* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Druzgocący raport NIK na sumę 19 mld. złotych za 2012 r.  (Przeczytany 3160 razy)

Offline Teofil

  • Administrator
  • ****
  • *****
  • Wiadomości: 561
Druzgocący raport NIK na sumę 19 mld. złotych za 2012 r.
« dnia: Czerwiec 28, 2013, 18:10:45 »
__We wczorajszych wiadomościach na chwilkę ukazała się bardzo ważna informacja o przerażającym raporcie NIK, wskazującym na nadużycia instytucji państwowych w 2012 roku na sumę prawie 19 mld. zł. Taka informacja w każdym normalnym kraju wywołałaby skandal i natychmiastową dymisję całego rządu. Niestety u nas informacja przeleciała bez echa, zagłuszona kolejną dzieciobójczynią, tajemniczą akcją fałszywych alarmów bombowych i infekcją Kaczyńskiego. To zadziwiające de ja vi, podobnie jak z Katarzyną W. i Brunonem K., którzy zagłuszyli aferę Amber Gold. ____
 
Skala zaniedbań jest ogromna i nigdy wcześniej niespotykana. Jak podaje portal pch24.pl:
Cytuj
Większość zaprzepaszczonej kwoty to tzw. sprawozdawcze skutki nieprawidłowości, przez które NIK rozumie błędy w księgach rachunkowych, mające wpływ na roczne sprawozdania finansowe. Z kolei 1,7 mld zł zostało wydanych… niezgodnie z prawem. Reszta pieniędzy to efekt urzędniczych błędów i niegospodarności.

Największą odpowiedzialność za te straty ponoszą polskie koleje i służba zdrowia. Według oceny NIK-u ogromne straty wynikają z nieodpowiedzialnego zagospodarowania środków na zakupiony sprzęt medyczny, gdzie nierzadko okazywało się, że nowoczesne urządzenia leżały w magazynach, albo były sprowadzane do placówek, w których nie były potrzebne itp. Również NFZ nie kontroluje z należytą starannością jakości usług medycznych za które płaci. Problem służby zdrowia jest dosyć skomplikowany z innych  powodów, które wymagałyby oddzielnych analiz i ukazałyby zapewne kilka ciekawych rzeczy.

Najwyższa Izba Kontroli wykazała dużo większą skalę zaniedbań w spółkach kolejowych:
Cytuj
Na przykład PKP PLK zmarnowała 165,3 mln. Zarządca infrastruktury kolejowej, tj. PLK S. A., zbadane przez Izbę zadania wykonywał nieterminowo, niegospodarnie, nielegalnie i nierzetelnie - czytamy w sprawozdaniu.
 
W związku z szeregiem nieprawidłowości w polskich kolejach Izba negatywnie oceniła pracę ministra transportu, odpowiedzialnego za rozwój infrastruktury.

Jak dodaje SuperExpres, NIK złożyła już 136 zawiadomień o popełnieniu przestępstwa. Jednak obawiam się, że media głównego nurtu ze strachu przed niezadowoleniem sponsorów, zrobią wszystko, aby odwrócić uwagę społeczeństwa od problemu. Sam NIK na swojej stronie wszystko ma pocięte na kawałeczki i tylko dzięki kilku bystrym dziennikarzom, którzy podsumowali te oddzielne raporty informacja wypłynęła na chwilkę pokazując skalę problemu.

Nawet portal Puls Biznesu, tak wnikliwie badający drobne wahania walut i indeksów giełdowych, publikujący i komentujący wszystkie ważniejsze raporty NIK, nie zauważył prawie 19 miliardów zmarnowanych przez niegospodarność... Czy naprawdę ekonomiści są ślepi, czy też jest to tzw. "wyuczona ślepota", jak znana z psychologii "wyuczona bezradność"?

Jak długo jeszcze mamy patrzeć cierpliwie na przejawy świadomej niegospodarności, przez którą rośnie w zastraszającym tempie dług publiczny, zwiastujący poważny wieloletni kryzys gospodarczy jaki nieubłaganie nas czeka...


Źródła:
http://www.pch24.pl/nik--polska-zmarnowala-prawie-19-mld-zl,15927,i.html
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/przerazajacy-raport-nik-nieprawidlowosci-na-sume-19-miliardow-zl_334188.html
http://www.nik.gov.pl/
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2013, 20:24:42 wysłana przez Marcin »

 


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Kwiecień 23, 2014, 04:02:04 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3046 | Komentarze: 1

__Rosyjska agencja ITAR-TASS podała we wtorek, że Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) może nałożyć embargo na dostawy owoców, warzyw i jagód z Polski ze względu na niezadowalający poziom bezpieczeństwa tych produktów. 
_

Powołując się na komunikat Rossielchoznadzoru rosyjska agencja pisze, że możliwość zakazu "jest związana z niezadowalającym zapewnieniem bezpieczeństwa fitosanitarnego polskich produktów ogrodniczych dostarczanych do Rosji". Agencja ITAR-TASS podaje, że według danych Rossielchoznadzoru polskie produkty "w wielu przypadkach" stanowiły zagrożenie dla zdrowia rosyjskich konsumentów "w związku ze znacznym przewyższeniem dopuszczalnych maksymalnych norm dotyczących zawartości pestycydów i obecności azotanów". Według tej agencji szef Rossielchoznadzoru Siergiej Dankwert zwrócił się do polskiego ministra rolnictwa Marka Sawickiego z prośbą o wydanie poleceń w celu zmiany na lepsze obecnej sytuacji.

