* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Niemiecki gigant energetyczny podpisał kontrakt na zakup gazu z Kanady  (Przeczytany 3525 razy)

Offline marylaossowska

 • Maryla
 • ******
 • Wiadomości: 2240
_Niemiecki gigant energetyczny podpisał 20-letni kontrakt na zakup gazu skroplonego z Kanady.
_

Dostawcą jest Pieridae Energy; rocznie spółka zależna koncernu E.ON Global Commodities SE będzie dostawać po 5 mln ton. Cena ma być rynkowa, zależna od cen na europejskich giełdach gazu.

E.ON zamierza wykorzystywać kanadyjski gaz nie tylko na terenie Niemiec, ale i innych krajów, w których działa. Strony nie podają wartości kontraktu, ale wg. The Wall Street Journal może to być kilkanaście miliardów euro rocznie - podała agencja Prime.

Kanadyjska firma powstała w 2011 r. Ma terminal na wybrzeżu, który pozwala na eksport do 10 mln t LNG rocznie. jednocześnie E.ON zdementował wcześniejsze doniesienia medialne, że zerwał kontrakt z Gazpromem. Niemcy domagają się już od dłuższego czasu przejścia Rosjan na ceny rynkowe. Na razie bez powodzenia.

Pierwsze dostawy kanadyjskiego gazu ruszą w 2020 r. Do tego czasu Niemcy chcą uzyskać od Gazpromu zmianę formuły cenowej.

Źródło: http://www.ekonomia.rp.pl
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2013, 22:24:47 wysłana przez Maryla »

Offline marylaossowska

 • Maryla
 • ******
 • Wiadomości: 2240
Wiadomość przemknęła niezauważona w mediach, a jest to najczarniejszy dzień w Rosji putinowskiej. Kontrakt oznacza, że 35 mld USD czyli 35.000.000.000 dolarów amerykańskich nie wpłynie do budżetu Rosji  ;D  ;)

Gwarantowane, że po E.ON. podobne porozumienia z dostawcami z Kanady i USA podpiszą firmy z innych krajów zachodnio-europejskich czyli główni dotychczasowi klienci Gazpromu. Europa dla Gazpromu jest więc stracona.  ;D

Również dzisiaj USA postanowiły, że gaz z łupków amerykańskich może być eksportowany do państw, z którymi USA nie mają porozumień o wolnym handlu, czyli m.in. do Japonii. Obecnie cena gazu w Japonii jest 4-krotnie wyższa od ceny gazu w USA, bo kupują go od Rosji i krajów arabskich. Gdzie więc Japonia zacznie kupować gaz? Łatwo zgadnąć. Azja dla Gazpromu jest więc też stracona.  ;D

Był to najczarniejszy dzień ze wszystkich kadencji Putina! Krach Rosji Gorbaczowa i krach Rosji Jelcyna będą małym wydarzeniem w porównaniu do krachu, który zdarzy się Rosji Putina.
Budżet rosyjski czeka gigantyczna katastrofa.

Offline Teofil

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 561
Odp: Niemiecki gigant energetyczny podpisał kontrakt na zakup gazu z Kanady
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 05, 2013, 00:35:05 »
Ale do 2020 r. to jeszcze Rosja może się nachapać i potem straszyć świat jak Korea Północna. Tylko Chińczycy im zostaną, albo jeszcze oni podziękują za współpracę. W Chinach również szykują się zmiany o nieprzewidywalnych skutkach.

To może być katastrofa nie tylko dla samej Rosji.  Grozi to ich rozpadem na wiele państewek. A taka sytuacja polityczna, wbrew pozorom nie jest taka fajna dla naszego regionu. Słaba i rozbita Rosja jest łakomym kąskiem dla Chin i nawet dla innych republik, a z tego może być groźna światowa wojna z możliwym użyciem lub niekontrolowanym przejęciem głowic atomowych przez ekstremistów islamskich lub innych fanatyków. W słabej, biednej i pełnej niezaleczonych ran Rosji może się zrodzić nowy Lenin, czy inny naprawiacz świata, który znowu narobi zamieszania...

