* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: O grupie Bildberg i ministrze Jacku Rostowskim  (Przeczytany 2339 razy)

Offline marylaossowska

  • Moderator
  • ******
  • Wiadomości: 2240
O grupie Bildberg i ministrze Jacku Rostowskim
« dnia: Czerwiec 13, 2013, 04:36:02 »

Jesse Ventura - Conspiracy theory - Bilderberg (PL)
_
Grupa Bilderberg skupia wpływowych ludzi ze świata polityki i gospodarki, którzy spotykają się raz w roku. Podczas tych ściśle tajnych spotkań prominentni biznesmeni, politycy, bankierzy, właściciele mediów, członkowie domów królewskich oraz przedstawiciele generalicji z całego świata, często nazywani "równoległym rządem" radzą na temat aktualnych spraw na świecie. Grafika przedstawia, jak członkowie grupy Bildberg są powiązani z największymi korporacjami całego świata: http://www.hangthebankers.com/wp-content/uploads/2012/06/bilderberg-chart.jpg
_


Ostatnie spotkanie grupy Bildberg odbyło się w dniach 6-9 czerwca 2013 roku w Londynie.  W spotkaniu uczestniczył polski minister finansów Jacek Rostowski. Czy wiemy kim jest naprawdę minister Rostowski, którego pełne nazwisko brzmi brzmi Jan Vincent Rothfeld-Rostowski? Zanim został powołany w 2007 roku na urząd ministra w rządzie Platformy Obywatelskiej, nikt o nim nie słyszał, chociaż pełnił różne doradcze funkcje w ministerstwie i banku PEKAO SA. Pomimo tego, że jego partyjni koledzy lubią tytułować go profesorem, jego formalne wykształcenie odpowiada jedynie tytułowi polskiego magistra ekonomii. Rzeczniczka Ministerstwa Finansów, Magdalena Kobos, przyznała ostatnio w prasie, że minister Rostowski nie posiada ani tytułu ani stopnia naukowego doktora ekonomii. Jacek Rostowski (ur. 30 kwietnia 1951 w Londynie), wnuk Jakuba Rothfelda-Rostowskiego (syna Mojżesza Rotfelda i Lei z domu Broder), w momencie otrzymania teki ministra finansów nie miał obywatelstwa polskiego i był obywatelem brytyjskim. Sprawa wyszła zupełnie przypadkiem, gdy okazało, że nie posiada on ani numeru PESEL, ani NIPu. Nasuwa się pytanie - jeśli polskim ministrem zostaje osoba posiadająca inne obywatelstwo, to czyje interesy reprezentuje? Rostowski, jak wynika z jego oświadczenia, posiada kilka mieszkań, które wynajmuje, ale próżno szukać by tam jakiegoś polskiego adresu. Czyżby minister z góry był przygotowany na szybką z Polski wyprowadzkę?

Rostowski był wielokrotnie wyśmiewany jako ekonomista, gdyż został nim jedynie dzięki Georgowi Sorosowi, który zatrudnił go na Węgrzech w niemiłosiernie wykpiwanej przez Brytyjczyków Central European University - prywatnej uczelni założonej przez fundację Sorosa. Należy przyznać, że od kiedy został ministrem finansów, Polska nie ma problemów z uzyskaniem kolejnych kredytów z Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Premier Węgier, Victor Orban ujawnił na jakich warunkach MFW udziela pożyczek i w Polsce te warunki są skrupulatnie wypełniane - możemy więc domyślać się, że ministra Rostowskiego dostaliśmy niejako w pakiecie od międzynarodowej finansjery. Jest niemal pewne, że to nie polski rząd zdecydował, że Polacy mają pracować dłużej, czyli do śmierci - biorąc pod uwagę, że żyjemy najkrócej w Europie, lecz zadecydowali o tym bankierzy. Za czasów urzędowania ministra Rostowskiego dwukrotnie wyprowadzono z Polski setki miliardów złotych poprzez spekulacyjna grę na polskim złotym prowadzona m.in. przez Goldman Sachs i dodatkowo wydrenowano polskie finanse za pomocą tzw. asymetrycznych opcji walutowych, a dług publiczny Polski wzrósł z 500 mld zł do ponad 800 mld zł (niezależni esperci mówią o 3 bilionach złotych), deficyt do 100 mld zł, natomiast zadłużenie zagraniczne do 250 mld USD. Obecny stan finansów Polski jest stanem "przedzawałowym", przed-upadłościowym, a minister finansów uzyskał miano mistrza kreatywnej księgowości i finalizuje się być może ostateczną destabilizację i grabież Polski.

