* Info

* Tematy

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Kluby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Pozory  (Przeczytany 626 razy)

Offline Robert Nowak

• Moderator
Pozory
« dnia: Maj 27, 2013, 18:34:46 »
Mk 10,17-27)
Gdy wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, pytał Go: Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?

Tutaj poznajemy kogos, kto pozornie traktuje Jezusa z calym szacukiem. Wyrazem tego jest postawa kleczaca przed Jezusem, uznanie w Nim  NAUCZYCIELA i to nie jakiegokolwiek tylko dobrego. W pytaniu o zycie wieczne jest tez wyrazenie wiary w takie zycie.  W moim rozumieniu staje przed Jezusem czlowiek ,ktory umie dbac o pozory i tez na drodze zachowania pozorow widzi swoje zbawienie.Od Jeusa oczekuje potwierdzenia waznosci tego co pozorne . No coz rozczarowal sie poniewaz Jezus prosil o postawe autentyczna i pokazal jak ta autentycznosc ma sie wyrazic dla kogos kto mysli o zyciu wiecznym.
Tak sobie myslem przed jakim Jezusem my upadamy na kolana i kiedy nazywamy Go dobrym. Wszystko jest dobrze jesli Jezus mowi cos co odpowiada naszym oczekiwaniom.Kiedy przestaje odpowiadac wstaje zasmucony i odchodze. Sprawa moze byc konkretna kiedy Jezus na przyklad mowi  badz wierny swym przyzeczeniom malzenskim i zrezygnuj z tego co stworzyles wlasnym egoizmem wtedy,ze wielu z nas wstaje z kolan odchodzi w zasmuceniu  i mysli to nie dla mnie . Moim zdaniem  jesli w relacji z Bogiem nie czuje sie kompromisu w sposob realny ,jesli dla Jezusa nie pozostawia sie sytuacji okreslanej jako grzesznej, jakas forma zycia realizowana w hipokryzji,obludzie ktore dbaja o pozory. wtedy nauka Jezusa Chrystusa wzbudza smutek poniewaz nie odnajduje sie nic takiego co by w jakis sposob pozwalalo takie zycie usprawiedliwic.

* Czytania z Mateusza: http://mateusz.pl/czytania/2015/

• post Czytania na piątek, 18 sierpnia 2017 - 18 Sierpień
  • (Joz 24,1-13)Jozue zgromadził w Sychem wszystkie pokolenia Izraela. Wezwał też starszych Izraela, jego książąt, sędziów i zwierzchników, którzy się stawili przed Bogiem. Jozue przemówił wtedy do całego narodu: Tak mówi Pan, Bóg Izraela: Po drugiej stronie Rzeki mieszkali wasi przodkowie od starodawnych czasów: Terach, ojciec Abrahama i Nachora, którzy służyli bogom cudzym, lecz Ja wziąłem ojca waszego Abrahama z kraju po drugiej stronie Rzeki i przeprowadziłem go przez całą ziemię Kanaan i rozmnożyłem ród jego, dając mu Izaaka. Izaakowi dałem Jakuba i Ezawa, Ezawowi dałem w posiadanie górę Seir, Jakub i jego synowie wyruszyli do Egiptu. Następnie powołałem Mojżesza i Aarona i ukarałem Egipt tym wszystkim, co sprawiłem pośrodku niego, a wtedy was wywiodłem. Ja wyprowadziłem przodków waszych z Egiptu; i przybyliście nad morze; Egipcjanie ścigali przodków waszych na rydwanach i konno aż do Morza Czerwonego. Wołali wtedy do Pana, i rozciągnął gęstą mgłę między wami i Egipcjanami, po czym sprowadził na nich morze - i okryło ich. Widzieliście własnymi oczami, co uczyniłem w Egipcie. Potem przebywaliście długi czas na pustyni. Zaprowadziłem was później do kraju Amorytów, mieszkających za Jordanem; walczyli z wami, lecz Ja dałem ich w wasze ręce. Zajęliście wtedy ich kraj, a Ja wyniszczyłem ich przed wami. Również powstał Balak, syn Sippora, król Moabu, i walczył z Izraelem. Posłał też i wezwał Balaama, syna Beora, by wam złorzeczył. Lecz Ja nie chciałem słuchać Balaama: musiał on was błogosławić, a Ja wybawiłem was z jego ręki. Przeprawiliście się następnie przez Jordan i przyszliście do Jerycha. Mieszkańcy Jerycha walczyli z wami, a również Amoryci, Peryzzyci, Kananejczycy, Chetyci, Girgaszyci, Chiwwici i Jebusyci, lecz wydałem ich w wasze ręce. Wysłałem przed wami szerszenie, które wypędziły przed obliczem waszym dwu królów amoryckich. Nie dokonało się to ani waszym mieczem, ani łukiem. Dałem wam ziemię, około której nie trudziliście się, i miasta, których wyście nie budowali, a w nich zamieszkaliście. Winnice i drzewa oliwne, których nie sadziliście, dają wam dziś pożywienie.

