* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Skok na SKOK-i. Kto chce zniszczyć spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe?  (Przeczytany 1901 razy)

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2240
_To co dzieje się wokół SKOK-ów, a Kasy Stefczyka w szczególności, coraz bardziej przypomina film "Układ Zamknięty". Wszystkie chwyty są dozwolone.
_

Najpierw, pomimo licznych głosów sprzeciwu, Bronisław Komorowski podpisał 15 maja 2013  nowelizację ustawy o SKOK, choć jednocześnie kancelaria prezydenta przyznała że część jej przepisów jest niekonstucyjna i ustawa zostanie skierowana do Trybunału Konstytucyjnego. Wg. Komorowskiego znowelizowana ustawa wprowadza rozwiązania korzystne dla członków Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych i  dla stabilności systemu finansowego. Nowe przepisy dają Komisji Nadzoru Finansowego nowe instrumenty nadzorcze dotyczące SKOK. W rzeczywistości, podpisana przez Komorowskiego ustawa destebilizuje system finansowy i niczego nie zabezpiecza, umożliwia bowiem bankom komercyjnym  - na wniosek Komisji Nadzoru Finansowego - przejmowanie aktywów lokalnych oddziałów SKOK, a przyjęte w ustawie rozwiązania nierówno traktują Kasy w porównaniu do banków komercyjnych.

Trzy tygodnie później KNF opublikowała  raport na temat sytuacji w SKOK-ach. Chociaż raport zawierał sporą liczbę błędów merytorycznych, do których natychmiast po publikacji odniósł się rzecznik Krajowej SKOK Andrzej Dunajski, mainstramowe media wybiórczo i w tonie sensacji zaczęły się na ten raport powoływać, a w prasie pojawiła się cała seria artykułów pełnych przekłamań, nieścisłosci i zwykłych manipulacji dziennikarskich niszczących wizerunek spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych.

W katalogu działań III RP niczym nowym są przecieki do zaprzyjaźnionych z władzą mediów, zmiany prawa dokonywane dla doraźnej korzyści rządzących, ustawione pod dziennikarzy raporty oraz presja władzy na media. W ostatnich kilku dniach doszedł kolejny element - szantaż. Sprawę ujawniono na portalu wpolityce.pl. Poniżej cytat z artykułu opublikowanego 17 czerwca 2013 roku.

Oto podstawowe fakty w historii, która jeży włos na głowie.

1. W piątek, 14 czerwca o godzinie 10.21 do redakcji tygodnika "Sieci" przychodzi list, który jak wiele wskazuje jest próbą szantażu Kasy Stefczyka za pośrednictwem redakcji tygodnika "Sieci". Jego autorem jest bloger i dziennikarz Tomasz Urbaś, publikujący w obecnym tygodniku "Uważam Rze".

Oferta brzmi następująco - możemy kupić artykuł mający uderzyć w Kasy Stefczyka. Ze względu na znane powszechnie pośrednie związki Kasy z wydawcą "Sieci" sprawa jest, określmy to potocznie, śmierdząca. Tym bardziej, że oferta brzmi tak:
Podstawą artykułu są setki stron dokumentów w formie elektronicznej (fotografie) lub w postaci plików pdf. Kluczowe dokumenty (w tym zwłaszcza potwierdzenie kwoty brakujących rezerw w 2010 r., sprawozdania finansowe 2009-2012 oraz informacje o krokach KNF wobec Kasy Stefczyka w 2013 r.) są sfotografowane. Dokumenty źródłowe udostępnię po wyrażeniu zainteresowania publikacją i określeniu powyższych istotnych elementów umowy w formie umowy warunkowej lub przedwstępnej.

Pan Tomasz Urbaś podkreśla, że cena zależy od tego ile materiałów chcemy kupić i czy na wyłączne czy też jednorazowe użycie. To nie są typowe sformułowania używane w relacjach autor-redakcja. Autor twierdzi, że podobne oferty skierował do innych gazet. W miarę możliwości sprawdzamy - nie ma potwierdzenia, wszystko wskazuje, że mejl dotarł tylko do "Sieci".

2. Informujemy o sprawie odpowiednie organy Kasy Stefczyka. Firma decyduje się zgłosić sprawę do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, co następuję w sobotę. Nie chodzi o sam proponowany artykuł, będący mieszaniną niesprawdzonych plotek i faktów, ale o obietnicę sprzedaży "setek stron" sfotografowanych dokumentów państwowego nadzoru finansowego. Zwłaszcza, że to nie pierwsze takie działanie - wszystko wskazuje, że ktoś chce zniszczyć ważną część systemu finansowego w Polsce.

