* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Zapraszam na super jazdę  (Przeczytany 1500 razy)

Offline Casper

  • UĹźytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 433
Zapraszam na super jazdę
« dnia: Maj 30, 2013, 18:52:24 »
Ja, duszek mogę fiu i fiu tu i tam. Wy jeszcze nie, więc postanowiłem zaprosić was na przejażdżkę!
Chcesz oglądać , kliknij obrazek:).

Route 66 15 maja 2012
         


  Autor filmu, Japończyk, zainspirował się filmem Bagdad Cafe i wyruszył historyczną drogą 66 na Zachód! To miły gość, więc i my możemy się poczuć jadącymi tą trasą. Wystarczy zrobić pełen  ekran, przygotować sobie herbatkę i wyruszyć. Zaraz zaraz, czegoś bardzo ważnego nie powiedziałem, ale ... od czego Twoja czytelniku wyobraźnia? :)
Odcinki U.S. Route 66 przebiegające przez stany Illinois, Nowy Meksyk i Arizona w 2005 roku zostały uznane za narodową drogę krajobrazową o nazwie Historic Route 66. Łączna długość drogi na tych odcinkach wynosi 2269,2 km i stanowi popularną atrakcję turystyczną.
Znaczenie drogi w kulturze

Route 66 była inspiracją dla wielu twórców. Exodus osadników na zachód w latach 30. XX wieku opisał John Steinbeck w powieści Grona gniewu. W 1946 Bobby Troupe napisał piosenkę Get Your Kicks on Route Sixty Six po swojej podróży tą trasą (swoje wersje tego standardu nagrały m.in.The Rolling Stones, Depeche Mode i Dżem). Do legendy Route 66 nawiązuje też animowany film z 2006 r. Auta w reżyserii Johna Lassetera. Do filmów związanych z drogą należą również Urodzeni mordercy. Ostatnia z książek Carol O'Connell z cyklu powieści o detektyw Kathy Mallory, wydana w r.2006 Find Me (brytyjski tytuł Shark Music) rozgrywa się niemal w całości na Route 66 i jej legenda odgrywa kluczową rolę w powieści. Logo Route 66 pojawia się również jako pionek w popularnej grze Monopoly: Świat. W latach 1960-64 wyświetlany był również serial telewizyjny Route 66 o przygodach dwóch łowców przygód. Zaś w roku 1972 45letni obywatel RPA John Ball przebiegł z Kalifornii do Chicago Route 66. Przebiegnięcie trasy zajęło 54dni. (Wikipedia)
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2013, 18:58:31 wysłana przez Casper »

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.