* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Finansowa historia świata – serial BBC (playlista)  (Przeczytany 1347 razy)

Offline Puella Clara

  • Moderatorzy
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Finansowa historia świata – serial BBC (playlista)
« dnia: Czerwiec 22, 2013, 11:17:33 »
Historyk Niall Ferguson udowadnia że za każdym wydarzeniem historycznym stoi tajemnica związana z pieniędzmi. Twierdzi, że ewolucja systemów finansowych jest równie istotna jak wynalazki czy rozwój wielkich cywilizacji. Odcinki prowadzą nas przez historię bankowości, żonglując kolejnymi przykładami i anegdotami z historii, pokazującymi dawne i dzisiejsze sztuczki bankierów, pozwalające robić jeszcze większe, jeszcze bardziej opłacalne i jeszcze bardziej skomplikowane operacje.

 
Aby obejrzeć serial, kliknij obrazek :)

To dzięki bankom renesans we Włoszech osiągnął tak bogatą formę, a rynki papierów wartościowych miały wpływ na przebieg Wojny Siedmioletniej i Wojny Secesyjnej. Ferguson, który słynie z przekonującego i wciągającego stylu, wyjaśnia, czemu źródeł Rewolucji Francuskiej możemy dopatrywać się w finansowym przekręcie, jakiego dopuścił się pewien… morderca. Opisuje również, jak mogło dojść do tego, że Argentyna z szóstego na świecie najbogatszego państwa stała się pogrążonym w inflacji krajem na skraju bankructwa, jak to się dzieje, ze giełdy odnotowują wzrosty po tragicznych wydarzeniach i wiele innych zagadkowych spraw. Ferguson przekonuje, że właśnie teraz powinniśmy szczególnie starać się zrozumieć potęgę ekonomii i udowadnia, jak przerażająco mało wiemy o pieniądzach.  (Filmy Dokumentalne)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2013, 13:49:28 wysłana przez Puella Clara »

Offline Puella Clara

  • Moderatorzy
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Odp: Finansowa historia świata – serial BBC (playlista)
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2013, 03:33:31 »
Przypomniała mi się pewna piosenka o tym, że pieniądze wprowadzają w ruch ten świat ;)

Cabaret- Money

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.