Przy okazji chciałam zauważyć fakt, który został zupełnie pominięty przez mainstreamowych publicystów. Mianowicie, jeszcze 6 czerwca tego roku Donald Tusk zapowiadał publicznie, że w kwestii kandydowania na urząd szefa Komisji Europejskiej wypowie się później....Moja przyszłość, póki jestem polskim premierem, nie jest moją prywatną sprawą. Myślę, że jeszcze w czerwcu, najpóźniej w lipcu taką jednoznaczną informację na temat mojej przyszłości czy moich intencji przekażę polskiej opinii publicznej." (źródło: http://www.polskieradio.pl/7/129/Artykul/860219). Po czym cztery dni później - wyraźnie zmieszany i jakby  zaskoczony, w kilku mediach stwierdził: "Do 2015 r. będę angażował się wyłącznie w sprawy krajowe".  Cóż zatem się stało, że premier tak niespodzienie wcześnie zmuszony został do deklaracji, że pozostaje w Polsce? Mianowicie w dniach 6-9 czerwca w Londynie odbyło się zebranie Grupy Bilderberg. Na spotkaniu, jak wcześniej pisałam, był Jan Vincent Rostowski i być może to właśnie od niego premier Tusk dowiedział się, że tak szybko nie wyfrunie z Polski na intratną synekurę.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2013, 07:21:31 wysłana przez Maryla »

Offline marylaossowska

  • Moderator
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Odp: O grupie Bildberg i ministrze Jacku Rostowskim
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 13, 2013, 04:46:06 »
To nie pierwsza taka koincydencja po spotkaniu Grupy Bildberg.

W 2005 roku w spotkaniu Grupy Bildberg wzięła udział Angela Merkel, a 6 miesięcy później została kanclerzem Niemiec.

Cytuj
W maju 2005 r. w spotkaniu Grupy Bilderberg wzięła udział jako Przewodnicząca CDU Angela Merkel. Było to zanim została Kanclerzem Niemiec (http://www.fosar-bludorf.com/bilderberger/Liste.htm).

Gerhard Wisniewski w swojej książce pt.„Drahtzieher der Macht Die Bilderberger – VerschwĂśrung der Spitzen von Wirtschaft, Politik und Medien” pisze na stronie 21 między innymi na temat udziału Angeli Merkel w tym spotkaniu: „(...)

Für einen Moment schweife ich gedanklich ab und versetze mich zurück in den Mai 2005 – vom 5. bis 8. Mai fand die Bilderberger-Tagung am Tegernsee statt. Aber sonst? War da was? Plötzlich fällt es mir ein: Am 22. Mai 2005 verkündete Bundeskanzler Gerhard Schröder völlig überraschend und entgegen seinem sonstigen unbedingten Machtwillen Neuwahlen, die nur über windige Verfassungstricks möglich wurden. Ein halbes Jahr später wurde Angela Merkel zu Kanzlerin gewählt.(...).“

(Na moment przenoszę się myślą do maja 2005 r.  (od 5. do 8. maja), kiedy to odbyło się spotkanie Bilderberger w Tegernsee. Ale co poza tym? Co tam się wydarzyło? Nagle przychodzi mi do głowy: 22 Maja 2005 kanclerz Gerhard SchrĂśder ogłosił zupełnie zaskakujące i sprzeczne z jego zwykłą, bezwarunkową wolą - nowe wybory, które były możliwe tylko poprzez podejrzane sztuczki konstytucyjne. Sześć miesięcy później, Angela Merkel została kanclerzem. - tłum. red.) http://wpolityce.pl/artykuly/55606-czy-premier-tusk-musi-zostac-w-polsce-czy-nowym-przewodniczacym-komisji-europejskiej-w-przyszlym-roku-zostanie-viviane-reding

Kilka miesięcy temu znany włoski prawnik, były europarlamentarzysta - Alfonso Luigi Marra zażądał od włoskiego prokuratora generalnego przeprowadzenia śledztwa w sprawie nieformalnego ingerowania Grupy Bilderberga w procesy wyborcze we Włoszech, które powinny podlegać demokratycznej kontroli. Marra miał na myśli nieoczekiwany dla Włochów wybór na premiera Włoch Mario Montiego w 2011 r. Został on szefem rządu Italii po - oczywiście - spotkaniu Grupy Bilderberg w Szwajcarii. Monti od 1974 r. jest członkiem tej Grupy.

Herman Van Rompuy został przewodniczącym Rady Europejskiej także po spotkaniu Grupy Bilderberg, a belgijski dyplomata Étienne Davignon (honorowy członek Grupy) pochwalił się swego czasu, że pomysł stworzenia wspólnej waluty europejskiej to także było dziełem Grupy Bilderberg.« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2013, 09:27:58 wysłana przez marylaossowska »

 


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Kwiecień 23, 2014, 18:48:14 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 17928 | Komentarze: 11

__Prorosyjscy separatyści ze wschodniej Ukrainy porwali pracującego dla telewizji informacyjnej Vice News amerykańskiego dziennikarza Simona Ostrovsky'ego. Od wielu tygodni reporter relacjonował kryzys na Krymie i we wschodniej Ukrainie.

