* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Moja lewa stopa (1989)  (Przeczytany 2512 razy)

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Moja lewa stopa (1989)
« dnia: Maj 31, 2013, 17:54:05 »
Świetny film zrealizowany na podstawie autobiograficznej powieści irlandzkiego malarza. Christy Brown od najmłodszych lat zmagał się z efektami porażenia mózgowego i związanego z nim paraliżu ciała. Mógł poruszać jedynie lewą stopą. Urodził się w 1932 roku w Dublinie w licznej, niezamożnej rodzinie, która dokładała wszelkich starań, aby chłopiec nie czuł się odrzucony i w miarę możliwości uczestniczył w normalnym życiu. Jako nastolatek zaczyna malować. Okazuje się, że ma talent...
Reż. Jim Sheridan. W rolach głównych: Daniel Day-Lewis, Ray McAnally, Brenda Fricker

Moja lewa stopa - My left Foot

Offline Teofil

  • Administrator
  • ****
  • *****
  • Wiadomości: 561
Odp: Moja lewa stopa (1989)
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 24, 2013, 03:41:32 »
Bardzo dobry film. Niesamowita gra aktorska.

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.