* Info

* Tematy

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Kluby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: Ojczyzna Polska....Pytasz mnie  (Przeczytany 5716 razy)

Offline marylaossowska

• Moderator
Ojczyzna Polska....Pytasz mnie
« dnia: Czerwiec 14, 2013, 20:11:41 »

Ojczyzna Polska Pytasz mnie
_
Śpiewa Andrzej Rosiewicz
_

Offline Puella Clara

• Moderatorzy
Odp: Ojczyzna Polska....Pytasz mnie
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 14, 2013, 21:34:22 »
Jedną z piękniejszych i najbardziej wymownych piosenek o miłości do Ojczyzny jest dla mnie "Nie pytaj o Polskę" Obywatela G.C. Choć już jakiś czas minął od jej premiery i Polska "nieco" się zmieniła zewnętrznie, jej przekaz nadal pozostaje aktualny...
I chyba w sumie obaj: Rosiewicz i Obywatel G.C. chcą to samo powiedzieć, choć w tak różny sposób...
Obywatel G. C. - Nie Pytaj O Polskę

Offline marylaossowska

• Moderator
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 17, 2013, 00:12:50 »
Tak, Rosiewicz i Obywatal G.C. mówią to samo. Słuchając obu piosenek zaczęłam rozważać tę naszą Polskę......Polska w swej istocie - wbrew pozorom - niewiele się zmieniła w ciągu ostatnich dwudziestu kilku lat. Zmiany, które nastąpiły, to jedynie kwestia zewnętrznej kosmetyki. Puste półki zostały zastąpione przez puste kieszenie wielu obywateli. W PRL nie mieli co kupować, w III RP nie mają za co kupować. Nastąpiła pauperyzacja ogromnej części narodu, a w zderzeniu - jeszcze bardziej widoczne jest uwłaszczenie się nomenklatury komunistycznej na majątku narodowym. W wiekszości sfer polskiego życia nie ma żadnej III RP, lecz jest jedynie PRL II....wymienię choćby kilka z brzegu.

- Uprzywilejowanie ludzi związanych z partią rządzącą - pomimo sytuacji, w której afera goni aferę i wszechobecnej korupcji władzy - żadna osoba z niemiłościwie panującego nam establishmentu nie jest pociągana do odpowiedzialności. Wymienienie wszystkich after Platformy Obywatelskiej jest nieomal niemożliwe - tak wiele ich jest, poczynając od aftery hazardowej po korupcją podszytą "niegospodarność"  minister Muchy. http://niepoprawni.pl/blog/54/1500-afer-platformy-obywatelskiej

-  Aparat sprawiedliwość jest w dużej mierze zależny od władzy wykonawczej, a przykładów można tu podawać setki... choćby gdańskiego sędziego  Milewskiego, który z Kancelarią Premiera ustala termin posiedzenia sądu i skład sędziowski, casus sędziego Tuleyi, który wypowiada skandaliczne, całkowicie politycznie umowywowane słowa w procesie doktora Mirosława G., czy uniewinnienie posłanki PO, Beaty Sawickiej, chociaż w uzasadnieniu uniewinniającego ją wyroku sędzia ogłasza, że Sawicka łapówkę przyjęła (sic!). Rządząca partia nawet już nie kryje, że system sądownictwa jest im podległy - vide bezczelne słowa Bronisława Komorowskiego, który nie miał wątpliwości, jakie będzie orzeczenie sądu: "sędzia jeszcze jest rozgrzany, załatwimy tę sprawę szybko". Nie wspomnę już o procesach cywilnych Gazety Wyborczej i Michnika, które ten ostatni wygrywa zawsze, a uzasadnienia wyroków są nie tylko kuriozalne, lecz wręcz łamią polskie prawo, tak jak w sprawie Stanisława Remuszki, gdy sąd uzasadnił swój wyrok tym, że „negatywne opinie o Adamie Michniku godzą w zasady współżycia społecznego” (sic!) czy w sprawie Jarosława Marka Rymkiewicza, w której uzasadnienie wyroku brzmiało: "Adam Michnik jest osobą wybitnie zasłużoną, bo zawdzięczamy mu wolność." Interesujący artykuł na temat tego ostatniego procesu jest tutaj: http://blog.rp.pl/ziemkiewicz/2012/03/24/hanba-sadowa/

