* Info

* Tematy

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Kluby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Pozory  (Przeczytany 746 razy)

Offline Robert Nowak

• Moderator
Pozory
« dnia: Maj 27, 2013, 18:34:46 »
Mk 10,17-27)
Gdy wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, pytał Go: Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?

Tutaj poznajemy kogos, kto pozornie traktuje Jezusa z calym szacukiem. Wyrazem tego jest postawa kleczaca przed Jezusem, uznanie w Nim  NAUCZYCIELA i to nie jakiegokolwiek tylko dobrego. W pytaniu o zycie wieczne jest tez wyrazenie wiary w takie zycie.  W moim rozumieniu staje przed Jezusem czlowiek ,ktory umie dbac o pozory i tez na drodze zachowania pozorow widzi swoje zbawienie.Od Jeusa oczekuje potwierdzenia waznosci tego co pozorne . No coz rozczarowal sie poniewaz Jezus prosil o postawe autentyczna i pokazal jak ta autentycznosc ma sie wyrazic dla kogos kto mysli o zyciu wiecznym.
Tak sobie myslem przed jakim Jezusem my upadamy na kolana i kiedy nazywamy Go dobrym. Wszystko jest dobrze jesli Jezus mowi cos co odpowiada naszym oczekiwaniom.Kiedy przestaje odpowiadac wstaje zasmucony i odchodze. Sprawa moze byc konkretna kiedy Jezus na przyklad mowi  badz wierny swym przyzeczeniom malzenskim i zrezygnuj z tego co stworzyles wlasnym egoizmem wtedy,ze wielu z nas wstaje z kolan odchodzi w zasmuceniu  i mysli to nie dla mnie . Moim zdaniem  jesli w relacji z Bogiem nie czuje sie kompromisu w sposob realny ,jesli dla Jezusa nie pozostawia sie sytuacji okreslanej jako grzesznej, jakas forma zycia realizowana w hipokryzji,obludzie ktore dbaja o pozory. wtedy nauka Jezusa Chrystusa wzbudza smutek poniewaz nie odnajduje sie nic takiego co by w jakis sposob pozwalalo takie zycie usprawiedliwic.

* Czytania z Mateusza: http://mateusz.pl/czytania/2015/

• post Czytania na niedzielę, 25 lutego 2018 - 25 Luty
  • Druga Niedziela Wielkiego Postu

(Rdz 22, 1-2. 9-13. 15-18)Bóg wystawił Abrahama na próbę i rzekł do niego: "Abrahamie!» A gdy on odpowiedział: "Oto jestem" – powiedział: "Weź twego syna jedynego, którego miłujesz, Izaaka, idź do kraju Moria i tam złóż go w ofierze na jednym z pagórków, jaki ci wskażę". A gdy przyszli na to miejsce, które Bóg wskazał, Abraham zbudował tam ołtarz, ułożył na nim drwa i związawszy syna swego, Izaaka, położył go na tych drwach na ołtarzu. Potem Abraham sięgnął ręką po nóż, aby zabić swego syna. Ale wtedy Anioł Pański zawołał na niego z nieba i rzekł: "Abrahamie, Abrahamie!" A on rzekł: "Oto jestem". Anioł powiedział mu: "Nie podnoś ręki na chłopca i nie czyń mu nic złego! Teraz poznałem, że boisz się Boga, bo nie odmówiłeś Mi nawet twego jedynego syna". Abraham, obejrzawszy się poza siebie, spostrzegł barana uwikłanego rogami w zaroślach. Poszedł więc, wziął barana i złożył w ofierze całopalnej zamiast swego syna. Po czym Anioł Pański przemówił głośno z nieba do Abrahama po raz drugi: "Przysięgam na siebie, mówi Pan, że ponieważ uczyniłeś to, a nie odmówiłeś Mi syna twego jedynego, będę ci błogosławił i dam ci potomstwo tak liczne jak gwiazdy na niebie i jak ziarnka piasku na wybrzeżu morza; potomkowie twoi zdobędą warownie swych nieprzyjaciół. Wszystkie ludy ziemi będą sobie życzyć szczęścia takiego, jakie jest udziałem twego potomstwa, dlatego że usłuchałeś mego rozkazu".

