* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Rozpoczęto budowę muzeum wysiedleń. Merkel gratuluje Steinbach sukcesu  (Przeczytany 3457 razy)

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2240
_Kanclerz Angela Merkel zainaugurowała dziś w Berlinie budowę muzeum poświęconego przymusowym wysiedleniom Niemców i innych narodów europejskich w XX wieku. Inicjatywa utworzenia placówki wyszła w 1999 roku od szefowej Związku Wypędzonych Eriki Steinbach.
_
foto: http://trójmiasto.gazeta.pl

- Ucieczka i wypędzenie są wielkim cierpieniem i ciężkim bezprawiem – powiedziała Merkel. - Przypominając o ucieczce i wypędzeniu 14 milionów Niemców nigdy nie wolno zapomnieć, że nie doszłoby do nich bez narodowego socjalizmu – dodała szefowa rządu.

Merkel podziękowała Steinbach za wieloletnie zabiegi o powstanie muzeum. - To jest i będzie Pani sukces – powiedziała.

Za trzy i pół miesiąca odbędą się wybory do niemieckiego parlamentu - Bundestagu. Środowiska związane z ziomkostwami od końca lat 60. należą do najwierniejszego elektoratu partii chadeckich CDU i CSU. Dlatego Merkel zależało bardzo na tym, by jeszcze przed wyborami wykonać gest pod ich adresem.

Siedzibą ośrodka dokumentacyjno-informacyjnego będzie znajdujący się w centrum Berlina, nieopodal Placu Poczdamskiego, wymagający gruntownej przebudowy biurowiec Deutschlandhaus. Centralną częścią muzeum będzie stała ekspozycja, ukazująca przymusowe wysiedlenia Niemców z Europy Środkowej i Wschodniej po 1945 roku wraz z ich historycznym kontekstem, a także wysiedlenia i migracje innych narodów w XX wieku w Europie, w tym także czystki etniczne w stalinowskim ZSRR. Otwarcie muzeum zaplanowano na rok 2016.

Dotychczas ani Merkel, ani Steinbach nie odniosły się do opublikowanych pod koniec 2012 r. wyników naukowych badań, z których wynika, że w okresie powojennym władze Związku Wypędzonych opanowane były przez dawnych członków hitlerowskiej NSDAP.

Od końca lat 90. Steinbach forsowała pomysł budowy w stolicy Niemiec Centrum przeciwko Wypędzeniom. Polska i Czechy krytykowały ten projekt, obawiając się, że zdominowana przez Związek Wypędzonych placówka może wypaczać prawdę historyczną, ukazując problem przymusowych wysiedleń Niemców po 1945 r. w nieobiektywny sposób.
 
Autor: Olga Alehno
Żródło: PAP
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2013, 20:01:57 wysłana przez Maryla »

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Odp: Rozpoczęto budowę muzeum wysiedleń. Merkel gratuluje Steinbach sukcesu
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 11, 2013, 20:01:21 »
_Wypędzona Erika? Steinbach kłamie, określając siebie jako “wypędzona”, ponieważ w rzeczywistości urodziła się w 1943 roku w okupowanej Polsce.  Przewodnicząca Związku Wypędzonych w Niemczech określa siebie jako “wypędzonąâ€, uzasadniając swoje “ojczyźniane prawo” faktem, że urodziła się w Rahmel/Westpreußen.
_
foto: http://gazeta.pl

Rahmel to niemiecka i okupacyjna nazwa Rumi, miasteczka koło Gdyni, czyli w rzeczywistości Steinbach urodziła się na terenie Polski bezprawnie okupowanej w latach 1939-1945 przez nazistowskie Niemcy. Jej rodzice byli w Rumi niemieckimi okupantami....jej ojciec służył w randze podoficera w Luftwaffe, a jej matka była tam urzędniczką przysłaną z Berlina w 1943 roku.  Rodzice Steinbach wynajmowali od Kaszuba, Pawła Obersiega, mieszkanie przy ulicy Sobieskiego. Podczas okupacji niemieckiej ulica ta nazywała się  Adolf Hitler Strasse. W styczniu 1945 na trzy miesiące przed wkroczeniem Armii Czerwonej matka z półtoraroczną Eriką i jej trzymiesięczną siostrą opuściły Rumię, skąd dotarły do Szlezwika-Holsztynu.

Swoją drogą warto nadmienić też, iż większość niby "wypędzonych" Niemców uciekła z terenów Polski w obawie przed Armią Czerwoną lub na skutek ewakuacji, zarządzonej przez władze niemieckie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2013, 00:19:15 wysłana przez Maryla »

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Odp: Rozpoczęto budowę muzeum wysiedleń. Merkel gratuluje Steinbach sukcesu
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 12, 2013, 00:52:11 »
A tymczasem muzea polskie na Ziemiach Zachodnich czczą Wehrmacht i Hitlera:

"Chciałem pokazać znajomym, którzy przyjechali do mnie z wizytą, muzeum w Drzonowie. I już na wstępie zdębieliśmy. Oto na korytarzu mogliśmy zobaczyć zdjęcia tzw. polskich bandytów i uradowanych mieszkańców Łodzi witających hitlerowską armię. Oczywiście charakterystycznym pozdrowieniem z wyciągniętą dłonią. Przecież to skandal. Czy to dlatego, że dziadek Tuska był w Wehrmachcie?” Więcej na ten temat: http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=1444


 


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Maj 02, 2014, 14:47:00 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 9181 | Komentarze: 0  Uwaga! Bardzo drastyczne obrazy, klip CNN

Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie, terrorystyczna sunnicka organizacja, umieszcza zamordowanych przez siebie ludzi na krzyżu.
Uważają się za przedstawicieli Boga, a kto im się przeciwstawia zasługuje na najwyższą karę. Organizacja winna jest wielu zbrodni przeciwko ludzkości, masowych mordów chrześcijan, szyitów a nawet sunnitów z innych ugrupowań. Sytuację w Raggad, mieście opanowanym przez ISIS przedstawia film.