Dla nas lepsza jest Rosja tylko trochę osłabiona albo bardziej taka, która nie ma ambicji imperialnych w naszym regionie. Z takim Iwanem "Niegroźnym" moglibyśmy mieć świetne interesy, bo to ogromny rynek zbytu. I z Niemcami w takim przypadku też moglibyśmy mieć dobry układ jako pośrednik. Bo kto zna lepiej Ruskich i Niemców niż my ;) Te dwa narody za bardzo się różnią mentalnie i potrzebują pośrednika. To jest dla nas okazja i na tym pośrednictwie mogła by zostać odbudowana pozycja międzynarodowa Polski. Rosyjscy decydenci powinni to przemyśleć, bo upadek ich imperium przy aktualnej polityce to tylko kwestia czasu. Mogą nas jeszcze kiedyś błagać o pomoc jak im Chińczycy wejdą.

Zresztą bardzo możliwe, że taki wariant rozważają i dlatego mamy pozory niepodległości. Tylko oni to chcą ugrać po swojemu, fantazjując o unii słowiańskiej z Rosyjskim przywództwem. Ta stara skompromitowana i znienawidzona przez wszystkich niezainteresowanych fantazja jeszcze wciąż się u nich utrzymuje jak jakiś mit. I niestety dopóki mają taką politykę trudno robić z nimi jakiekolwiek interesy. Polityka nieufności i bardzo asertywna dyplomacja to jedyna opcja w naszym przypadku. Zresztą jak widać nawet naiwni Niemcy się już połapali. Niestety polityka Naszego sąsiada to rodzaj stalkingu wobec partnerów. Uśmiechanie się do stalkera raczej na dobre nie wychodzi...

Offline marylaossowska

 • Maryla
 • ******
 • Wiadomości: 2240
Odp: Niemiecki gigant energetyczny podpisał kontrakt na zakup gazu z Kanady
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 05, 2013, 01:06:07 »
Wybacz, ale określenie "(Rosja)bardziej taka, która nie ma ambicji imperialnych w naszym regionie" to oksymoron.

Offline Teofil

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 561
Odp: Niemiecki gigant energetyczny podpisał kontrakt na zakup gazu z Kanady
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 05, 2013, 01:41:16 »
No tak, powinno być bez słowa "bardziej". To oczywiście taka tam interpretacja i może pobożne życzenia. Jaka jest Rosja wszyscy widzimy i moich sugestii raczej nikt z decydentów nie weźmie pod uwagę. Jednak scenariusz upadku i rozbicia Rosji, oby nie okazał się proroczy, bo wtedy Ruskich mógłby zastąpić Chińczyk, a to by mogło być jak z deszczu pod rynnę... Chociaż aktualnie problem Iranu i Korei Północnej jest chyba ważniejszy i zagrożenia dla pokoju trzeba raczej tam upatrywać. Miejmy nadzieję, że jednak jakoś się to uda wygasić. Trzecia wojna światowa, choć oficjalnie się tego nie mówi, już chyba niestety trwa, a może nadal jest to II wojna, to już ocenią historycy...

Offline marylaossowska

 • Maryla
 • ******
 • Wiadomości: 2240
Odp: Niemiecki gigant energetyczny podpisał kontrakt na zakup gazu z Kanady
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 05, 2013, 04:46:46 »
Pozwól, że wrócę do Twojego poprzedniego postu, gdyż wcześniej nie miałam czasu szerzej odpowiedzieć. Rosja i Niemcy co prawda różnią się temperamentem i mentalnością narodową , ale jak pokazuje nam historia, od stuleci doskonale dogadują się bez pośredników - od koligacji rodziny carskiej z niemieckimi możnowładcami począwszy, poprzez pro-niemieckie rządy rodowitych Niemców na carskim tronie (Piotr III, który prawie nie mówił po rosyjsku czy caryca Katarzyna II), po pakty polityczne od XVIII do XX wieku. Idea Polski jako pośrednika pomiędzy tymi krajami jest zwyczajną mżonką. Niemcy postrzegają Rosję jako  obszar, którego nie da się do końca racjonalnie wytłumaczyć, ale ma ona dla nich ogromny element przyciągania, i w Rosji jest podobnie, a historia pokazuje, że z nieubłaganą regularnością w naszych dziejach powtarzał się ten sam straszliwy dla Polski scenariusz - Niemcy i Rosja dogadują się za naszymi plecami i nas niszczą. Obawiam się, że tak scenariusz może się znowu powtórzyć, w interesie Polski leży więc słabość obu tych narodów.

