* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: PO nadal będzie kupować garnitury za nasze pieniądze, a Tusk "haratał w gałę"  (Przeczytany 1457 razy)

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2240
_Donald Tusk na konferencji prasowej odniósł się do wydatków Platformy Obywatelskiej na garnitury, futbol i wino. Okazało się, że kupowane z publicznych pieniędzy szykowne ubrania dla polityków PO i "haratanie w gałę" są niezbędne do dobrego rządzenia.
_

Premier Donald Tusk powtarzał kiedyś jak mantrę, że Platformie wolno mniej i zapewniał o wysokich standardach panujących w partii. Trzy dni temu tygodnik "Newsweek Polska" pokazał, że standardy w Platformie Obywatelskiej to fikcja. Z publikacji wynikało, że rodzina premiera tankuje paliwo za partyjne pieniądze, partia wydaje fortunę na dobre garnitury, wino i cygara, a po zwycięstwie wyborczym politycy partii rządzącej przelali pieniądze na konto klubu, w którym występują panienki topless, a suhi można było zjeść z wprost z ciała dziewczyny. http://polska.newsweek.pl/po-wydala-fortune-na-ubrania,105378,1,1.html

Jak na artykuł "Newsweeka" zareagowali politycy Plaftormy Obywatelskiej?

Najpierw przed szereg wyskoczył Stefan Niesiołowski. " To nieprawda. Ta firma zajmuje się sprzedażą win i cygar, ale chodziło o słodycze i paluszki na różne przyjęcia" - w ten sposób Stefan Niesiołowski odpowiedział w TVN24 na zarzuty "Newsweeka". W programie Moniki Olejnik Niesiołowski stwierdził: Garnitury były kupowane na kampanię wyborczą, to jest wizerunek kandydatów. "Newsweek" pisał także o wizytach członków PO w restauracjach, gdzie atrakcją była naga kobieta, z której ciała goście mogli jeść sushi. - To bzdury. Niech "Newsweek" poda, kto z polityków PO tam był. Wyjaśnijmy to, a to całe towarzystwo z "Newsweeka" powinno wylądować w sądzie - groził Niesiołowski.

Dzisiaj  na konferecji prasowej na temat artykuł w "Newsweeku" wystąpił sam premier. „Chcę, aby polski premier, czy to będę ja, czy moi następcy, nie wyglądał gorzej niż inni premierzy w Europie. Osobiście nie znoszę garniturów" – zadeklarował Tusk. Premier wydaje się zapominać, że przydział na ubrania należy się jedynie tzw. służbom mundurowym. Politycy do służb mundurowych nie należą. Następnie - swoim zwyczajem - premier czarował publikę próbując wyjaśnić, że wydawanie pieniędzy podatnika na wynajem boiska, czy na zabawę w klubie, w którym można było zjeść sushi z nagiej hostessy jest może nie do końca w porządku, ale też nie jest takie złe. - To przedsięwzięcie przeznaczone dla parlamentarzystów, pracowników, klubu i Platformy. Środki nie są duże, ale uważam, że wydatkowanie tych pieniędzy tak jak w wielu firmach, na wspólne uprawianie sportu jakoś się broni. Chciałbym dalej w ten sposób organizować czas wolny pracownikom PO. - stwierdził premier.  W kwesti wina Tusk zadeklarował - Uważam za rzecz równie powszechną, tzn. wino na spotkaniach partyjnych. Z całą pewnością na wielu spotkaniach PO na stołach pojawia się także wino. To są spotkania opłatkowe, wielkanocne, integracyjne. Ja z całą pewnością też miałem możliwość uczestniczyć w takich spotkaniach, na których było wino. W tym miejscu może należałoby zadać pytanie, kto kłamie - Niesiołowski mówiąc o paluszkach i słodyczach, czy Tusk o winie.