(Ps 116B (115), 10 i 15. 16-17. 18-19)

Refren: W krainie życia będę widział Boga

Ufność miałem nawet wtedy, gdy mówiłem:"Jestem w wielkim ucisku".Cenna jest w oczach Panaśmierć Jego wyznawców.

O Panie, jestem Twoim sługą,Twym sługą, synem Twojej służebnicy.Ty rozerwałeś moje kajdany,Tobie złożę ofiarę pochwalnąi wezwę imienia Pana.

Wypełnię me śluby dla Panaprzed całym Jego ludem.W dziedzińcach Pańskiego domu,pośrodku ciebie, Jeruzalem.

(Rz 8, 31b-34)Bracia: Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam? On, który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale Go za nas wszystkich wydał, jakże miałby także wraz z Nim wszystkiego nam nie darować? Któż może wystąpić z oskarżeniem przeciw tym, których Bóg wybrał? Czyż Bóg, który usprawiedliwia? Któż może wydać wyrok potępienia? Czy Chrystus Jezus, który poniósł za nas śmierć, co więcej – zmartwychwstał, siedzi po prawicy Boga i przyczynia się za nami?

(Mt 17, 5)Z obłoku świetlanego odezwał się głos Ojca: "To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie".

(Mk 9, 2-10)Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam się przemienił wobec nich. Jego odzienie stało się lśniąco białe, tak jak żaden na ziemi folusznik wybielić nie zdoła. I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem. Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: "Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy; postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza". Nie wiedział bowiem, co powiedzieć, tak byli przestraszeni. I zjawił się obłok, osłania...

Robert Nowak
Luty 25, 2018, 14:04:48 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 5 | Komentarze: 0

Wj 1:1-22

WSTEP

W pierwszej  Ksiedze  Pisma Swietego  Bog objawia sie, jako  Bog osobowy to znaczy , Bog , ktory ma swiadomosc samego siebie. Bog, ktory jest stworzycielem  istot niebieskich to znaczy istot duchowych, ktore rowniez sa istotami osobowymi i maja niesmiertelna nature.
 Bog jest stworzycielem materii i z niej za pomoca swoich aktow tworczych wyrazonych w opisie  siedmiu dni stwarza wszechswiat zlozony z nieznanej dla nas dokladnie liczby galalaktyk, stwarza wszechswiat , ktorego przestrzenie tez przez nas dokladnie nie sa znane.
Pismo swiete mowi, ze z dzialania Boga pojawia sie w systemie wszechswiata Planeta Ziemia, pojawiaja sie rozne formy zycia, pojawia sie czlowiek.
Pismo swiete ukazuje pierwszego czlowieka  zyjacego w jednosci z Bogiem jednak  w akcie  wolnej woli i decyzji swiadomej czlowiek  ulega pokusie szatana i sprzeniewierza sie Bogu.
Dochodzi do smierci duchowej czlowieka jaka jest separacja od Boga ,utrata  daru...
Robert Nowak
Luty 18, 2018, 14:09:46 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 9 | Komentarze: 0

Te trzy rozdzialy ukazuja jak zaczynaja sie spelniac obietnice Boga. Widzimy jak Bog ksztaltuje narod.
Jozef w okresie glodu wykupuje cala ziemie dla faraona. Wedlug prawa ustanowionego przez  Jozefa ci , ktorzy mieszkali na ziemi faraona placili  1/5 to jest 20% swoich dochodow faraonowi i reszta  byla  przeznaczona dla wlasnego utrzymania.
Forma rzadow Jozefa tak przypadla do  gustu faraona, ze ten nie mial nic przeciwko temu aby cala rodzina Jozefa mogla osiedlic sie w  Egipcie i to nie w byle jakim miejscu,  Goszen tam byly najbardziej urodzajne ziemie w Egipcie. 
Zyczliwosc faraona byla widoczna w organizacji uroczystosci pogrzebowych Jakuba.
Na ziemi egipskiej za panowania Jozefa rodzina Jozefa cieszyla sie wielkimi wyroznieniami.Czas zycia Jozefa to okres wielkiej pomyslnosci, dla calej rodziny. Jozef zyl  110 lat,Jakub osiagnal 147 lat zycia. Tutaj w Kolumbii  nie jest czyms nadzwyczajnym  slyszec o osobach, ktore przekraczaja 100 lat zycia. Jakub mog o...
Robert Nowak
Luty 11, 2018, 14:49:30 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 26 | Komentarze: 0

