* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: Myślozbrodnia czyli polski Orwell "1984"  (Przeczytany 1968 razy)

Offline marylaossowska

  • Moderator
  • ******
  • Wiadomości: 2240
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2013, 19:04:29 wysłana przez Maryla »

Offline Uczen_Sokratesa

  • UĹźytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1217
Odp: Myślozbrodnia czyli polski Orwell "1984"
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2013, 21:00:52 »
Myślę że czas PO przemija. Coraz więcej Polaków sobie uświadamia że "spokój" z PO jest spokojem topielca nieświadomego co się z nim dzieje...

Offline marylaossowska

  • Moderator
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Odp: Myślozbrodnia czyli polski Orwell "1984"
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 02, 2013, 22:53:53 »
Zgoda. Ale żeby było zabawniej  ??? :(  to sami posłowie Platformy nie mają pojęcia co się dzieje...redaktor Robert Mazurek w rozmowie z posłanką PO Lidią Krajewską poprosił, by oceniła kilka obietnic wyborczych obiecujących wielką modernizację Polski (budowa 50 nowych mostów, modernizacja 11 lotnisk oraz budowa dziewięć nowych). Krajewska myślała, że chodzi o obietnice wyborcze PiS i odpowiedziała: "Te wszystkie obietnice są na takim poziomie, że brakuje słów. To kpiny z ludzi!. Człowiek składający takie obietnice okłamuje Polaków!"

Dalsza część rozmowy:

Cytuj
Robert Mazurek: - Ten człowiek to Donald Tusk.

LK: - Słucham?

RM: - Zanim pani powie za dużo i napyta sobie biedy, przyznam się do manipulacji. Cytowałem „Narodowy program wielkiej budowy” Platformy Obywatelskiej z 2007 roku.

LK: - No tak... (cisza) http://www.rp.pl/artykul/1014916-Pochodnie-przeciw-ludziom.html

Problem jednak nie w tym, że jakaś posłanka Platformy wyszła na idiotkę. Problem jest znacznie większego kalibru, ponieważ znakomita większość działaczy PO zachowałaby się w przypadku spotkania z redaktorem Mazurkiem identycznie. Jest więcej niż prawdopodobne, że także sam wódz jedynie słusznej partii odpowiedziałby w podobnym tonie, a jedynie ci ze sztabu pijarowskich magików, który napisali Tuskowi plany jego "przemyśleń" i gestów, mogliby wychwycić fortel redaktora. To oni wyćwiczyli Tuska, a cała niezbyt rozgarnieta reszta powtarza za Tuskiem wyuczone frazesy - jacy to w PiS są durnie, ktorzy potrafią jedynie niszczyć, jacy są groźni dla demokracji, jak się na niczym nie znają........

Posłanka nie mogła rozpoznać programu PO, bo Platforma nigdy nie miała żadnego rzeczywistego programu. Wszystko bowiem zmieniało się z wraz z potrzebami Tuska i kolejnymi ściemami wymyślanymi przez sztab pijarowców. Gdy PiS w 2007 roku mówił, że Platforma nie ma żadnego programu, nikt nie chciał słuchać, ani wierzyć. Tak więc od 6 lat mamy z doskoku - a to związki partnerskie, a to in vitro, walkę z chuligaństwem na stadionach, dopalacze, seks dla czterolatków, wychowanie w trzeźwości...ileż tych pomysłów i akcji już nie było! Ale żadnego pomysłu na rozwój kraju, na rozwiązanie palących problemów w służbie zdrowia, edukacji, infrastrukturze, żadnej polityki historycznej czy zewnętrznej, bo wszystko ukierunkowane jest na kolejne pijarowskie chwyty, by tylko utrzymać władzę.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2013, 23:04:59 wysłana przez Maryla »

 


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Kwiecień 23, 2014, 18:48:14 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 17927 | Komentarze: 11

__Prorosyjscy separatyści ze wschodniej Ukrainy porwali pracującego dla telewizji informacyjnej Vice News amerykańskiego dziennikarza Simona Ostrovsky'ego. Od wielu tygodni reporter relacjonował kryzys na Krymie i we wschodniej Ukrainie.