Na koniec - na wszelki wypadek - premier zapowiedział rozwiązanie kłopotu poprzez charakterystyczne dla niego bezceremonialne cięcie. Ma zwrócić się do klubu Platformy o powrót do projektu zakładającego zlikwidowanie finansowania partii politycznych z budżetu. Przy okazji podzielił się stwierdzeniem: - We wszystkich partiach wydawanie tych pieniędzy publicznych nie zawsze odpowiada prawdziwym potrzebom partii politycznych - to być może jest idealny moment, aby wrócić w sposób zdecydowany do idei zakazu finansowania partii politycznych z budżetu państwa. Tyle że przecież problemem nie jest samo finansowanie, ale sposób wydawania publicznych pieniędzy. A z tym, jak się okazuje, właśnie Platforma ma największe kłopoty i czego premier Tusk skrzętnie nie zauważa.

Natomiast według skarbnika Platformy Obywatelskiej do realizacji statutowych celów partii oczywiście niezbędne jest wino, garnitury i "haratanie w gałę": http://www.tv.rp.pl/artykul/873524,1020580-Finansowanie-partii-z-budzetu--Tak-PO-wydaje-pieniadze.html

Źródło:
http://polska.newsweek.pl
http://metromsn.gazeta.pl
http://wpolityce.pl/wydarzenia
http://www.tv.rp.pl
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2013, 21:17:54 wysłana przez Maryla »

 


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Kwiecień 23, 2014, 04:02:04 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3104 | Komentarze: 1

__Rosyjska agencja ITAR-TASS podała we wtorek, że Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) może nałożyć embargo na dostawy owoców, warzyw i jagód z Polski ze względu na niezadowalający poziom bezpieczeństwa tych produktów. 
_

Powołując się na komunikat Rossielchoznadzoru rosyjska agencja pisze, że możliwość zakazu "jest związana z niezadowalającym zapewnieniem bezpieczeństwa fitosanitarnego polskich produktów ogrodniczych dostarczanych do Rosji". Agencja ITAR-TASS podaje, że według danych Rossielchoznadzoru polskie produkty "w wielu przypadkach" stanowiły zagrożenie dla zdrowia rosyjskich konsumentów "w związku ze znacznym przewyższeniem dopuszczalnych maksymalnych norm dotyczących zawartości pestycydów i obecności azotanów". Według tej agencji szef Rossielchoznadzoru Siergiej Dankwert zwrócił się do polskiego ministra rolnictwa Marka Sawickiego z prośbą o wydanie poleceń w celu zmiany na lepsze obecnej sytuacji.

Komunikat rosyjskich służb zapowiada, iż "brak działań zmusi Rossielchozn...
Puella Clara
Marzec 23, 2014, 22:54:06 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 3371 | Komentarze: 0


Kamil Stoch z Kryształowa Kulą. Fot. Grzegorz Momot
____Kamil Stoch już w piątek 21 marca zapewnił sobie pierwszą w karierze Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dziś, po ostatnich w sezonie zawodach, które odbyły się w Planicy, dwukrotny polski mistrz olimpijski odebrał nagrodę.

W piątkowym konkursie w Planicy Stoch uzyskał w pierwszej serii 131,5 metra, co dawało mu szóste miejsce. Do prowadzącego Andersa Bardala tracił 4,1 punktu, wyprzedzali go także Andreas Kofler, Gregor Schlierenzauer, Peter Prevc i Severin Freund. W drugiej serii Kamil uzyskał 134 metry i awansował na czwartą pozycję.
____

W niedzielnym, ostatnim konkursie tego sezonu Pucharu Świata w Planicy Kamil Stoch w pierwszej serii prowadził po najdłuższym w konkursie skoku - 139 m! Po drugim skoku (136 m) ostatecznie zajął czwarte miejsce, do trzeciego Andersa Bardala tracąc zaledwie 0,1 punktu.  Na 13. pozycji znalazł się Piotr Żyła, zaś na 15. Maciek Kot. Na "pudle" uplasowali się kolejno Prevc, Freun...
Marzec 20, 2014, 13:07:32 wysłana przez Teofil | Wyświetleń: 2582 | Komentarze: 1