Jestem pewna, że choćbyśmy wykonywali nie wiem jakie przyjazne gesty wobec Rosji, to i tak jesteśmy skazanie na polityczne, a w przyszłości możne nawet i militarne starcie. Rosyjscy przywódcy postrzegają świat o wiele bardziej realistycznie niż Polacy i ich oficjalnym celem jest budowa strefy wpływów w postaci euroazjatyckiej unii gospodarczej, poszerzonej o Ukrainę i Białoruś. Moskwa nie owija nawet w bawełnę, że zamierza zdominować Kijów i Mińsk. Natomiast w interesie Polski, kraju frontowego NATO jest posiadanie od wschodu krajów buforowych. To nie są jakieś drobne przepychanki, ale geopolityczna wojna, którą nasz obecny rząd przegrywa walkowerem i na ochotnika. Na domiar Rosja ma strategię tworzenia wspólnego rynku z EU w oparciu o wspólnotę cywilizacyjną Europy wschodniej i zachodniej, przy czym wcale nie zamierza wiązać się z Unią, jako całością, ale jedynie z najsilniejszymi państwami kontynentu - Francją i Niemcami. Polska nie jest wcale brana pod uwagę jako podmiot tej gry, tylko jako jej przedmiot. Niedługo może się okazać, że znowu znaleźliśmy się w klinczu pomiędzy Rosją a Niemcami. Perspektywa Rosji osłabionej jest korzystna z punktu widzenia interesów Polski....a wizja zalania nas przez Chińczyków od wschodu jest w równej mierze realna, jak wizja zalania nas przez Islam od zachodu.

Offline Teofil

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 561
Odp: Niemiecki gigant energetyczny podpisał kontrakt na zakup gazu z Kanady
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 05, 2013, 14:40:06 »
Chyba nie do końca zrozumiałaś o co mi chodziło. Tak jak wyżej napisałem mogło by być, gdyby Rosja miała inną politykę. I oczywiście trochę osłabione Niemcy też byłyby lepszym układem.
Rosja zbyt mocno osłabiona nie jest dobrą opcją od strony gospodarczej. To by zaraziło nas jeszcze gorszymi problemami niż u nich.

Co do kwestii dogadywania się Niemców z Ruskimi, jak pokazuje historia nie wychodziło to na korzyść żadnej ze stron. Po II wojnie światowej Rosja ma nieufność do Niemców, a ci również raczej nimi gardzą. Ambiwalencja w tych stosunkach jest wyraźna. Nam niestety przypadło być pomiędzy młotem i kowadłem.

Dobra polityka zagraniczna Polski powinna być asertywna. Z jednej strony stanowczość w stosunkach z Rosją i Niemcami, ale również otwartość na korzystne dla wszystkich interesy. Powinniśmy pokazać jednym i drugim, że nasze pośrednictwo jest korzystne dla wszystkich. Przykładowo od Rosji możemy brać surowce, przetwarzać je na potrzeby rynku europejskiego na półprodukty i pośredniczyć z całym światem. Wszyscy byliby zadowoleni. Ruscy mieliby dobrego dystrybutora, Niemcy dostawcę i skupiliby się na tym co dobrze robią, czyli na przemyśle motoryzacyjnym. No cóż można sobie pomarzyć, być może kiedyś tak będzie... Powinniśmy jednak bez względu na obecną sytuację już przygotowywać się na tę rolę, bo inaczej oni sami się dogadają i zrobią to u nas, ale pod swoim zarządem (ale chyba już to zrobili)...

Ceny ropy i gazu możliwe, że wkrótce spadną, bo świat w coraz większym stopniu wykorzystuje gaz łupkowy, samochody mniej palą i wkrótce paliwa kopalne wyprze energia odnawialna i wodór. Rosja może mieć poważne problemy ze zbytem ropy i gazu, a ceny mogą spaść do granicy opłacalności.  Również popyt na surowce kopalne może spaść, dzięki coraz sprawniejszemu recyclingowi. Do 2015 r. a może nawet do 2020 r. (według przewidywań ekonomistów) będzie trwał obecny kryzys, co również przyczyni się do osłabienia gospodarczego Rosji. 