- Uzależnienie mainstreamowych mediów od władzy....tak jak w PRL. Regułą już jest ścisłe powiązanie grup medialnych z władzą  i zależność ich rozmaitych biznesów od decyzji władz. Dotyczy to zarówno TVN, jak i Polsatu. Oznacza to, że dziennikarze są w pełni podporządkowani aktualnym interesom biznesowym właścicieli, a ci z kolei wiszą u klamki władzy politycznej. Z kolei w mediach publicznych władza pełni funkcję właściciela, zupełnie nie biorąc pod uwagę interesu ogółu obywateli, podporządkowywując je i wykorzystując do swoich partykularnych interesów partyjnych. Media nazywano niekiedy IV władzą, ale nie są nią w polskiej rzeczywistości, gdyż w Polsce oplątały je bezwzględne macki rządzącej partii. Dobitnym tego dowodem była historia wyrzucenia kilkunastu dziennikarzy z czasopism "Rzeczpospolita" i "Uważam Rze" przez właściciela tychże, Grzegorza Hajdarowicza, po nocnym spotkaniu z rzecznikim rządu, ministrem Pawłem Grasiem.

Mainstreamowe media zachowują się dokładnie tak, jak media PRL-owskiego ancient regime czyli w dobrze znanym stylu "telewizja kłamie". Wielokrotnie język mediów - dziennikarzy radiowych, telewizyjnych czy prasowych jest wręcz  identyczny z językiem używanym w PRL, co mnie zresztą zbytnio nie dziwi, gdyż większość najbardziej prominentnych dziennikarzy zatrudnionych w różnych tefałenach, newsweekach czy tok-fmach to dzieci funkcjonariuszy służb specjalnych PRL‑u i PZPR-owskich bonzów (Justyna Pochanke, Tomasz Lis, Andrzej Morozowski, Kuba Wojewódzki, Michał Figurski, Bartosz Węglarczyk, Piotr Kraśko, Bruno Miecugow, Monika Olejnik, Hanna Lis, Katarzyna Kolenda-Zaleska i wielu innych). Nieustanne fałszowane faktów i manipulacja nimi to "normalny" stan tych mediów, a przykładów mataczenia i manipulacji faktami można znaleźć tysiące na YouTube i w sieci. Tutaj przytaczam tylko jeden, bardzo charakterystyczny:
http://bernardo.salon24.pl/239216,kolenda-zaleska-tvn-studium-klamstwa-i-manipulacji
https://www.youtube.com/watch?v=V2LrTPBtno8

Czuję się zdołowana takimi rozważaniami, bo nie widzę wtedy światełka w tunelu i mam jedynie kasandryczne myśli. Co mnie podtrzymuje na duchu - to najmłodsze pokolenie. Tak, właśnie młode pokolenie dwudziestolatków - już nie 30-latów czy 40-latków, których uważam za straconych dla Polski i en masse wstydzących się patriotyzmu (nie na darmo TVN-y, Onet-y oraz Michnik i ska prasowali im mózgi wiele lat) - tylko właśnie bardzo młodych ludzi, w których odżywa POLSKA.

Złe Psy - Polska (Urodziłem się w Polsce)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2013, 18:07:50 wysłana przez Maryla »

Offline Uczen_Sokratesa

• Użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 17, 2013, 00:58:54 »
W Polakach są jeszcze ślady wielkich myśli i wartości ... Dlatego koszmarki takie jak Palikot , Kuc, którzy wszystko przekręcają z polskości, tak plują , bo Polacy pamiętający o wartościach są dla nich groźni. Ciągle jest się do czego odwoływać u nas. Nie traćmy nadziei .

