* Info

* Tematy

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Kluby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Strzala  (Przeczytany 863 razy)

Offline Robert Nowak

• Moderator
Strzala
« dnia: Czerwiec 24, 2013, 21:28:04 »
Iz 49,1-6
Wyspy, posłuchajcie Mnie! Ludy najdalsze, uważajcie! Powołał Mnie Pan już z łona mej matki, od jej wnętrzności wspomniał moje imię. Ostrym mieczem uczynił me usta, w cieniu swej ręki Mnie ukrył. Uczynił ze mnie strzałę zaostrzoną, utaił mnie w swoim kołczanie.

Prorok Izajasz, porownuje siebie do strzaly ,ktora jest w kolczanie Boga i ktora Bog wyjmuje i posyla tam gdzie chce.Bog nie tylko jest tarcza, ktora chroni ludzi Boga, ale rowniez Ci ludzie sa wezwani na boj to co wychodzi z ust tych ludzi to slowa,ktore uderzaja we wszelka nieprawosc,odstepstwo, niewiernosc Bogu. Ludzie Boga poprostu nie boja sie mowic prawdy przed zadnym autorytetem i nie kieruje nimi zaden interes ziemski. To co mowia jest czasem bardzo niwygodne i wszyscy sa tak ja krol Dawid, kiedy mu sie wypomnialo grzech potrafil go uznac i daleki byl  od uciszania kogos kto byl mu niewygodny. Normalnie chciano uciszyc prorokow i zagluszyc prawdy no ale coz "strzaly" Boga maja taka moc, ze nie tylko godza w falsz i odstepstwo czasow w ktorych dzialal prorok , dzisiaj moc tych strzal jest taka jak w prorockich czasach.

Bycie strzalom Boga ukryta w jego kolczanie to do mnie przemawia dosc mocno.

* Czytania z Mateusza: http://mateusz.pl/czytania/2015/

• post Czytania na niedzielę, 22 kwietnia 2018 - 22 Kwiecień
  • Czwarta Niedziela Wielkanocna

(Dz 4, 8-12)Piotr napełniony Duchem Świętym powiedział: "Przełożeni ludu i starsi! Jeżeli przesłuchujecie nas dzisiaj w sprawie dobrodziejstwa, dzięki któremu chory człowiek odzyskał zdrowie, to niech będzie wiadomo wam wszystkim i całemu ludowi Izraela, że w imię Jezusa Chrystusa Nazarejczyka – którego wy ukrzyżowaliście, a którego Bóg wskrzesił z martwych – że dzięki Niemu ten człowiek stanął przed wami zdrowy. On jest kamieniem odrzuconym przez was budujących, tym, który stał się głowicą węgła. I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, przez które moglibyśmy być zbawieni".

(Ps 118 (117), 1bc i 8-9. 21-23. 26 i 28)

Refren: Kamień wzgardzony stał się fundamentem

Dziękujcie Panu, bo jest dobry,bo Jego łaska trwa na wieki.Lepiej się uciekać do Pana,niż pokładać ufność w człowieku.Lepiej się uciekać do Pana,niż pokładać ufność w książętach.

Dziękuję Tobie, że mnie wysłuchałeśi stałeś się moim Zbawcą.Kamień odrzucony przez budującychstał się kamieniem węgielnym.Stało się to przez Pana i cudem jest w naszych oczach.

Błogosławiony, który przybywa w imię Pańskie,błogosławimy wam z Pańskiego domu.Jesteś moim Bogiem, podziękować chcę Tobie,Boże mój, wielbić pragnę Ciebie.

(1 J 3, 1-2)Najmilsi: Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi, i rzeczywiście nimi jesteśmy. Świat zaś dlatego nas nie zna, że nie poznał Jego. Umiłowani, obecnie jesteśmy dziećmi Bożymi, ale jeszcze się nie ujawniło, czym będziemy. Wiemy, że gdy się objawi, będziemy do Niego podobni, bo ujrzymy Go takim, jakim jest.

(J 10, 14)Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają.

(J 10, 11-18)Jezus powiedział: "Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; najemnik ucieka, dlatego że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach. Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej zagrody. I te muszę przyprowadzić, i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz. Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je znów odzyskać. Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja sam z siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca".

Robert Nowak
Kwiecień 15, 2018, 16:51:52 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 17 | Komentarze: 0

Wj 3:1-12
Ten fragment  biblijny jest ukazuje objawienia Boga w sposob zewnetrzny. Bog  tutaj nie jest jakims glosem ,ktory mowi wewnatrz czowieka, nie jest jakims oswieceniem intelektualnym. Mojzesz  widzi pewne zjawisko i odczuwa normalna ciekawosc. Widzi jak krzew plonie i sie nie spala. Kiedy zblizasie do krzewu efekt jest piorunujacy,z krzewu wydobywa sie glos. Ten glos to glos Boga.Ten krzew to forma w jaki sposob Bog objawia swoje istnienie. Bog w tym objawieniu ukazuje,ze  nie przychodzi aby rozwiazywac osobiste problemy Mojzesza.
Kim jest Mojzesz? To nie jest glowa pierwszej monoteistycznej rodziny, ktora oddaje kult Bogu prawdziwemu jak to bylo w przypadku Abrahama, nie chodzi tez o pierworodnego syna jak to bylo w przypadku Izaaka. Bog objawia sie jednemu z izraelitow, zyjacemu na wygnaniu.
 Bog tutaj ukazuje swoja troske o narod i celem objawienia jest ukazanie mozliwosci bycia wolnym narodem w momencie kiedy  ten narod jest w pozycji niewolniczej.Mojzesz je...
Robert Nowak
Marzec 25, 2018, 15:28:39 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 845 | Komentarze: 0