(Ps 136,1-3.15-18.21-24)REFREN: Sławmy na wieki miłosierdzie Pana

Chwalcie Pana, bo jest dobry,bo Jego łaska na wieki.Chwalcie Boga nad bogami,Chwalcie Pana nad panami.

Faraona z wojskiem strącił w Morze Czerwonei prowadził swój lud przez pustynię.On pobił wielkich królów,On uśmiercił królów potężnych.

A ziemię ich dał na własność,na własność swemu słudze Izraelowi.Pamiętał o nas w poniżeniu,I uwolnił nas od wrogów.

(1 Tes 2,13)Przypomnijcie słowo Boże nie jako słowo ludzkie, ale jak jest naprawdę: jako słowo Boga.

(Mt 19,3-12)Faryzeusze przystąpili do Jezusa, chcąc Go wystawić na próbę, i zadali Mu pytanie: Czy wolno oddalić swoją żonę z jakiegokolwiek powodu? On odpowiedział: Czy nie czytaliście, że Stwórca od początku stworzył ich jako mężczyznę i kobietę? I rzekł: Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą o...

Robert Nowak
Sierpień 12, 2017, 17:36:40 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 17 | Komentarze: 0

Rdz 24: 1-66

Pan, Bóg niebios, który mnie wywiódł z domu mego ojca i z mego kraju rodzinnego, który mi uroczyście obiecał: Potomstwu twemu dam ten kraj, On pośle swego anioła przed tobą; znajdziesz tam żonę dla mego syna

Jestem sługą Abrahama. 35 Pan w szczególny sposób błogosławił memu panu, toteż stał się on zamożny: dał mu owce, woły, srebro, złoto, niewolników, niewolnice, wielbłądy i osły.

Gdy więc dziś przyszedłem do źródła, modliłem się: Panie, Boże pana mego Abrahama, jeśli taka wola Twoja, spraw, abym dopiął celu podróży, którą odbywam. 43 Oto jestem u źródła. Niech więc stanie się tak, żeby ta dziewczyna wyszła czerpać wodę, A gdy jej powiem: Daj mi się napić trochę wody z twego dzbana, 44 niechaj mi powie: Pij ty, a i wielbłądy twe napoję; będzie to ta kobieta, którą Pan wybrał dla syna pana mojego. 45 Zaledwie przestałem tak w duchu się modlić, ukazała się Rebeka z dzbanem na ramieniu i zeszła do źródła, aby czerpać wodę. Wtedy powiedziałem...
Robert Nowak
Sierpień 06, 2017, 14:42:27 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 17 | Komentarze: 0

Rdz 23: 1-20

"Posłuchaj nas, panie! Uchodzisz wśród nas za człowieka szczególnie zaszczyconego przez Boga; pochowaj więc swą zmarłą w najprzedniejszym z naszych grobów. Nikt z nas nie odmówi ci swego grobu do pochowania twej zmarłej».

Abraham czlowiek zaszczycony przez Boga. Zaszczyt oznacza  wyniesienie, jakies wyroznienie. To wyroznienie czyni Bog. Mysle , ze mozemy powiedziec, ze to co wyroznia Abrahama to zycie z Bogiem.
Bog jest w rodzinie Abrahama. On jest Tym, ktory decyduje o losach pewnej rodziny, ktora zastalismy na poczatku jej historii, jak rodzina praktycznie bez wielkich nadziei na przetrwanie, bezplodna Sara, bezdzietnosc braci Abrahama i bratanek Lot , ktoremu rodza sie corki, co oczywiscie nie daje mozliwosci przetrwania rodu z ktorego pochodzi Abraham.
Zycie ziemskie Abrahama zbliza sie ku koncowi, zona umiera w podeszlym wieku w szczesciu  po spelnieniu swego marzenia jakim bylo miec syna.
Smierc Sary, podeszly wiek Abrahama nie...
Robert Nowak
Lipiec 30, 2017, 14:58:18 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 21 | Komentarze: 0