Offline marylaossowska

• Moderator
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 17, 2013, 01:20:42 »
Oczywiście, zapomniałeś o takich, jak nadredaktor Michnik, który polskości, katolicyzmu i Polski nienawidzi wręcz organicznie i o tym na świeczniku, dla którego "polskość to nienormalność". Mówię oczywiście o Tusku. Przypomnijmy tę "wiekopomną" refleksję, jaką Donald Tusk podzielił się z czytelnikami „Znaku” w 1987 roku: "Polskość jako zadany temat... Wydawałoby się: tylko usiąść i pisać. A tu pustka, tylko gdzieś w oddali przetaczają się husarie i ułani, powstańcy i marszałkowie, majaczą Dzikie Pola i Jasna Góra, dziejowe misje, polskie miesiące, zwycięstwa klęski. Zwycięstwa? Jak wyzwolić się z tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od urodzenia, wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło-ponuro-śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych rojeń? Polskość to nienormalność – takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać, a zrzucić nie potrafię…"
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2013, 18:08:54 wysłana przez Maryla »

Offline łukasz_marek

• Użytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 17, 2013, 17:07:30 »
Z uwagą przeczytałem waszą dyskusję. Świetne spostrzeżenia Marylki i Puelli na temat Polski w kontekście zamieszczonych piosenek Rosiewicza i Obywatela GC. Uczeń Marylko też ma sporo racji...jest jeszcze i u starszych Polaków chęć przywrócenia Polsce należnej Jej godności, to przecież oni przekazują to młodemu pokoleniu, tylko sami nie zawsze mają jeszcze siłę, aby okazywać to w taki sposób, jak dwudziestolatkowie. Tak Marylko masz rację...w młodym pokoleniu jest nasza nadzieja. Ty Marylko, jak zwykle sięgnęłaś głębiej, aby opisać stan polskiego sądownictwa, sytuacji w mediach, o aferach i w ogóle o sytuacji z tym związanych. Czyta się Ciebie jednym tchem i pomimo poważnego tematu uśmiech ciśnie się na usta, że mamy przecież jeszcze mądre Polki i Polaków nie tylko dwudziestoletnich :). Wielki szacun Marylko:)*

Offline marylaossowska

• Moderator
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 17, 2013, 21:31:18 »
Łukasz Marku, w odpowiedzi przesyłam optymistyczną i niezmiennie mnie wzruszającą pieśń do słów Jana Pietrzaka "Jest taki kraj".
Wykonuje ją Marta Bizoń z Piwnicy pod Baranami:
"Taki kraj" - Marta Bizoń - Piwnica pod Baranami

Offline Cytaty

• Użytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 17, 2013, 21:35:33 »
Oryginalne wykonanie Jana Pietrzaka jest też piękne, choć w zupełnie innym stylu:

Jan Pietrzak " TAKI KRAJ"

Offline łukasz_marek

• Użytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 18, 2013, 00:51:50 »

"Męskie sprawy" (1988) - Ludmiła Warzecha "Jest takie miejsce, taki kraj" 
Znam znam Marylko...bardzo ujmująca piosenka, z filmu "Męskie sprawy". Dziękuję !...trafiłaś:)*
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2013, 01:02:23 wysłana przez Maryla »

Offline Brawur

• Użytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 28, 2013, 07:51:41 »

Offline Uczen_Sokratesa

• Użytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 28, 2013, 20:58:13 »
Znowu piosenka opowiadająca o emigracji... Nie byłem nigdy emigrantem, choć takie opcje stawały mi przed oczami . Mogę sobie wyobrazić że życie tam to jednak tęsknota za Polską i twarde realia. Potem , po sukcesie, już chyba sytuacja bez wyjścia, bo w Polsce coraz trudniej jest się odnaleźć od nowa. Żeby tak Polacy przestali głosować na rządy obce naszej tradycji i władza stałą się "nasza" . Może coś dałoby się zrobić. Teraz do tego doszło, ze potrzeba z 80 000 tysięcy obserwatorów na wyborach, bo inaczej ...
Najwyższy czas porzucić kretyńskie kretyńskie myślenie : i tak wszyscy politycy to świnie i kłamcy, więc co będę głosował? Nie głosuje się na świnie, bo inaczej okazuje się że zamieniają nam Polskę w chlew!