Wj 2:23-25
Dla mnie tutaj  nastepuje krotkie ukazanie dobra Boga.
Bog lituje sie na Izraelitami:  "wysłuchał Bóg ich jęku"
Bog to nie tylko istnienie inteligente ale rowniez istnienie dobre.
W Bogu nie  mozna widziec zlozonosci wyrazanej w procentach 30% dobroci i 70 % inteligencji.  80% sprawiedliwosci 20% milosierdzia.
Elementy materialne cechuje zlozonosc w pierwiastkach chemicznych ta zlozonosc wyraza sie wzorami.
W Bogu nie ma skladnikow procentowych  wszystko jest w 100% procentach.To wszystko jest jednoscia ta jednosc jest jak to ukazuje Jezus Chrystus  i Duch swiety troistosc osobowa, trzy osoby w jednosci Boga. Nie jest tak , ze Jezus jest bardziej milosierny jak Ojciec, Ojciec jest bardziej sprawiedliwy jak milosierny, Duch  swiety to tylko czysta milosc bez bycia wszechpoteznym i wszechmocnym Bogiem. Nic takiego nie istnieje. Jednosc w troistosci bostwa, jednosc przymiotow i wszystkie przymioty w jednym Bogu bez zadnej proporcji.Taki Bog obja...
Robert Nowak
Marzec 18, 2018, 14:36:20 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 252 | Komentarze: 0

Wj 2:11-22
Mojżesz  pod opieka corki faraona ma swoje dziecinstwo wzglednie spokojne. Nie wiele zdaje sobie sprawy  z sytuacji swoich  rodakow. Wlasciwie Pismo  swiete  nic nie mowi o dziecinstwie Mojzesza. Wiemy, ze to dziecinstwo przebiegalo pod opieka corki faraona.
Mojżesz  jednak nie traci  swej swiadomosci narodowej jego matka , ktora w sposob ukryty mu towarzyszy z pewnoscia mowi mu kim  jest. O tym jak bardzo czul sie zwiazany ze swoin narodem  swiadczy pewien epizod":..Mojżesz dorósł, poszedł odwiedzić swych rodaków i zobaczył jak ciężko pracują. Ujrzał też Egipcjanina bijącego pewnego Hebrajczyka, jego rodaka.  Rozejrzał się więc na wszystkie strony, a widząc, że nie ma nikogo, zabił Egipcjanina i ukrył go w piasku."
Ten czyn  w obronie rodaka staje sie przyczyna, ze Mojzesz traci swoje przywileje z dziecinstwa za sprawa tego , ze inny rodak go wydaje.  "Także faraon usłyszał o tej sprawie i usiłował stracić Mojżesza."
Ja sobie wyobrazam, ze kiedy Mojzes...
Robert Nowak
Marzec 11, 2018, 14:00:35 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 84 | Komentarze: 0

Wj 2:1-10

Historia Mojzesza rozpoczyna sie od stwierdzenia, ze jego rodzice pochodza z pokolenia Lewiego to stwierdzenie mowi , ze w ziemi egipskiej uformowal sie narod. Tutaj nie tak wazne jest z jakiego pokolenia pochodzi tylko z jakiego narodu."Jest on spośród dzieci Hebrajczyków"». Kiedy mowimy o Mojzeszu mowimy o przywodcy narodu zydowskiego. Wczesniej ´poznalismy , ze narod ten zostal sakazany przez faraona na eksterminacje. Miala ona dokonywac sie stopniowo przez wyniszczenie biologiczne. Narodzone dzieci plci meskiej maja byc zabijane i  niemowleta plci zenskiej   wcielane do narodu egipskiego.
Ten plan narodzil sie w umysle Faraona, ktory aby mogl go realizowac mial do tego caly aparat wladzy, srodki prawne i administracyjne.
W Egipcie nikt nie byl zainteresowany aby w jakis sposob przekonac faraona o tym, jak  niesprawiedliwa jest decyzja jaka podjal wzgledem narodu zydowskiego.
W 1935  wyszly ustawy norymberskie, ktore w jakis sposob okreslaly poz...
Robert Nowak
Marzec 04, 2018, 15:55:27 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 93 | Komentarze: 0

Wj 1:1-22
 "A synowie Izraela rozradzali się, pomnażali, potężnieli i umacniali się coraz bardziej, tak że cały kraj się nimi napełnił. "
Wedlug danych historycznych do jakich mam dostep.Rodzina Jakuba osiedlila sie w Egipcie ok.1700 p.n.e. W 1500 p.n.e w Egipcie nastepuje zmiana dynastii. Dynastia XVII,ktorej faraon zyl w zazylosci z Jozefem i nastepni faranowie przez 200 lat byli przyjaznie nastawieni do rodziny Jakuba, ktora tutaj otrzymuje nazwe z drugiego imienia Jakuba Izrael.
Izraelici staja sie coraz bardziej znaczaca  wspolnata w Egipcie, ktora dochodzi do rangi narodu.Miedzy egipcjanami a izraelczykami sa znaczne roznice kulturowe, ktore czynia to ze nie ma integracji. Narod zydowski nie jest traktowany jako rodzaj egipskiej etni. Narod zydowski  dba o swoja jednosc.
W 1500 p.n.e w Egipcie wladze obejmuje Tutmosis III, pozniej Achenaton nastepnie Tutanchamon. Egipt po Tutenchamonie przezywa nastepna zmiane dynastyczna. Rzady obejmuje Set I a pozniej jego s...
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 10
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.