Rdz 42- 46
Mozemy sobie wyobrazic, ze uplynelo co najmniej jakies 15 lat od chwili kiedy Jozef zostal uznany za umarlego i  bracia Jozefa mieli juz wlasne zycie zorganizowane.
 W domu Jakuba, czy raczej namiocie, mieszkal najmlodszy syn Beniamin,inni synowie juz mieli swoje  zony, dzieci. Jako rodzina pasterska, namioty mogly byc obok.
W Kolumbii jest taki zwyczaj , ze rodziny bogate, kupuja  jakis obszar terenu i tam  buduja sobie domy i w jednym miejscu mieszkaja bracia, ojciec, kazdy ma swoj dom i to sie nazywa "manzana".
 Ja sobie wyobrazan, ze  bracia Jakuba wraz ze swoimi rodzinami, zyli w swych wlasnych namiotach jednak , na jednym wspolnym terenie i tak  rodzina Jakuba utworzyla klan.
 Trojjedyny prawdziwy Bog tutaj na ziemi ma swoj klan.Rodzina Boga, to nie tylko jedna osoba, jedna rodzina ale rozne rodziny polaczone wiara swojego ojca Jakuba.
Mozemy zobaczyc,ze w tym klanie Jakub jest autorytetem on  wyraza zgode aby w poszukiwaniu zywnosci do E...
Robert Nowak
Luty 05, 2018, 01:39:41 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 20 | Komentarze: 0

Rdz 41:1-57
I tutaj  koncza sie wszystkie nieszczescia Jozefa i rozpoczyna sie imponujaca kariera.
"I powiedział faraon Józefowi: «Oto ustanawiam cię rządcą całego Egiptu!»"
"faraon zdjął swój pierścień z palca i włożył go na palec Józefa"
"zawiesił mu na szyi złoty łańcuch.  I kazał go obwozić na drugim swym wozie, a wołano przed nim: «Abrek!»
"Ja jestem faraonem, ale bez twej zgody nikt nie ośmieli się czegokolwiek przedsięwziąć w całym kraju egipskim»,
"...nadał Józefowi imię Safnat Paneach"
"Dał mu też za żonę Asenat, córkę kapłana z On, imieniem Poti Fera."

Nie tylko sie spelnialy sny Jozefa o innych teraz zaczyna sie spelniac sen jaki  Jozef mial o sobie samym.
 Sny Jozefa to nie cos  jest wynikiem ludzkiej kondycji.  Wszyscy ludzie maja sny. Niektore sny zapamietujemy a niektore zaraz po obudzeniu zapominamy, tak bywa ze mna.
Jozef w swych snach nie widzi nic innego jak dzialanie Boga:
"Ja zaś słyszałem, jak mówiono ...
Robert Nowak
Styczeń 28, 2018, 14:18:45 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 27 | Komentarze: 0

Rdz 40: 1-23

Tlumaczenie snow. Cos co mialo miejsce ponad 3 tys lat temu, w XX wieku dalo pocztek takiemu kierunkowi  pschologii, ktory nazywa sie psychoanaliza. Zygmunt Freud na snach opiera swoje odkrycie sfery podswiadomosciowej ktora nazwal ID jesli chozi o instynty nizsze i SUPER- EGO jesli chodzi o nasza zdolnosc do zycia okreslonymi idealami. Umiejetnosc czytania snow wedlug kryteriow nauki uczynila , ze nazwisko Freud jest znane nie tylko w kregu lekarzy, zna go swiat nauki i filozofii.
Jozef mozna powiedziec "Freud" swoich czasow daje dokladna interpretacje snow. Tak jak Jozef zinterpretowal sen taki tez byl przebieg wydarzen.
Sen podczaszego  oznaczal przywrocenie do lask faraona, sen piekarza ozaczal ,ze  w tym momencie jest w celi smierci i Jozef poprostu oznajmil mu date wyroku. Oba sny sa  zweryfikowane faktami.
Sen piekarza ukazuje, ze byc moze czasem nie warto znac przyszlosc,  jednak nie to mnie tutaj uderza.Piekarz i podczaszy  mieli jakies ...
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 10
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.