___
Na temat zagrożenia ze strony rosyjskiego reżimu wobec sąsiednich krajów wiemy już od czasu wojny gruzińskiej. Wtedy słowa Lecha Kaczyńskiego przestrzegające przed apetytami Rosji traktowane były jako przesadne panikowanie. Politycy PO, w naiwności uznali, że Rosja jest już niegroźna i można z nią budować normane stosunki. Ta polityka doprowadziła do zaniedbań prowadzących do praktycznego rozbrojenia poskich sił zbrojnych. Nawet katastrofa w Smoleńsku nie otrzeźwiła naiwnych polityków, którzy w imie nowej przyjaźni z Rosją nie chcieli zadawać niewygodnych pytań i uciszali, albo ośmieszali wszystkich, którzy podważali wygodną wersję rosyjską.

Taka polityka udawania, że się nie dostrzega zagrożenia sprawiła, że rządzący nie zrobili nic, aby wzmocnić polskie siły zbrojne, a wiele wskazuje na to, że wręcz znacznie je w tym czasie osłabili. Nie zwracali też uwagi na wyjątkowo agresywne i prowokacyjne manewry wojskowe przy polskiej granicy, podczas których wyraźnie ćwiczono atak na Polskę.

Dopiero kryzys ukraiński pokazał, że Rosja niczym kr
...
Puella Clara
Marzec 06, 2014, 16:09:47 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 3205 | Komentarze: 0

Serwery GTS Polska____Nie ma dowodów, że wybory w Polsce są fałszowane. Karty do głosowania są błyskawicznie niszczone, nie można więc dokonać żadnych weryfikacji. Centra obliczeniowe pracujące dla Państwowej Komisji Wyborczej są dla opinii publicznej czarną dziurą, a członkowie komisji uczą się demokracji od Rosjan, jeżdżąc do Moskwy na szkolenia. Prof. Krystyna Pawłowicz wystosowała do przewodniczącego PKW oficjalny list z pytaniami.____

"Nieważne jak kto głosuje, ważne kto liczy głosy" – mawiał z rozbawieniem Józef Stalin i był bardzo spokojny o wyniki wyborczych decyzji narodu radzieckiego. Instytucje, które mu to zapewniały przeniosły swoją ekspertyzę w wiek XXI. Przy czym nie tylko o Rosję chodzi.
Głosy w polskich wyborach formalnie liczy Państwowa Komisja Wyborcza, ale potem dane trafiają na serwery firmy rosyjskiej. Teoretycznie niezupełnie rosyjskie, bo GTS Polska i Internet Partners to firmy polskie, tyle że mają rosyjskich udziałowców i szefów z firmy-matki GTS, zatru...
Puella Clara
Luty 15, 2014, 15:38:45 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 4841 | Komentarze: 5


Zbigniew Romaszewski. Fot. Przemek Wierzchowski
____13 lutego w Warszawie w wieku 74 lat zmarł Zbigniew Romaszewski, legenda opozycji antykomunistycznej, działacz Komitetu Obrony Robotników i Solidarności, twórca podziemnego radia "Solidarność", wieloletni senator. Odszedł w pełni sił, w wyniku powikłań po zachłyśnięciu. Postać wielce zasłużona, nietuzinkowy polityk, który do końca bronił własnych przekonań, działał zgodnie z sumieniem, stawał po stronie pokrzywdzonych i angażował się w ważne sprawy.

Pogrzeb Zbigniewa Romaszewskiego odbędzie się w czwartek 20 lutego. Msza żałobna o godzinie 13 w Katedrze Warszawskiej, a sam pogrzeb na Powązkach Wojskowych. Czy jednak Ratusz zezwoli na pochowanie wielkiego działacza na początku Alei Zasłużonych na Powązkach, zaraz obok Kuklińskiego, Kuronia, Kołakowskiego? Jak wynika ze słów jego córki, dziennikarki Agnieszki Romaszewskiej-Guzy, urzędnicy HGW robią problemy.
____

"Nawet jeszcze i teraz nie jest pewne (w każdym razie tak wynikało ze słów urzędniczki z którą ...
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 19
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.