwo drapieżne, Abram je odpędził. A gdy słońce chyliło się ku zachodowi, Abram zapadł w głęboki sen i opanowało go uczucie lęku, jak gdyby ogarnęła go wielka ciemność. A kiedy słońce zaszło i nastał mrok nieprzenikniony, ukazał się dym jakby wydobywający się z pieca i ogień niby gorejąca pochodnia i przesunęły się między tymi połowami zwierząt. Wtedy to właśnie Pan zawarł przymierze z Abramem, mówiąc: Potomstwu twemu daję ten kraj, od Rzeki Egipskiej aż do rzeki wielkiej, rzeki Eufrat.

(Ps 105,1-4.6-9)REFREN: Pan Bóg pamięta o swoim przymierzu.Albo: Alleluja

Sławcie Pana, wzywajcie Jego imienia,głoście Jego dzieła wśród narodów.Śpiewajcie i grajcie Mu psalmy,rozsławiajcie wszystkie Jego cuda.

Szczyćcie się Jego świętym imieniem;niech się weseli serce szukających Pana.Rozważajcie o Panu i Jego potędze,zawsze szukajcie Jego oblicza.

Potomkowie Abrahama, słudzy Jego,synowie Jakuba, Jego wybrańcy.On, Pan, jest naszym Bogiem;Jego wyroki obejmują świat cały.

Na wieki On pamięta o swoim przymierzu,obietnicy danej tysiącu pokoleń,o przymierzu, które zawarł z Abrahamem,przysiędze danej Izaakowi.

(J 15,4.5b)Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwał będę. Kto trwa we Mnie, przynosi owoc obfity.

(Mt 7,15-20)Jezus powiedział do swoich uczniów: Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. Każde drzewo, które nie ...

Robert Nowak
Czerwiec 25, 2017, 14:43:43 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 15 | Komentarze: 0

Rdz 19: 30-39
" Lot wyszedł z Soaru i zamieszkał wraz z dwiema swymi córkami w górach, gdyż bał się pozostawać w tym mieście...I tak obie córki Lota stały się brzemienne za sprawą swego ojca. "

Pismo Swiete ukazuje Abrahama , ktory z Bogiem ma gleboka wiez osobowa i jego bratanka Lota.
Lot zawsze kierowal sie racjami , ktore zawsze na wzgledzie  mialy wlasna korzysc. Corki Lota w tym wzgledzie calkiem byly podobne do ojca. Wlasna korzysc uczynila  z Lota mieszkanca Sodomy i myslac o wlasnym dobru corki Lota sprowokowaly go do grzechu kazirodztwa.
Lot doswiadczyl opieki Boga, jednak nie widac w jego zachowaniu czegos co mozna nazwac zawierzeniem Bogu, wiara w Boga.
Dla Lota Bog Abrahama to jest jego prywatny Bog. To taki Bog z" lampy Aladyna", ktory spelnia zyczenia Abrahama.To co stalo sie z Lotem ukazuje jak  "wirus"  Sodomy ocalal. Corki lota uwazaly za normalne miec dziecko z wlasnym ojcem.W Sodomie to musiala byc praktyka normalna i dlatego sodomsk...
Robert Nowak
Czerwiec 18, 2017, 15:23:41 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 20 | Komentarze: 0

Rodz 19:1-29
 Owi dwaj aniołowie przybyli do Sodomy wieczorem, kiedy to Lot siedział w bramie Sodomy. Gdy Lot ich ujrzał, wyszedł naprzeciw nich i oddawszy im pokłon do ziemi 2 rzekł: «Raczcie, panowie moi, zajść do domu sługi waszego na nocleg;
 13 Mamy bowiem zamiar zniszczyć to miasto, ponieważ oskarżenie przeciw niemu do Pana tak się wzmogło, że Pan posłał nas, aby je zniszczyć».