3. Redakcja decyduje się podjąć prowokację dziennikarską i nawiązuje kontakt z oferentem panem Tomaszem Urbasiem. Wcześniej (sobota, godzina 15.10) powstaje opisująca sprawę notatka służbowa skierowana do Wydawcy i Redaktora Naczelnego "Sieci", zostaje wysłana mejlem. Redakcja informuje w niej o podjęciu prowokacji dziennikarskiej.
Już pierwszy nawiązany kontakt potwierdza, że nie chodzi o materiał dziennikarski, nie o sprzedaż, a o szantaż. W nadesłanym esemesie czytamy:

"Witam. W związku z tym, że nie mieliśmy okazji poznać się osobiście, z uwagi na troskę o oszczędności zgromadzone w Kasie i wagę każdego słowa uprzejmie proszę o kontakt pisemny. Pozdrawiam Tomasz Urbaś".

Trudno oczekiwać od jakiejkolwiek redakcji troski o czyjekolwiek finanse. Odpisujemy, że ciekawi jesteśmy ceny. Na odpowiedź czekamy kilkanaście godzin. Przychodzi - oferent schładza ton, wycofuje się z oferty. Czy dlatego, że dowiedział się o złożeniu zawiadomienia do ABW? Koincydencja wydaje się oczywista. Co dalej?

Dawid Adamski, rzecznik prasowy Kasy Stefczyka, mówi:
Kasa Stefczyka skierowała do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zawiadomienie o popełnieniu przez nieustalonych sprawców przestępstwa polegającego na podejmowaniu zorganizowanych działań w prasie ogólnokrajowej mających na celu wywołanie niepokoju na rynku finansowym.

Źródła:
http://wpolityce.pl
http://gospodarka.dziennik.pl
http://www.ekonomia.rp.pl
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2013, 00:44:32 wysłana przez Maryla »

Offline Uczen_Sokratesa

  • UĹźytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1217
Widzę już od dawna dużą aktywność posłów PO w sprawie SKOK- ów. To wygląda na chęć pozbawienia opozycji oparcia w gospodarce... albo nawet działanie w interesie wielkich banków. Oczywiście, dbałość o interes klientów, powierzających swoje pieniądze SKOK -om jest uzasadniona, tylko jakoś nie wierzę w te uczciwe zamiary...
Od początku istnienia III RP każdy, kto jest niezależny staje się wrogiem "elit".

 


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Kwiecień 23, 2014, 04:02:04 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3087 | Komentarze: 1

__Rosyjska agencja ITAR-TASS podała we wtorek, że Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) może nałożyć embargo na dostawy owoców, warzyw i jagód z Polski ze względu na niezadowalający poziom bezpieczeństwa tych produktów. 
_

Powołując się na komunikat Rossielchoznadzoru rosyjska agencja pisze, że możliwość zakazu "jest związana z niezadowalającym zapewnieniem bezpieczeństwa fitosanitarnego polskich produktów ogrodniczych dostarczanych do Rosji". Agencja ITAR-TASS podaje, że według danych Rossielchoznadzoru polskie produkty "w wielu przypadkach" stanowiły zagrożenie dla zdrowia rosyjskich konsumentów "w związku ze znacznym przewyższeniem dopuszczalnych maksymalnych norm dotyczących zawartości pestycydów i obecności azotanów". Według tej agencji szef Rossielchoznadzoru Siergiej Dankwert zwrócił się do polskiego ministra rolnictwa Marka Sawickiego z prośbą o wydanie poleceń w celu zmiany na lepsze obecnej sytuacji.

Komunikat rosyjskich służb zapowiada, iż "brak działań zmusi Rossielchozn...
Puella Clara
Marzec 23, 2014, 22:54:06 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 3347 | Komentarze: 0


Kamil Stoch z Kryształowa Kulą. Fot. Grzegorz Momot
____Kamil Stoch już w piątek 21 marca zapewnił sobie pierwszą w karierze Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dziś, po ostatnich w sezonie zawodach, które odbyły się w Planicy, dwukrotny polski mistrz olimpijski odebrał nagrodę.

