* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Most zgody  (Przeczytany 3490 razy)

Offline Puella Clara

• Moderator
Most zgody
« dnia: Czerwiec 14, 2013, 18:58:01 »
____
Ludzie budują za dużo murów,
a za mało mostów.

Izaak Newton
____

Offline Casper

• Użytkownik
Odp: Most zgody
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2013, 00:28:05 »
Współpraca czyni cuda:) O wiele więcej potrafi zgodny zespół niż suma możliwości każdej osoby oddzielnie.
Nie tylko to ... Lubić się autentycznie i przyjaźnić, to żyć wielokrotnie i ... normalnie.

Offline Puella Clara

• Moderator
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2013, 05:50:43 »
Masz rację, Casperku :)
Zgoda buduje, a dobrze współpracujący zespół to jak jeden super-sprawny organizm.
Mam dla Ciebie zdjęcie, które w pierwszej chwili chciałam dać jako ilustrację aforyzmu... ale nie chciałam straszyć za bardzo. Duszek jednak zapewne się nie boi ;) Jak Ci się podoba taki most?

Offline Casper

• Użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 03, 2013, 19:07:14 »
Super:)) Tylko mosty muszą mieć sens:))) Oczywiście to dzieło sztuki, ale sobie uświadomiłem jak to złożony jest nasz świat. Mawiają że dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane... Ile trzeba wiedzy by dobra wola zamieniała się w sensowne działanie. Zresztą nawet to jest za mało.  Przykład Jezusa pokazuje jak kosztowne może być budowanie mostów...
Aaaa mosty. Powinienem dzieciom dać szansę budowania mostów:) Są takie fantastyczne gry.  :) Pozdrawiam:)

Offline Teofil

• Administrator
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 04, 2013, 19:44:10 »
Niesamowite zdjęcie :)

Offline Puella Clara

• Moderator
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 09, 2013, 05:51:11 »
 :) Zdjęcie prawdopodobnie jest fotomontażem, ale popatrzcie - tu nie tylko współpraca się liczy, ale i wielkie zaufanie do współtwórców "mostu", bo o życie chodzi!

Offline Aniks

• Użytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 09, 2013, 06:39:44 »
Puello! Mamy jednakowe marzenia o zgodzie międzyludzkiej i wzajemnym zaufaniu.

Nieraz człowiek stara się za wszelka cenę być ugodowym, obdarzać innych dobrem, ciepłem i serdecznością, a mimo to, z niewiadomych przyczyn, dostaje się "nożem w serce lub plecy". Jest też takie powiedzonko "Dziury nie zrobi, a krew wypije"... Może czasem jednak musimy zabezpieczyć się tym "murem"-izolacją od intrygantów, czy ludzi podłych i wrednych, którzy tratują naszą godność i szargają nerwy, doprowadzając do ciężkich stanów.

Bardzo bliskie jest mi motto z Mickiewicza: "Miej serce i patrzaj w serce". Oby jak najwięcej ludzi to potrafiło!

Offline Puella Clara

• Moderator
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 09, 2013, 19:22:11 »
Rozumiem, Aniks, to bardzo przykre, kiedy w zamian za szczere i dobre serce dostaje się ciosy. I choć to tak bardzo boli, to jednak jest bardziej problem tych niewdzięcznych ludzi, bo Bóg wszystko widzi, zna każde serce. Przyjdzie moment, kiedy ci działający źle z premedytacją, będą bardzo żałować swoich czynów!

Mury dla izolacji przed złem są zrozumiałe i potrzebne, a tak naprawdę ten "mur", o który chodzi w aforyzmie budują właśnie ci, którzy są podli dla innych, bo swym postępowaniem burzą coś pięknego.

Jako ilustrację dałam most zbudowany z kamienia, a więc materiału na mury również. Cudownie by było, gdyby więcej go szło na mosty jednak. To nasze marzenia :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2013, 20:41:47 wysłana przez Puella Clara »

Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.