Tutaj Pismo Swiete mowi o istotach inteligetnych ,ktorych nazywa aniolami.
Aniolowie sa stworzeniami Boga, ktore na ziemi moga przybierac ludzka postac, to znaczy moga wygladac jak ludzie, jednak nie sa ludzmi. Niekoniecznie aniol musi przybrac postac ludzka,w opisie raju jest aniol, ktory przybral postac weza.Miedzy tym aniolem a tymi dwoma aniolami znajdujemy powazna roznice. Aniol  z opisu raju podwaza autorytet Boga, ci dwaj aniolowie dzialaja z autorytetu Boga.
Aniolowie,ktorych przyjmuje Lot sa widoczni i dla Lota y dla mieszkancow Sodomy. Lot chce ugoscic aniolow,mi...
Robert Nowak
Czerwiec 12, 2017, 01:38:58 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 29 | Komentarze: 0

Rdz 18:16-33

17 a Pan mówił sobie: «Czyż miałbym zataić przed Abrahamem to, co zamierzam uczynić? 18 Przecież ma się on stać ojcem wielkiego i potężnego narodu, i przez niego otrzymają błogosławieństwo wszystkie ludy ziemi.

Ten fragment ukazuje myslenie Boga.Ukazuje Boga myslacego. Ten kto jest blisko Boga, ma mozliwosc  poznania Jego mysli.
Bog nie wszystkim daje do spelnienia , jakiejs dziejowe misje.
 Bog ma swoje plany wobec calego stworzenia.Ma plany wobec narodow,wobec ludzkosci. W tych planach ma znaczenie Instytucja Kosciola. Nie mozna  jednak zapomniec , ze w planach Boga jest kada osoba i nie wszysko realizuje sie instytucjonalnie.
Bog wobec mnie ma swoj plan , tak jak wobec Ciebie, ktory to czytasz, i ten plan dotyczy wylacznie mojej osoby i nie musze  glosic co w tym planie Bog chce dla mnie, bo to nalezy do prywatnosci. Bog w kadym w nas widzi to dobro, ktore sie ma dziac za sprawa kazdego z nas.I w prywatnosci mowi , jak blisko jest n...
Robert Nowak
Czerwiec 04, 2017, 14:24:43 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 39 | Komentarze: 0

Rdz 18: 1-15
W rodziale poprzednim Abraham w swoim wnetrzu slyszal glos w ktorym Bog mu oznajmial  swoje decyzje dotyczace jego rodziny , ktora stanie sie zarodkiem wielu narodow i  ktora stala sie "rodzina " Boga, to w tej rodzinie dokona sie akt Wcielenia Jednorodzonego Syna Boga zywego.
 Po tym glosie wewnetrznym teraz Abrahamowi skladaja wizyte wyslancy Boga, aniolowie. Aniolowie potwierdzaja to co uslyszal w wenetrznym glosie Abraham. Tak , ze Abraham tego przezycia nie moze traktowac jako jakas halucynacja czy cos co jest okreslane jako choroba psychiczna. Jeden z  aniolow oznajmia Sarze co sie stanie za rok  i ona reaguje podobnie jak Abraham. Moglismy przeczytac we wczesniejszm rozdziale, ze: ...Abraham   upadłszy na twarz, roześmiał się5; pomyślał sobie bowiem: «Czyż człowiekowi stuletniemu może się urodzić syn? Albo czy dziewięćdziesięcioletnia Sara może zostać matką?» Co pomyslala Sara  kiedy sie usmiechnela:
 «Teraz, gdy przekwitłam, mam doznawać rozkoszy, i ...
Robert Nowak
Maj 28, 2017, 14:00:06 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 54 | Komentarze: 0

Rdz 17:1-27

15 I mówił Bóg do Abrahama: «Żony twej nie będziesz nazywał imieniem Saraj, lecz imię jej będzie Sara4. 16 Błogosławiąc jej, dam ci i z niej syna, i będę jej nadal błogosławił, tak że stanie się ona matką ludów i królowie będą jej potomkami». 17 Abraham, upadłszy na twarz, roześmiał się5; pomyślał sobie bowiem: «Czyż człowiekowi stuletniemu może się urodzić syn? Albo czy dziewięćdziesięcioletnia Sara może zostać matką?» 18 Rzekł zatem do Boga: «Oby przynajmniej Izmael żył pod Twoją opieką!» 19 A Bóg mu na to: «Ależ nie! Żona twoja, Sara, urodzi ci syna, któremu dasz imię Izaak. Z nim też zawrę przymierze, przymierze wieczne z jego potomstwem, które po nim przyjdzie.

Kiedy czlowiek jest tak przyzwyczajony do praw natury zaczyna uwazac , ze ona wylacznie ustanawia swe prawa.Nie jest w prawach natury, aby 90 letnia kobieta rodzila dzieci i stuletni mezczyzna plodzil dzieci. To jest smiechu warte.Abram widzi tutaj Boga jako tego, ktory stanowi czesc natury...
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 10
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.