Jeśli w Polsce zdarzy się dobry i patriotyczny rząd w najbliższej dekadzie, to możemy wykorzystać osłabienie Rosji do odbudowania naszej pozycji politycznej i gospodarczej. Jest na to szansa ;)

Offline marylaossowska

 • Maryla
 • ******
 • Wiadomości: 2240
Odp: Niemiecki gigant energetyczny podpisał kontrakt na zakup gazu z Kanady
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 05, 2013, 19:11:24 »
Marzenia i pragnienie, bo zaistniał jakiś stan rzeczy to jedna sprawa, realna rzeczywistość to zupełnie inna   ;) ....bo "tutaj jest jak jest". Natomiast w sprawie rządzących Polską - już mieliśmy taką okazję, taki rząd i prezydenta. Większość narodu, manipulowana przez media, ich odrzuciła.

Dla przypomnienia...na  jakimś międzynarodowym spotkaniu przywódcy europejscy, chcąc wyrazić życzliwość wobec Polski, uznali, że najlepiej to zrobią deklarując współczucie wobec polskich dziejów, pełnych tragedii i klęsk. Ówczesny prezydent Lech Kaczyński wysłuchał spokojnie tych przemówień, po czym zrobił lekko zdziwioną minę i odparł : „ — Ależ, proszę państwa, nasza historia jest taka, że wpierw zatrzymaliśmy na kilkaset lat ekspansję Niemców ku Wschodowi, później parcie islamu ku Zachodowi, a wreszcie marsz rewolucji bolszewickiej. W międzyczasie stworzyliśmy pierwszą europejską republikę z obieralnym, odpowiedzialnym przed prawem władcą, i z zasadą równouprawnienia religii, a kiedy przyszedł XX wiek, pierwsi stawiliśmy opór Hitlerowi, zmuszając Zachód, by rozprawił się z hitlerowską Rzeszą. Rozprawienie się z Sowietami zostało wszczęte przez polską Solidarność. Jasno widać, że kraj, który stworzył silne fundamenty upadku dwóch największych totalitarnych systemów XX stulecia — może wszystko, żadne wyzwania mu niestraszne. „

Najtrudniej być prorokiem we własnym domu...Rosjanie doskonale widzieli wielkość Lecha Kaczyńskiego i jak niebezpieczny jest dla ich imperialistycznej polityki. Realistycznie ocenili jego odwagę i determinację, by spełniła się jego wizja Polski silnej, niezależnej energetycznie i liczącej się na arenie światowej. 


 


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Maj 02, 2014, 14:47:00 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 9048 | Komentarze: 0  Uwaga! Bardzo drastyczne obrazy, klip CNN

Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie, terrorystyczna sunnicka organizacja, umieszcza zamordowanych przez siebie ludzi na krzyżu.
Uważają się za przedstawicieli Boga, a kto im się przeciwstawia zasługuje na najwyższą karę. Organizacja winna jest wielu zbrodni przeciwko ludzkości, masowych mordów chrześcijan, szyitów a nawet sunnitów z innych ugrupowań. Sytuację w Raggad, mieście opanowanym przez ISIS przedstawia film.

Informacje o grupie ( Wikipedia).

Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie.Sztandar Islamskiego Państwa w Iraku
___
Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie (ar.: الدولة الاسلامية في العراق والشام‎; "ad-Dawla al-Islāmiyya fi al-'Irāq wa-sh-Shām"; "Islamic State of
...
Kwiecień 23, 2014, 00:45:35 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 4079 | Komentarze: 0


Po lewej zdjęcie z 2013 roku, po prawej w 1986. (CNN)

William James Vahey zaczął pracować jako nauczyciel 1972 roku i przyłapany na posiadaniu zdjęć nieprzytomnych chłopców w wieku 12 - 14 lat, przyznał,  że molestował dzieci przez całe życie dając im wcześniej tabletki nasenne.

