* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Byle nie za późno...  (Przeczytany 1730 razy)

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Byle nie za późno...
« dnia: Lipiec 02, 2013, 22:25:19 »
____
Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo,
ostatnia rzeka zostanie zatruta
i zginie ostatnia ryba - odkryjemy,
że nie można jeść pieniędzy.


Przysłowie indiańskie
____

Offline Uczen_Sokratesa

  • UĹźytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1217
Odp: Byle nie za późno...
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 17, 2013, 22:25:28 »
Wiedzieć co jest ważne i w odpowiedniej kolejności... W indywidualnym życiu i społecznie. Ostatnio coraz częściej myślę o ładzie ekologicznym. Przeraża mnie, że byle co kupione często jest opakowane w coś trwałego ... na stulecia! Niesamowite zaśmiecanie pięknej przecież planety.

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Odp: Byle nie za późno...
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 19, 2013, 10:07:26 »
Mnie przeraża rabunkowa wycinka lasów, ogromna ilość rzeczy jednorazowego użytku, marnotrawienie wody pitnej i bezmyślne (lub, co gorsze - świadome) wypuszczanie do środowiska toksycznych substancji. A już osobiście wkurzają mnie ludzie palący wbrew zakazom śmieci u siebie, co daje swąd nie do wytrzymania.

Odnoszę wrażenie, że większość ludzi żyje tak, jakby jutra miało nie być, jakby nie przejmowali się, na jakiej ziemi może przyjść żyć ich praprawnukom...

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.