Offline admin

• Administrator
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 28, 2013, 21:45:25 »
Trzeba robić oddolne inicjatywy jak za czasów gdy byliśmy pod zaborami, bo wiele wskazuje, że nasza suwerenność jest tylko na papierze tak jak za PRL, gdzie nawet śpiewano rotę i Mazurka Dąbrowskiego na akademiach. Suwerenność w niby własnym parlamencie, który nic dla polskiej racji stanu nie robi a nawet postępuje jak obcy marionetkowy na usługach innych państw. Media całkowicie zależne od sponsorów finansujących pewną jedynie słuszną partię i ideologię obcą polskiej tożsamości. Państwo, w którym na uroczystości patriotyczne zaprasza się niemieckie bojówki, a rodziców idących w pochodzie z dziećmi nazywa faszystami... Straciliśmy realną suwerenność...

W takiej sytuacji możemy liczyć tylko na siebie. Jeśli wszyscy się obudzimy i oddolnie odbudujemy Państwo Polskie od podstaw od rodziny, społeczności lokalnych, polskiego biznesu, polskiej kultury, sztuki, nauki, własności, waluty opartej na złocie, a nie biletach bez pokrycia, polskiej armii zdolnej do samodzielnej obrony terytorium i wielu innych z przedrostkiem polskie-, tylko wtedy jest realna szansa na zmiany. Rządy wybierane za pomocą manipulacji pijarowskich, przez media, nigdy nam niczego dobrego nie dały i nigdy nie dadzą, poza kiełbaską wyborczą i wiecznymi obietnicami. Te rządy niczego nie ułatwiają polskim biznesmenom, a jedynie utrudniają życie tysiącami przeszkód w postaci wzajemnie sprzecznych ustaw, które trzeba łamać, ryzykując kary, żeby zwyczajnie żyć.

Im dłużej to obserwuję tym mocniej twierdzę, że nie ma na co czekać, trzeba robić swoje i się organizować. Łączyć istniejące i zakładać nowe, wspierające się wzajemnie polskie biznesy przeciwko obcemu kapitałowi, korporacjom itd. Warto też tworzyć strefy barterowe do bezgotówkowej wymiany towarów i usług, co może wyprowadzić wielu ludzi z bezrobocia. Pomysłów jest wiele, ale jak się nie weźmiemy za to, to oni wezmą się za nas i trzeba będzie przeżyć za 700 PLN na rękę za miesiąc ciężkiej pracy u Niemca.

Marcin
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2013, 20:56:52 wysłana przez admin »

Offline marylaossowska

• Moderator
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 28, 2013, 23:03:55 »

Offline Uczen_Sokratesa

• Użytkownik
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 28, 2013, 23:59:58 »
"Czemu wśród rządzących elit takich ludzie nie ma?"
 Czas na porządnych ludzi u władzy, dla których słowo patriotyzm nie jest podejrzane!

Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Kwiecień 23, 2014, 18:48:14 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2793 | Komentarze: 11

__Prorosyjscy separatyści ze wschodniej Ukrainy porwali pracującego dla telewizji informacyjnej Vice News amerykańskiego dziennikarza Simona Ostrovsky'ego. Od wielu tygodni reporter relacjonował kryzys na Krymie i we wschodniej Ukrainie.

