* Info

* Tematy

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Kluby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Vittorio Monti - Czardasz (Csárdás) - gra David Garrett  (Przeczytany 2688 razy)

Offline marylaossowska

• Maryla
Vittorio Monti - Czardasz (Csárdás) - gra David Garrett
« dnia: Czerwiec 04, 2013, 07:02:11 »

Csardas Gypsy Dance by David Garrett
David Garrett, właściwie David Bongartz, urodził się w Aachen 4 września 1980 roku jako syn niemieckiego dziennikarza i amerykańskiej primabaleriny. Zaczął naukę gry na skrzypcach w wieku czterech lat, a gdy miał dziesięć lat zaczął występować w Filharmonii w Hamburgu. W wieku 13 lat zawarł kontrakt  z Deutsche Grammophon Gesellschaft.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2013, 19:33:46 wysłana przez Maryla »

Offline Puella Clara

• Moderator
Odp: David Garrett - Czardasz
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 06, 2013, 19:23:42 »
Dzięki, Marylko, za przedstawienie Davida Garretta. Zarówno w "Czardaszu", jak i "Tańcu Zorby" porywa swoją energią i super grą. Widać, że on i muzyka to jedno :)

Offline Aniks

• Użytkownik
Odp: David Garrett - Czardasz
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 10, 2013, 16:56:48 »
Bardzo dziękuję za umieszczenie pięknego wykonania "Czardasza" Montiego przez wspaniałego wirtuoza skrzypiec Davida Garretta.
Utwór ten polubiłam w II klasie podstawówki, kiedy na akademii zagrał go starszy szkolny kolega. Słyszałam go później w wielu wykonaniach: w radiu, TV, na koncertach na żywo - jednak młody Garrett ma najlepszą rękę do smyczka i wielki talent! Gra tak swobodnie, luzacko i z wdziękiem, "bawiąc się" smyczkiem, bez nut, cały czas w ruchu... Coś cudownego!
Przeczytałam, że jego poprzednie skrzypce za 1 mln dolarów uległy zniszczeniu, gdy Garrett spadł ze sceny. Na szczęście muzykowi nic się nie stało. Wrócił więc do pierwszych skrzypiec - Stradivariusa - które dostał mając 11 lat. Widocznie mistrz Stradivarius "życzył sobie", by grając na jego instrumencie w XXI wieku, zdobył światowa sławę człowiek o wielkim talencie. :)
Jeszcze raz dziękuję za przedstawienie dotąd mi nieznanego cudownego wirtuoza. Jestem nim zachwycona.

Offline marylaossowska

• Maryla
Odp: Vittorio Monti - Csárdás - gra David Garrett
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 10, 2013, 19:30:48 »
Miło, że sprawiłam Ci przyjemność. Czardasz Montiego jest faktycznie dość często wykonywany - słyszałam go granego na mandolinie, pianinie, akordeonie, a nawet, wyobraź sobie, na saksofonie. Najzabawniejsze było wykonanie na szklanych butelkach, które słyszałam kilka lat temu. Może jest na YT i jeśli znajdę, to je wrzucę - dla zabawy..... 
....Nie znalazłam żadnego wartego umieszczenia, nawet dla żartu. Są granice ;). W zamian umieszczam wykonanie na tubie  ;) ;D
Czardas - tuba solo full version (baadsvik)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2013, 19:39:29 wysłana przez Maryla »

Offline Aniks

• Użytkownik
Odp: Vittorio Monti - Czardasz (Csárdás) - gra David Garrett
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 12, 2013, 16:49:00 »
Dzięki za klip z oryginalnym wykonaniem "Czardasza" Montiego na tubie. :) Biedny ten muzyk, bo już zrobił mu się wytrzeszcz oczu.

Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.