Informacje o grupie ( Wikipedia).

Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie.Sztandar Islamskiego Państwa w Iraku
___
Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie (ar.: الدولة الاسلامية في العراق والشام‎; "ad-Dawla al-Islāmiyya fi al-'Irāq wa-sh-Shām"; "Islamic State of
...
Kwiecień 23, 2014, 00:45:35 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 4189 | Komentarze: 0


Po lewej zdjęcie z 2013 roku, po prawej w 1986. (CNN)

William James Vahey zaczął pracować jako nauczyciel 1972 roku i przyłapany na posiadaniu zdjęć nieprzytomnych chłopców w wieku 12 - 14 lat, przyznał,  że molestował dzieci przez całe życie dając im wcześniej tabletki nasenne.

Agentka  FBI w Houston Shauna Dunlap oświadczyła, że to może być przypadek absolutnego "rekordzisty" w liczbie molestowanych chłopców.Sprawa wyszła na jaw, kiedy Vahey zwolnił pokojówkę w ubiegłym roku za kradzież. Pokojówka zgłosiła się potem ze skradzionym pendrive zawierającym zdjęcia molestowanych dzieci do szkoły gdzie uczył - American Nicaraguan School. Okazało się, że jest tam ponad dziewięćdziesiąt zdjęć z datami od 2008 roku.

Vahey podróżował i uczył w wielu szkołach. Według FBI były to:

- American Nicaraguan School in Managua, Nicaragua (2013-2014)
- Southbank International School in London, United Kingdom (2009-2013)
- Escuela Campo Alegre in Caracas, Venezuela (2002-2009)
- Jakarta Internat...
Kwiecień 06, 2014, 19:28:56 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 11570 | Komentarze: 10

Jest taki werset w Apokalipsie.
I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło  i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia.
(Apokalipsa (Objawienie) 13:16, Biblia Tysiąclecia)
Totalitarne państwo Antychrysta pozbawia możliwości funkcjonowania w społeczeństwie wszystkich, którzy nie opowiedzieli się zdecydowanie za nim.
Największym przestępstwem jest być chrześcijaninem ...

Amerykańscy Geje zbliżają się do tego "ideału". Właśnie wymusili rezygnację Brendana Eich, nowego prezesa Fundacji Mozilla.Eich był twórcą języka javascript i z Fundacją Mozilli związany od początku. Był jej współzałożycielem w 1998 roku.
Na czym polegała jego zbrodnia?
Otóż przekazał na konto organizacji promującej pozostawienie nazwy małżeństwa dla par heteroseksualnych 1000 USD.
Referendum zostało wygrane ale Sąd uchylił jego wynik ...

Dlatego zdaniem totalitarystów z LGBT nie powinien mieć pracy!

W imieniu Fundacji samokrytykę godną stalinowskich czasów złożyła Michell Baker:

[img]http://news.bb...
Kwiecień 04, 2014, 18:27:50 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 5622 | Komentarze: 0

Transkrypcja po angielsku.

Russian Ambassadors to meet Vladimir Putin's objectives on Ukraine within UN

Można posłuchać jak trudno im było przekonać nawet państwa afrykańskie do głosowania w ONZ  za aneksją Krymu przez Rosję.
Humor im dopisuje...
Zaczyna się od omówienia starań obu by ich afrykańscy gospodarze poparli Rosję. Udało się tylko w Zimbabwe. Tamtejszy ambasador zapowiada, że załatwi jeszcze uznanie Osetii i Abchazji. Obaj przeklinają często i kpią z ze strachu Europy przed dalszą agresją Kremla. Zapowiadają zajęcie Wenecji, Katalonii i zastanawiają się co zrobić z Rumunią i Bułgarią.
Czuć poczucie siły i szczerą pogardę dla Europejczyków.
Kwiecień 03, 2014, 04:30:39 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 3739 | Komentarze: 0Wydawało się, że po  obrazach pokazanych przez przez satelity australijskie, chińskie i francuskie dużych obiektów w domniemanym rejonie upadku Boeinga, rozwiązanie jest blisko. Niestety wydobyte szczątki okazywały się śmieciami lub nawet martwymi stworzeniami morskimi. Praktycznie jedynym dowodem upadku MH370 do Oceanu  Indyjskiego są pingi wysyłane do satelitów Immarsat.Ping to tylko sygnał typu  jestem i odpowiedź słyszę. Taki uścisk dłoni automatycznych systemów bez wymiany informacji. Specjalistom z firmy satelitarnej udało się wydobyć dodatkowe informacje dzięki metodom stosowanym na przykład w astronomii. Wykorzystano zjawisko zmiany częstotliwości sygnału w zależności od prędkości wysyłającego fale, tak zwany efekt Dopplera.
Śladów samolotu szuka imponująca flotylla supernowoczesnych samolotów. a ostatnio nawet brytyjski atomowy okręt podwodny klasy Trafalgar z zaawansowanym technologicznie sonarem.
 Już wkrótc...
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 8
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.