Kolejne odcinki jego reportaży zatytułowanych "Russian Roulette" umieszczaliśmy na portalu: http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,4254.0.html

Na zdjęciu po lewej zrobionym 13 kwietnia, reporter Simon Ostrovsky stoi obok zamaskowanego i uzbrojonego separatysty prorosyjskiego przed budynkiem milicji w Słowiańsku, 25 km od ukraińskiej granicy z Rosją. 
_
foto: Efrem Lukatsky/The Associated Press

...
Kwiecień 12, 2014, 21:28:55 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3153 | Komentarze: 1

__Pytanie o wolność mediów spotyka się w dzisiejszej Rosji z uśmieszkiem. Jeśli rozmawiasz ze zwyczajnym Rosjaninem będzie to uśmiech sceptycyzmu: "Wolność mediów? Wolność słowa? Nie bądź durny, nie ma czegoś takiego". Jeżeli rozmawiasz z dziennikarzem, szczególnie tym z prowincji, pracującym w państwowych mediach, uśmiech jest smutny i podszyty goryczą. Kryją się pod nim utracone zawodowe ideały i niemożność pisania o istotnych dla społeczeństwa sprawach, frustracja z powodu cenzury, wstyd ulegania nieustannej samocenzurze. Rosyjskie media technologicznie wkraczają w XXI wiek, ale telewizja cyfrowa, internetowe media czy błyszczące okładki czasopism ale mają bardzo mało wspólnego z wolnością słowa.
_

Dziennikarstwo w Rosji przeżywa poważny kryzys. Za...
Kwiecień 08, 2014, 22:04:51 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3590 | Komentarze: 2

Film jest echem podróży do Polski, zarejestrowanym okiem kamery Maggie Okulskiej. Oto jej reminiscencje z wędrówki po naszym kraju:

"Droga Polsko! Co za wibracje!
Żyjemy w dziwnym świecie, nie uważasz? Każdy z nas ma własne opinie na temat innych krajów, nacji, języków… i większość z nich pochodzi z tego co “ktoś powiedziałâ€ lub “gdzieś to usłyszałem” - a nie z własnego doświadczenia. Podróżując po świecie, spotykałam się z wieloma różnymi opiniami o Polsce (o “mnie” jako Polce) - negatywnymi i pozytywnymi. Urodziłam się w Krakowie, jednak od dziecka przemieszczałam się i mieszkałam w wielu miejscach. Osobiście, widzę siebie jako obywatelkę świata. Zatem postanowiłam na własne oczy zobaczyć, a także zdokumentować - jak jest obecnie w Polsce? Mianowicie, w 2012 spakowałam moją kamerę i wyruszyłam do Polski. W ciągu 2-tygodni przejechałam ponad 1120 km pociągiem, od morza do gór. Odwiedziłam duże miasta jak Gdańsk, Kraków, Warszawa;
...
Kwiecień 08, 2014, 21:21:28 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 7829 | Komentarze: 18

_Wstrząsający artykuł Piotra Lisiewicza o genezie katastrofy smoleńskiej, zacieraniu śladów i przywracaniu Polakom godności. Artykuł poniższy został opublikowany w Gazecie Polskiej.

Jako dopełnienie artykułu Lisiewicza gorąco polecam film Anity Gargas Anatomia Upadku.

Obie części filmu można obejrzeć tutaj: http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,4372.msg7380.html#msg7380
_
foto: Filip Klimaszewski/Agencja Gazeta

Anatomia zbrodni - no to opowiem Wam, co zdarzyło się w Smoleńsku

Pijany Wania z zepsutym traktorem słuchający ruskiego disco, zdolny do bezmyślnej brutal
...
Kwiecień 08, 2014, 20:00:50 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3707 | Komentarze: 0

Rosyjska propaganda próbuje przekonywać cały świat, że mieszkańcy wschodniej Ukrainy są bardzo pro-rosyjscy. Kibice dwóch rywalizujących ze sobą klubów z tej części Ukrainy - Metalista Charków i Szachtara Donieck WSPÓLNIE pokazali co naprawdę myślą o Władimirze Putinie. Interesujące, jak ich wspólna przyśpiewka "Putin ch..." spodobała się władzom na Kremlu :) Okazuje się, że nie tylko w Polsce kibice piłkarscy są patriotami.Źródło: http://censor.net.ua/video_news/279777/lozung_putin_hulo_stanovitsya_lyubimoyi_krichalkoyi_ukrainskih_futbolnyh_fanov_video
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 35
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.