Rdz 22:1-24
1 A po tych wydarzeniach Bóg wystawił Abrahama na próbę. Rzekł do niego: «Abrahamie!» A gdy on odpowiedział: «Oto jestem» - 2 powiedział: «Weź twego syna jedynego, którego miłujesz, Izaaka, idź do kraju Moria2 i tam złóż go w ofierze na jednym z pagórków, jakie ci wskażę». A gdy przyszli na to miejsce, które Bóg wskazał, Abraham zbudował tam ołtarz, ułożył na nim drwa i związawszy syna swego Izaaka położył go na tych drwach na ołtarzu. 10 Potem Abraham sięgnął ręką po nóż, aby zabić swego syna.

Bog postawil pewien wymog Abrahamowi, w imie posluszenstwa Bogu mial  zlozyc ofiare ze swego Syna.Abraham mial ofiarowac Bogu to co mu bylo najdrozsze.
Tutaj mozemy zapytac gdzie sie podziala dobroc Boga, jesli od Abrahama domaga sie rezygnacji z wlasnego syna.
Osobiscie ja ten fragment czytam , nie jako  wyraz okrucienstwa Boga, tylko jako wyraz Jego milosci do  czlowieka, ktora chcial ukazac w Abrahamie.
 Abraham tutaj jest obrazem Boga Ojca, ktory ...
Robert Nowak
Lipiec 23, 2017, 14:20:28 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 41 | Komentarze: 0

Rdz 21: 22-33

"Bóg pomaga ci we wszystkim, co czynisz"

Te slowa wypowiada Ambimelek , widzac to co Bog czyni wobec Abrahama i nie jest w tym jedyny . Dzialanie Boga wobec Abrahama widzial takze  Melchizedek.
O Abrahamie mowia, krolowie, ten ostatni zawiera przymierze z Abrahamem jednak Abraham nie jest postacia, ktora chce poruszac sie w wyzszych sferach.Abraham prowadzi zycie pasterskie, mysli o swej trzodzie o pastwiskach , o studni .
Abraham prowadzi zycie pasterskie i wielbi Boga".Abraham zaś zasadził w Beer-Szebie drzewo tamaryszkowe. Tam też wzywał imienia Pana, Boga Wiekuistego. 34 I tak przebywał Abraham przez długi czas w kraju Filistynów."
Czasem bywa tak , ze zaszczyty, honory, bogactwo czynia, ze ten ktory tym sie cieszy, oddala sie od Boga.Nie umie cieszyc sie Bogiem w dobrobycie.
 "Kiedy trwoga to do Boga" , Bog jest potrzebny w sytuacjach trudnych, a w zyciu spokojnym i dostatnim  szuka  sie czegos innego jak relacji z Bogiem.<...
Robert Nowak
Lipiec 16, 2017, 14:54:38 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 33 | Komentarze: 0

" Abraham miał sto lat, gdy mu się urodził syn jego Izaak."

Bog to co obiecuje spelnia.
 Pismo Swiete, to sa Ksiegi opisu dzialania Boga w historii tego wszystkiego co jest.
Mozemy z Pisma swietego wyczytac, ze na pocztku byl Bog i tylko Bog i niczego innego poza Bogiem nie bylo.Wszystko co jest stalo sie za sprawa Boga.Swiat niewidzialny,swiat bytow anielskich , jest swiatem stworzonym przez Boga, w tym swiecie, obecnosc Boga nie jest ukryta, ten swiat niematerialny nie zna procesow, narodzenia i smierci.Jest to swiat bytow , ktore od momentu stworzenia son takie jakie son nie zmieniaja sie z uplywam lat, poniewaz , czas to cos co jest wlasciwe materii a nie swiata niematerialnego. Aniolowie , ktorzy zostali stworzeni dla tego swiata niewidzialnego, zostali stworzeni jako byty niesmiertelne,
 Swiat materii, z ktorego organizuje sie kosmos, nasza , planeta ziemia, istoty zywe i miedzy innymi  rodzaj ludzki, jest swiatem , gdzie Bog ukazuje cale swoje piekno, ...
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 10
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.