* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Ofra Haza - Im Nin'Alu  (Przeczytany 1188 razy)

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2241
Ofra Haza - Im Nin'Alu
« dnia: Marzec 25, 2013, 20:53:58 »

Ofra Haza - Im Nin'Alu 1988
____
Ofra Haza, izraelska piosenkarka i aktorka urodziła się w Tel Awiwie jako Bat-Sheva Ofra Haza 19 listopada 1957. Zmarła także w Tel Awiwie 23 lutego 2000. Jej głos to mezzosopran o nieomal nieskazitelnej jakości dźwięku. Śpiewała utwory pochodzące z wielu różnorodnych stylów muzycznych.
____________
Im Nin'Alu jest hebrajskim poematem napisanym w XVII wieku przez jemeńskiego rabbiego Shalom Shabazi. Żydzi z Jemenu śpiewali z okazji ważnych okazji, głównie ceremonii zaślubin. Poemat jest modlitą do Boga i opowiada także o aniołach.

Ofra Haza nagrała Im Nin'Alu w 1988 roku. Piosenka pochodzi z albumu Yemenite Songs. Album został nagrany z użyciem tradycyjnych i współczesnych instrumentów muzycznych: perkusji drewnianych i metalowych, jemeńskiego tambala, instrumentów smyczkowych oraz syntezatorów.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2013, 22:45:43 wysłana przez marylaossowska »

Offline Uczen_Sokratesa

  • Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1228
Odp: Ofra Haza - Im Nin'Alu
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2013, 21:36:34 »
Piękny głos i to wschodnie brzmienie...
Dziękuję za zwrócenie na nią mojej uwagi:).

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.