* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: Trzy kropki Hanny Gronkiewicz-Walc  (Przeczytany 3355 razy)

Offline marylaossowska

  • Moderator
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Trzy kropki Hanny Gronkiewicz-Walc
« dnia: Czerwiec 12, 2013, 01:21:30 »
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wysłała radnym projekt uchwały o nowych stawkach za wywóz śmieci. Bez konkretnych liczb. W miejscu gdzie powinny być stawki do przegłosowania na sesji rady miejskiej - są trzy kropki. Radio RMF FM podało, że "wyliczenia" - bez żadnych konkretnych liczb - pozytywnie zaopiniował radca prawny i skarbnik Warszawy. Napisał nawet, że projekt jest neutralny dla budżetu miasta. Choć przecież bez stawek dla mieszkańców nie wiadomo, czy opłata śmieciowa zbierana od mieszkańców pokryje żądania firm wywożących śmieci. Wg. informacji radia RMF FM konkretne stawki za wywóz śmieci zgłoszą dopiero radni Platformy Obywatelskiej w formie poprawki do uchwały przygotowanej przez prezydent Gronkiewicz-Waltz.

-Proszę sobie wyobrazić budżet państwa, w którym znajdujemy: Na edukację? Trzy kropki. Na obronność? Trzy kropki. Na zdrowie? Trzy kropki. I do tego taki budżet akceptuje minister finansów – stwierdził jeden z warszawskich radnych. 

Wygląda na to, że media zdjęły z Hanny Gronkiewicz-Walc parasol ochronny, więc wychodzą na jaw coraz bardziej kuriozalne historie. Kilka dni temu, po nawałnicy, która sparaliżował stolicę - zalała metro i Trasę Toruńską - prezydent Warszawy stwierdziła, że to nie miasto jest nieprzygotowane, lecz jest to wina zmieniającego się klimatu i bezczelnie dodała, żebyśmy się do tego przyzwyczali. Tekst zupełnie w stylu Komorowskiego, który do zrozpaczonych powodzian miał ironicznie brzmiące słowa "pociechy", że "woda ma to do siebie, że się zbiera, a potem spływa do Bałtyku". Inaczej nie można określić słów polityków Platformy Obywatelskiej jak sarkazm, tupet i bezczelne lekceważenie społeczeństwa. HGW zupełnie jak królowa Maria Antonina..."Nie mają chleba? Niech jedzą ciastka"
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2013, 01:59:08 wysłana przez Maryla »

Offline Puella Clara

  • Moderatorzy
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Odp: Trzy kropki Hanny Gronkiewicz-Walc
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 12, 2013, 20:48:22 »
Sprawdzałam przed chwilą, czy są już jakieś ustalenia cenowe w kwestii wywozu śmieci, ale radni na dzisiejszym nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Warszawy pewnie nadal "biedzą się" nad zapełnieniem tych trzech kropek...
Jedno wiem na pewno - jest już prawie komplet podpisów pod wnioskiem o referendum za odwołaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz z funkcji Prezydenta Warszawy. Wręcz ludzie ustawiają się w kolejkach, żeby podpis złożyć!

Offline marylaossowska

  • Moderator
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Odp: Trzy kropki Hanny Gronkiewicz-Walc
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 13, 2013, 02:31:51 »
Nie dziwię się zupełnie, że mieszkańcy stolicy mają dość pani prezydent. Co krok wychodzą kolejne dowody niegospodarności i lekceważenia mieszkańców Warszawy przez Hannę Gronkiewicz-Walc. Jej bezczelność wydaje się nie mieć granic. Wczoraj prasa doniosła, że jeden z najbogatszych posłów, Dariusz Rosati z Platformy Obywatelskiej, dostał z publicznych pieniędzy 3 tysiące zł. za wygłoszenie wykładu dla 40 warszawskich urzędników. W rozmowie z "Super Expressem" ekspert ds. korupcji, prof. Antoni Kamiński stwierdził, że cena rynkowa wykładów profesorskich to 250-300 zł. za godzinę. Wykład - na ironię chyba - zatytułowany był "Kryzys finansowy i jego reperkusje dla sektora budżetowego". Zauważ, że nie dość, że honorarium dziesięciokrotnie przekraczało rynkową cenę, to na dodatek było to wynagrodzenie dla kolegi partyjnego Gronkiewicz-Walc. Ani on nie powinien był tych pieniędzy przyjąć, ani miasto nie powinno było ich zapłacić. Jest to kolejny przykład nepotyzmu wśród polityków Platformy. Żyjemy w jakiejś koszmarnej bajce "o znajomych i krewnych królika", gdzie afera goni aferę, a każda zakopana zostaje pod dywan, jak ta hazardowa i dziesiątki innych. Nepotyzm. Korupcja. Arogancja władzy, buta i bezczelne lekceważenie narodu. Jak długo jeszcze?

Przy okazji przeczytałam o pośle Rosatim...3 tysiące zł. to dla niego kieszonkowe "na waciki". Dariusz Rosati ma ponad 400 tys. zł oszczędności i kilka posiadłości, w tym olbrzymi 390-metrowy dom wart 2,4 mln zł i drugi w budowie o wartości 1,8 mln zł. W radzie nadzorczej Banku Millennium S.A. zarobił w 2012 roku ponad 281 tys. zł. Ponad 540 tys. zł wpłynęło mu z kolei z pracy na dwóch uczelniach, poselskich diet, umów o dzieło i zleceń. Posiada też dwa  luksusowe auta - BMW X5 i audi A4.