Agentka  FBI w Houston Shauna Dunlap oświadczyła, że to może być przypadek absolutnego "rekordzisty" w liczbie molestowanych chłopców.Sprawa wyszła na jaw, kiedy Vahey zwolnił pokojówkę w ubiegłym roku za kradzież. Pokojówka zgłosiła się potem ze skradzionym pendrive zawierającym zdjęcia molestowanych dzieci do szkoły gdzie uczył - American Nicaraguan School. Okazało się, że jest tam ponad dziewięćdziesiąt zdjęć z datami od 2008 roku.

Vahey podróżował i uczył w wielu szkołach. Według FBI były to:

- American Nicaraguan School in Managua, Nicaragua (2013-2014)
- Southbank International School in London, United Kingdom (2009-2013)
- Escuela Campo Alegre in Caracas, Venezuela (2002-2009)
- Jakarta Internat...
Kwiecień 06, 2014, 19:28:56 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 11414 | Komentarze: 10

Jest taki werset w Apokalipsie.
I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło  i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia.
(Apokalipsa (Objawienie) 13:16, Biblia Tysiąclecia)
Totalitarne państwo Antychrysta pozbawia możliwości funkcjonowania w społeczeństwie wszystkich, którzy nie opowiedzieli się zdecydowanie za nim.
Największym przestępstwem jest być chrześcijaninem ...

Amerykańscy Geje zbliżają się do tego "ideału". Właśnie wymusili rezygnację Brendana Eich, nowego prezesa Fundacji Mozilla.Eich był twórcą języka javascript i z Fundacją Mozilli związany od początku. Był jej współzałożycielem w 1998 roku.
Na czym polegała jego zbrodnia?
Otóż przekazał na konto organizacji promującej pozostawienie nazwy małżeństwa dla par heteroseksualnych 1000 USD.
Referendum zostało wygrane ale Sąd uchylił jego wynik ...

Dlatego zdaniem totalitarystów z LGBT nie powinien mieć pracy!

W imieniu Fundacji samokrytykę godną stalinowskich czasów złożyła Michell Baker:

[img]http://news.bb...
Kwiecień 04, 2014, 18:27:50 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 5517 | Komentarze: 0

Transkrypcja po angielsku.

Russian Ambassadors to meet Vladimir Putin's objectives on Ukraine within UN

Można posłuchać jak trudno im było przekonać nawet państwa afrykańskie do głosowania w ONZ  za aneksją Krymu przez Rosję.
Humor im dopisuje...
Zaczyna się od omówienia starań obu by ich afrykańscy gospodarze poparli Rosję. Udało się tylko w Zimbabwe. Tamtejszy ambasador zapowiada, że załatwi jeszcze uznanie Osetii i Abchazji. Obaj przeklinają często i kpią z ze strachu Europy przed dalszą agresją Kremla. Zapowiadają zajęcie Wenecji, Katalonii i zastanawiają się co zrobić z Rumunią i Bułgarią.
Czuć poczucie siły i szczerą pogardę dla Europejczyków.
Kwiecień 03, 2014, 04:30:39 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 3651 | Komentarze: 0Wydawało się, że po  obrazach pokazanych przez przez satelity australijskie, chińskie i francuskie dużych obiektów w domniemanym rejonie upadku Boeinga, rozwiązanie jest blisko. Niestety wydobyte szczątki okazywały się śmieciami lub nawet martwymi stworzeniami morskimi. Praktycznie jedynym dowodem upadku MH370 do Oceanu  Indyjskiego są pingi wysyłane do satelitów Immarsat.Ping to tylko sygnał typu  jestem i odpowiedź słyszę. Taki uścisk dłoni automatycznych systemów bez wymiany informacji. Specjalistom z firmy satelitarnej udało się wydobyć dodatkowe informacje dzięki metodom stosowanym na przykład w astronomii. Wykorzystano zjawisko zmiany częstotliwości sygnału w zależności od prędkości wysyłającego fale, tak zwany efekt Dopplera.
Śladów samolotu szuka imponująca flotylla supernowoczesnych samolotów. a ostatnio nawet brytyjski atomowy okręt podwodny klasy Trafalgar z zaawansowanym technologicznie sonarem.
 Już wkrótc...
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 8
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.