Kolejne odcinki jego reportaży zatytułowanych "Russian Roulette" umieszczaliśmy na portalu: http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,4254.0.html

Na zdjęciu po lewej zrobionym 13 kwietnia, reporter Simon Ostrovsky stoi obok zamaskowanego i uzbrojonego separatysty prorosyjskiego przed budynkiem milicji w Słowiańsku, 25 km od ukraińskiej granicy z Rosją. 
_
foto: Efrem Lukatsky/The Associated Press

...
Kwiecień 12, 2014, 21:28:55 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3153 | Komentarze: 1

__Pytanie o wolność mediów spotyka się w dzisiejszej Rosji z uśmieszkiem. Jeśli rozmawiasz ze zwyczajnym Rosjaninem będzie to uśmiech sceptycyzmu: "Wolność mediów? Wolność słowa? Nie bądź durny, nie ma czegoś takiego". Jeżeli rozmawiasz z dziennikarzem, szczególnie tym z prowincji, pracującym w państwowych mediach, uśmiech jest smutny i podszyty goryczą. Kryją się pod nim utracone zawodowe ideały i niemożność pisania o istotnych dla społeczeństwa sprawach, frustracja z powodu cenzury, wstyd ulegania nieustannej samocenzurze. Rosyjskie media technologicznie wkraczają w XXI wiek, ale telewizja cyfrowa, internetowe media czy błyszczące okładki czasopism ale mają bardzo mało wspólnego z wolnością słowa.
_

Dziennikarstwo w Rosji przeżywa poważny kryzys. Za...
Kwiecień 08, 2014, 22:04:51 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3590 | Komentarze: 2

Film jest echem podróży do Polski, zarejestrowanym okiem kamery Maggie Okulskiej. Oto jej reminiscencje z wędrówki po naszym kraju:

"Droga Polsko! Co za wibracje!
Żyjemy w dziwnym świecie, nie uważasz? Każdy z nas ma własne opinie na temat innych krajów, nacji, języków… i większość z nich pochodzi z tego co “ktoś powiedziałâ€ lub “gdzieś to usłyszałem” - a nie z własnego doświadczenia. Podróżując po świecie, spotykałam się z wieloma różnymi opiniami o Polsce (o “mnie” jako Polce) - negatywnymi i pozytywnymi. Urodziłam się w Krakowie, jednak od dziecka przemieszczałam się i mieszkałam w wielu miejscach. Osobiście, widzę siebie jako obywatelkę świata. Zatem postanowiłam na własne oczy zobaczyć, a także zdokumentować - jak jest obecnie w Polsce? Mianowicie, w 2012 spakowałam moją kamerę i wyruszyłam do Polski. W ciągu 2-tygodni przejechałam ponad 1120 km pociągiem, od morza do gór. Odwiedziłam duże miasta jak Gdańsk, Kraków, Warszawa;
...
Kwiecień 08, 2014, 21:21:28 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 7828 | Komentarze: 18

_Wstrząsający artykuł Piotra Lisiewicza o genezie katastrofy smoleńskiej, zacieraniu śladów i przywracaniu Polakom godności. Artykuł poniższy został opublikowany w Gazecie Polskiej.

Jako dopełnienie artykułu Lisiewicza gorąco polecam film Anity Gargas Anatomia Upadku.

Obie części filmu można obejrzeć tutaj: http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,4372.msg7380.html#msg7380
_
foto: Filip Klimaszewski/Agencja Gazeta

Anatomia zbrodni - no to opowiem Wam, co zdarzyło się w Smoleńsku

Pijany Wania z zepsutym traktorem słuchający ruskiego disco, zdolny do bezmyślnej brutal
...
Kwiecień 08, 2014, 20:00:50 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3706 | Komentarze: 0

Rosyjska propaganda próbuje przekonywać cały świat, że mieszkańcy wschodniej Ukrainy są bardzo pro-rosyjscy. Kibice dwóch rywalizujących ze sobą klubów z tej części Ukrainy - Metalista Charków i Szachtara Donieck WSPÓLNIE pokazali co naprawdę myślą o Władimirze Putinie. Interesujące, jak ich wspólna przyśpiewka "Putin ch..." spodobała się władzom na Kremlu :) Okazuje się, że nie tylko w Polsce kibice piłkarscy są patriotami.Źródło: http://censor.net.ua/video_news/279777/lozung_putin_hulo_stanovitsya_lyubimoyi_krichalkoyi_ukrainskih_futbolnyh_fanov_video
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 35
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.