* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Faustyna (1994)  (Przeczytany 2005 razy)

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Faustyna (1994)
« dnia: Maj 28, 2013, 19:04:02 »
Film powstał na podstawie "Dzienniczka" i zapisków siostry Marii Faustyny Kowalskiej, kanonizowanej w 2000 roku przez Jana Pawła II, który dołożył wszelkich starań, by szerzyć kult Miłosierdzia Bożego w formach pochodzących z jej objawień. Film opowiada historię krótkiego, ale intensywnego życia świętej mistyczki, zmarłej na gruźlicę. Od najmłodszych lat marzyła o życiu zakonnym. Gdy już jest w klasztorze, przeżywa rozczarowanie, bo stosunki tam panujące dalekie są od ideału. Głęboka wiara jest jej jedynym oparciem. Wkrótce zaczyna mieć wizje Jezusa, który wyznacza jej zadanie. Faustyna spotyka się z kompletnym niezrozumieniem otoczenia...
Reż. Jerzy Łukaszewicz. W rolach głównych: Dorota Segda, Agnieszka Czekańska, Krzysztof Wakuliński

« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2016, 18:26:45 wysłana przez admin »

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.