* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: Trędowata (1976)  (Przeczytany 2145 razy)

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Trędowata (1976)
« dnia: Czerwiec 18, 2013, 06:47:48 »

_Trzecia ekranizacja wydanej w 1908 r. powieści Heleny Mniszkówny. Tytuł "Trędowata" stał się w powszechnej świadomości symbolem kiczu, hasłem wywołującym charakterystyczne reakcje - miażdżące opinie krytyków i aplauz szerokiej publiczności :)

Ona, Stefcia Rudecka, jest guwernantką i panną do towarzystwa, a on to ordynat Waldemar Michorowski. Spotykają się i zakochują w sobie bez pamięci, jednak na przeszkodzie ich szczęścia stoją uprzedzenia i plany rodziny ordynata. Stefcia wszak pochodzi z zacnej, ale biednej rodziny, a on natomiast ma obowiązki wobec rodu i sfery. Ślub z guwernantką to skandal, na który jego babka, księżna Podhoreckanie nie może pozwolić. Stefcia wie, że związek z arystokratą może się skończyć tylko nieszczęściem, podobnie świadom jest tego jej ojciec. Ordynat Michorowski to jednak człowiek stanowczy, który potrafi postawić na swoim, nawet wbrew całemu światu.
_

Reżyseria: Jerzy Hoffman
Scenariusz: Stanisław Dygat
W rolach głównych: Elżbieta Starostecka, Leszek Teleszyński, Jadwiga Barańska, Lucyna Brusikiewicz, Czesław Wołłejko, Irena Malkiewicz, Mariusz Dmochowski, Anna Dymna, Piotr Fronczewski, Gabriela Kownacka, Zbigniew Józefowicz   
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2020, 19:02:18 wysłana przez Doris »

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.