Komunikat rosyjskich służb zapowiada, iż "brak działań zmusi Rossielchozn...
Puella Clara
Marzec 23, 2014, 22:54:06 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 3313 | Komentarze: 0


Kamil Stoch z Kryształowa Kulą. Fot. Grzegorz Momot
____Kamil Stoch już w piątek 21 marca zapewnił sobie pierwszą w karierze Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dziś, po ostatnich w sezonie zawodach, które odbyły się w Planicy, dwukrotny polski mistrz olimpijski odebrał nagrodę.

W piątkowym konkursie w Planicy Stoch uzyskał w pierwszej serii 131,5 metra, co dawało mu szóste miejsce. Do prowadzącego Andersa Bardala tracił 4,1 punktu, wyprzedzali go także Andreas Kofler, Gregor Schlierenzauer, Peter Prevc i Severin Freund. W drugiej serii Kamil uzyskał 134 metry i awansował na czwartą pozycję.
____

W niedzielnym, ostatnim konkursie tego sezonu Pucharu Świata w Planicy Kamil Stoch w pierwszej serii prowadził po najdłuższym w konkursie skoku - 139 m! Po drugim skoku (136 m) ostatecznie zajął czwarte miejsce, do trzeciego Andersa Bardala tracąc zaledwie 0,1 punktu.  Na 13. pozycji znalazł się Piotr Żyła, zaś na 15. Maciek Kot. Na "pudle" uplasowali się kolejno Prevc, Freun...
Marzec 20, 2014, 13:07:32 wysłana przez Teofil | Wyświetleń: 2529 | Komentarze: 1

___
Na temat zagrożenia ze strony rosyjskiego reżimu wobec sąsiednich krajów wiemy już od czasu wojny gruzińskiej. Wtedy słowa Lecha Kaczyńskiego przestrzegające przed apetytami Rosji traktowane były jako przesadne panikowanie. Politycy PO, w naiwności uznali, że Rosja jest już niegroźna i można z nią budować normane stosunki. Ta polityka doprowadziła do zaniedbań prowadzących do praktycznego rozbrojenia poskich sił zbrojnych. Nawet katastrofa w Smoleńsku nie otrzeźwiła naiwnych polityków, którzy w imie nowej przyjaźni z Rosją nie chcieli zadawać niewygodnych pytań i uciszali, albo ośmieszali wszystkich, którzy podważali wygodną wersję rosyjską.

Taka polityka udawania, że się nie dostrzega zagrożenia sprawiła, że rządzący nie zrobili nic, aby wzmocnić polskie siły zbrojne, a wiele wskazuje na to, że wręcz znacznie je w tym czasie osłabili. Nie zwracali też uwagi na wyjątkowo agresywne i prowokacyjne manewry wojskowe przy polskiej granicy, podczas których wyraźnie ćwiczono atak na Polskę.

Dopiero kryzys ukraiński pokazał, że Rosja niczym kr
...
Puella Clara
Marzec 06, 2014, 16:09:47 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 3099 | Komentarze: 0

Serwery GTS Polska____Nie ma dowodów, że wybory w Polsce są fałszowane. Karty do głosowania są błyskawicznie niszczone, nie można więc dokonać żadnych weryfikacji. Centra obliczeniowe pracujące dla Państwowej Komisji Wyborczej są dla opinii publicznej czarną dziurą, a członkowie komisji uczą się demokracji od Rosjan, jeżdżąc do Moskwy na szkolenia. Prof. Krystyna Pawłowicz wystosowała do przewodniczącego PKW oficjalny list z pytaniami.____

"Nieważne jak kto głosuje, ważne kto liczy głosy" – mawiał z rozbawieniem Józef Stalin i był bardzo spokojny o wyniki wyborczych decyzji narodu radzieckiego. Instytucje, które mu to zapewniały przeniosły swoją ekspertyzę w wiek XXI. Przy czym nie tylko o Rosję chodzi.
Głosy w polskich wyborach formalnie liczy Państwowa Komisja Wyborcza, ale potem dane trafiają na serwery firmy rosyjskiej. Teoretycznie niezupełnie rosyjskie, bo GTS Polska i Internet Partners to firmy polskie, tyle że mają rosyjskich udziałowców i szefów z firmy-matki GTS, zatru...
Puella Clara
Luty 15, 2014, 15:38:45 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 4765 | Komentarze: 5


Zbigniew Romaszewski. Fot. Przemek Wierzchowski
____13 lutego w Warszawie w wieku 74 lat zmarł Zbigniew Romaszewski, legenda opozycji antykomunistycznej, działacz Komitetu Obrony Robotników i Solidarności, twórca podziemnego radia "Solidarność", wieloletni senator. Odszedł w pełni sił, w wyniku powikłań po zachłyśnięciu. Postać wielce zasłużona, nietuzinkowy polityk, który do końca bronił własnych przekonań, działał zgodnie z sumieniem, stawał po stronie pokrzywdzonych i angażował się w ważne sprawy.

Pogrzeb Zbigniewa Romaszewskiego odbędzie się w czwartek 20 lutego. Msza żałobna o godzinie 13 w Katedrze Warszawskiej, a sam pogrzeb na Powązkach Wojskowych. Czy jednak Ratusz zezwoli na pochowanie wielkiego działacza na początku Alei Zasłużonych na Powązkach, zaraz obok Kuklińskiego, Kuronia, Kołakowskiego? Jak wynika ze słów jego córki, dziennikarki Agnieszki Romaszewskiej-Guzy, urzędnicy HGW robią problemy.
____

"Nawet jeszcze i teraz nie jest pewne (w każdym razie tak wynikało ze słów urzędniczki z którą ...
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 19
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.