Kolejne odcinki jego reportaży zatytułowanych "Russian Roulette" umieszczaliśmy na portalu: http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,4254.0.html

Na zdjęciu po lewej zrobionym 13 kwietnia, reporter Simon Ostrovsky stoi obok zamaskowanego i uzbrojonego separatysty prorosyjskiego przed budynkiem milicji w Słowiańsku, 25 km od ukraińskiej granicy z Rosją. 
_
foto: Efrem Lukatsky/The Associated Press

...
Kwiecień 12, 2014, 21:28:55 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 1762 | Komentarze: 1

__Pytanie o wolność mediów spotyka się w dzisiejszej Rosji z uśmieszkiem. Jeśli rozmawiasz ze zwyczajnym Rosjaninem będzie to uśmiech sceptycyzmu: "Wolność mediów? Wolność słowa? Nie bądź durny, nie ma czegoś takiego". Jeżeli rozmawiasz z dziennikarzem, szczególnie tym z prowincji, pracującym w państwowych mediach, uśmiech jest smutny i podszyty goryczą. Kryją się pod nim utracone zawodowe ideały i niemożność pisania o istotnych dla społeczeństwa sprawach, frustracja z powodu cenzury, wstyd ulegania nieustannej samocenzurze. Rosyjskie media technologicznie wkraczają w XXI wiek, ale telewizja cyfrowa, internetowe media czy błyszczące okładki czasopism ale mają bardzo mało wspólnego z wolnością słowa.
_

Dziennikarstwo w Rosji przeżywa poważny kryzys. Za...
Kwiecień 08, 2014, 22:04:51 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 1988 | Komentarze: 2

Film jest echem podróży do Polski, zarejestrowanym okiem kamery Maggie Okulskiej. Oto jej reminiscencje z wędrówki po naszym kraju:

"Droga Polsko! Co za wibracje!
Żyjemy w dziwnym świecie, nie uważasz? Każdy z nas ma własne opinie na temat innych krajów, nacji, języków… i większość z nich pochodzi z tego co “ktoś powiedział” lub “gdzieś to usłyszałem” - a nie z własnego doświadczenia. Podróżując po świecie, spotykałam się z wieloma różnymi opiniami o Polsce (o “mnie” jako Polce) - negatywnymi i pozytywnymi. Urodziłam się w Krakowie, jednak od dziecka przemieszczałam się i mieszkałam w wielu miejscach. Osobiście, widzę siebie jako obywatelkę świata. Zatem postanowiłam na własne oczy zobaczyć, a także zdokumentować - jak jest obecnie w Polsce? Mianowicie, w 2012 spakowałam moją kamerę i wyruszyłam do Polski. W ciągu 2-tygodni przejechałam ponad 1120 km pociągiem, od morza do gór. Odwiedziłam duże miasta jak Gdańsk, Kraków, Warszawa; zasmakowałam
...
Kwiecień 08, 2014, 21:21:28 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 4606 | Komentarze: 18

_Wstrząsający artykuł Piotra Lisiewicza o genezie katastrofy smoleńskiej, zacieraniu śladów i przywracaniu Polakom godności. Artykuł poniższy został opublikowany w Gazecie Polskiej.

Jako dopełnienie artykułu Lisiewicza gorąco polecam film Anity Gargas Anatomia Upadku.

Obie części filmu można obejrzeć tutaj: http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,4372.msg7380.html#msg7380
_
foto: Filip Klimaszewski/Agencja Gazeta

Anatomia zbrodni - no to opowiem Wam, co zdarzyło się w Smoleńsku

Pijany Wania z zepsutym traktorem słuchający ruskiego disco, zdolny do bezmyślnej brutal
...
Kwiecień 08, 2014, 20:00:50 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 1788 | Komentarze: 0

Rosyjska propaganda próbuje przekonywać cały świat, że mieszkańcy wschodniej Ukrainy są bardzo pro-rosyjscy. Kibice dwóch rywalizujących ze sobą klubów z tej części Ukrainy - Metalista Charków i Szachtara Donieck WSPÓLNIE pokazali co naprawdę myślą o Władimirze Putinie. Interesujące, jak ich wspólna przyśpiewka "Putin ch..." spodobała się władzom na Kremlu :) Okazuje się, że nie tylko w Polsce kibice piłkarscy są patriotami.

Źródło: http://censor.net.ua/video_news/279777/lozung_putin_hulo_stanovitsya_lyubimoyi_krichalkoyi_ukrainskih_futbolnyh_fanov_video
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 35
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.