W latach 1966-1990 Rosati należał do PZPR. W listopadzie 2007 r. IPN podał, że Rosati w 1968 r. został zarejestrowany przez Departament I MSW jako kandydat na tajnego współpracownika (kryptonim "Kajtek"), w 1976 r. w kategorii "zabezpieczenie", a w 1978 - jako kontakt operacyjny ps. "Buyer". Z kolei w 1985 r. został zarejestrowany w Departamencie II MSW (kontrwywiad) w kategorii "kandydat", a listopadzie 1989 r. w kategorii "zabezpieczenie". Na przełomie lat 80. i 90. był zaś jednym z członków rady nadzorczej FOZZ - funduszu, którego działalność doprowadziła do jednej z największych w historii III RP defraudacji środków publicznych....Chyba wszystko już jasne, nieprawdaż?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2013, 02:39:50 wysłana przez Maryla »

 


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Kwiecień 23, 2014, 18:48:14 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 17928 | Komentarze: 11

__Prorosyjscy separatyści ze wschodniej Ukrainy porwali pracującego dla telewizji informacyjnej Vice News amerykańskiego dziennikarza Simona Ostrovsky'ego. Od wielu tygodni reporter relacjonował kryzys na Krymie i we wschodniej Ukrainie.

Kolejne odcinki jego reportaży zatytułowanych "Russian Roulette" umieszczaliśmy na portalu: http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,4254.0.html

Na zdjęciu po lewej zrobionym 13 kwietnia, reporter Simon Ostrovsky stoi obok zamaskowanego i uzbrojonego separatysty prorosyjskiego przed budynkiem milicji w Słowiańsku, 25 km od ukraińskiej granicy z Rosją. 
_
foto: Efrem Lukatsky/The Associated Press

...
Kwiecień 12, 2014, 21:28:55 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3153 | Komentarze: 1

__Pytanie o wolność mediów spotyka się w dzisiejszej Rosji z uśmieszkiem. Jeśli rozmawiasz ze zwyczajnym Rosjaninem będzie to uśmiech sceptycyzmu: "Wolność mediów? Wolność słowa? Nie bądź durny, nie ma czegoś takiego". Jeżeli rozmawiasz z dziennikarzem, szczególnie tym z prowincji, pracującym w państwowych mediach, uśmiech jest smutny i podszyty goryczą. Kryją się pod nim utracone zawodowe ideały i niemożność pisania o istotnych dla społeczeństwa sprawach, frustracja z powodu cenzury, wstyd ulegania nieustannej samocenzurze. Rosyjskie media technologicznie wkraczają w XXI wiek, ale telewizja cyfrowa, internetowe media czy błyszczące okładki czasopism ale mają bardzo mało wspólnego z wolnością słowa.
_

Dziennikarstwo w Rosji przeżywa poważny kryzys. Za...
Kwiecień 08, 2014, 22:04:51 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3590 | Komentarze: 2

Film jest echem podróży do Polski, zarejestrowanym okiem kamery Maggie Okulskiej. Oto jej reminiscencje z wędrówki po naszym kraju:

"Droga Polsko! Co za wibracje!
Żyjemy w dziwnym świecie, nie uważasz? Każdy z nas ma własne opinie na temat innych krajów, nacji, języków… i większość z nich pochodzi z tego co “ktoś powiedziałâ€ lub “gdzieś to usłyszałem” - a nie z własnego doświadczenia. Podróżując po świecie, spotykałam się z wieloma różnymi opiniami o Polsce (o “mnie” jako Polce) - negatywnymi i pozytywnymi. Urodziłam się w Krakowie, jednak od dziecka przemieszczałam się i mieszkałam w wielu miejscach. Osobiście, widzę siebie jako obywatelkę świata. Zatem postanowiłam na własne oczy zobaczyć, a także zdokumentować - jak jest obecnie w Polsce? Mianowicie, w 2012 spakowałam moją kamerę i wyruszyłam do Polski. W ciągu 2-tygodni przejechałam ponad 1120 km pociągiem, od morza do gór. Odwiedziłam duże miasta jak Gdańsk, Kraków, Warszawa;
...
Kwiecień 08, 2014, 21:21:28 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 7829 | Komentarze: 18

_Wstrząsający artykuł Piotra Lisiewicza o genezie katastrofy smoleńskiej, zacieraniu śladów i przywracaniu Polakom godności. Artykuł poniższy został opublikowany w Gazecie Polskiej.

Jako dopełnienie artykułu Lisiewicza gorąco polecam film Anity Gargas Anatomia Upadku.

Obie części filmu można obejrzeć tutaj: http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,4372.msg7380.html#msg7380
_
foto: Filip Klimaszewski/Agencja Gazeta

Anatomia zbrodni - no to opowiem Wam, co zdarzyło się w Smoleńsku

Pijany Wania z zepsutym traktorem słuchający ruskiego disco, zdolny do bezmyślnej brutal
...
Kwiecień 08, 2014, 20:00:50 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3707 | Komentarze: 0

Rosyjska propaganda próbuje przekonywać cały świat, że mieszkańcy wschodniej Ukrainy są bardzo pro-rosyjscy. Kibice dwóch rywalizujących ze sobą klubów z tej części Ukrainy - Metalista Charków i Szachtara Donieck WSPÓLNIE pokazali co naprawdę myślą o Władimirze Putinie. Interesujące, jak ich wspólna przyśpiewka "Putin ch..." spodobała się władzom na Kremlu :) Okazuje się, że nie tylko w Polsce kibice piłkarscy są patriotami.Źródło: http://censor.net.ua/video_news/279777/lozung_putin_hulo_stanovitsya_lyubimoyi_krichalkoyi_ukrainskih_futbolnyh_fanov_video
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 35
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.