W piątkowym konkursie w Planicy Stoch uzyskał w pierwszej serii 131,5 metra, co dawało mu szóste miejsce. Do prowadzącego Andersa Bardala tracił 4,1 punktu, wyprzedzali go także Andreas Kofler, Gregor Schlierenzauer, Peter Prevc i Severin Freund. W drugiej serii Kamil uzyskał 134 metry i awansował na czwartą pozycję.
____

W niedzielnym, ostatnim konkursie tego sezonu Pucharu Świata w Planicy Kamil Stoch w pierwszej serii prowadził po najdłuższym w konkursie skoku - 139 m! Po drugim skoku (136 m) ostatecznie zajął czwarte miejsce, do trzeciego Andersa Bardala tracąc zaledwie 0,1 punktu.  Na 13. pozycji znalazł się Piotr Żyła, zaś na 15. Maciek Kot. Na "pudle" uplasowali się kolejno Prevc, Freun...
Marzec 20, 2014, 13:07:32 wysłana przez Teofil | Wyświetleń: 2567 | Komentarze: 1

___
Na temat zagrożenia ze strony rosyjskiego reżimu wobec sąsiednich krajów wiemy już od czasu wojny gruzińskiej. Wtedy słowa Lecha Kaczyńskiego przestrzegające przed apetytami Rosji traktowane były jako przesadne panikowanie. Politycy PO, w naiwności uznali, że Rosja jest już niegroźna i można z nią budować normane stosunki. Ta polityka doprowadziła do zaniedbań prowadzących do praktycznego rozbrojenia poskich sił zbrojnych. Nawet katastrofa w Smoleńsku nie otrzeźwiła naiwnych polityków, którzy w imie nowej przyjaźni z Rosją nie chcieli zadawać niewygodnych pytań i uciszali, albo ośmieszali wszystkich, którzy podważali wygodną wersję rosyjską.

Taka polityka udawania, że się nie dostrzega zagrożenia sprawiła, że rządzący nie zrobili nic, aby wzmocnić polskie siły zbrojne, a wiele wskazuje na to, że wręcz znacznie je w tym czasie osłabili. Nie zwracali też uwagi na wyjątkowo agresywne i prowokacyjne manewry wojskowe przy polskiej granicy, podczas których wyraźnie ćwiczono atak na Polskę.

Dopiero kryzys ukraiński pokazał, że Rosja niczym kr
...
Puella Clara
Marzec 06, 2014, 16:09:47 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 3148 | Komentarze: 0

Serwery GTS Polska____Nie ma dowodów, że wybory w Polsce są fałszowane. Karty do głosowania są błyskawicznie niszczone, nie można więc dokonać żadnych weryfikacji. Centra obliczeniowe pracujące dla Państwowej Komisji Wyborczej są dla opinii publicznej czarną dziurą, a członkowie komisji uczą się demokracji od Rosjan, jeżdżąc do Moskwy na szkolenia. Prof. Krystyna Pawłowicz wystosowała do przewodniczącego PKW oficjalny list z pytaniami.____

"Nieważne jak kto głosuje, ważne kto liczy głosy" – mawiał z rozbawieniem Józef Stalin i był bardzo spokojny o wyniki wyborczych decyzji narodu radzieckiego. Instytucje, które mu to zapewniały przeniosły swoją ekspertyzę w wiek XXI. Przy czym nie tylko o Rosję chodzi.
Głosy w polskich wyborach formalnie liczy Państwowa Komisja Wyborcza, ale potem dane trafiają na serwery firmy rosyjskiej. Teoretycznie niezupełnie rosyjskie, bo GTS Polska i Internet Partners to firmy polskie, tyle że mają rosyjskich udziałowców i szefów z firmy-matki GTS, zatru...
Puella Clara
Luty 15, 2014, 15:38:45 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 4821 | Komentarze: 5


Zbigniew Romaszewski. Fot. Przemek Wierzchowski
____13 lutego w Warszawie w wieku 74 lat zmarł Zbigniew Romaszewski, legenda opozycji antykomunistycznej, działacz Komitetu Obrony Robotników i Solidarności, twórca podziemnego radia "Solidarność", wieloletni senator. Odszedł w pełni sił, w wyniku powikłań po zachłyśnięciu. Postać wielce zasłużona, nietuzinkowy polityk, który do końca bronił własnych przekonań, działał zgodnie z sumieniem, stawał po stronie pokrzywdzonych i angażował się w ważne sprawy.

Pogrzeb Zbigniewa Romaszewskiego odbędzie się w czwartek 20 lutego. Msza żałobna o godzinie 13 w Katedrze Warszawskiej, a sam pogrzeb na Powązkach Wojskowych. Czy jednak Ratusz zezwoli na pochowanie wielkiego działacza na początku Alei Zasłużonych na Powązkach, zaraz obok Kuklińskiego, Kuronia, Kołakowskiego? Jak wynika ze słów jego córki, dziennikarki Agnieszki Romaszewskiej-Guzy, urzędnicy HGW robią problemy.
____

"Nawet jeszcze i teraz nie jest pewne (w każdym razie tak wynikało ze słów urzędniczki z którą ...
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 19
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.