* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Meanstremowe polskojęzyczne media szczują na Agnieszkę Radwańską  (Przeczytany 1796 razy)

Offline marylaossowska

 • Maryla
 • ******
 • Wiadomości: 2240
_Większość mainstreamowych mediów po półfinałowym meczu Agnieszki Radwańskiej na turnieju w Wimbledonie pokazywało zdjęcie przedstawiające Polkę, która podaje rękę rywalce, odwracając się do niej tyłem. Okazuje się, że celowo wybrano kadr z ostatniej fazy tego gestu, chociaż można było pokazać wiele innych zdjęć mających zupełnie inny wydźwięk.
_
foto: Kerim Okten (PAP/EPA)

Zdjęcie przedstawiające odwróconą tyłem do rywalki Radwańską posłużyły do ataku na "chamską" Polkę. Ale tylko w Polsce, bo już w Wielkiej Brytanii nikt na pomysł takiej manipulacji by nie wpadł.

Autorzy fikcyjnego profilu satyrycznego na Twitterze, TVN48, zrobili zestawienie pokazujące zdjęcia ilustrujące teksty w TVN24 i w "Daily Mail":Także na Twitterze internauci zauważyli manipulację głównych polskich mediów. Kolaż zdjęć użytkownika @plcerber:Zaraz po meczu mainstreamowe media przystąpiły do nagonki na wybitną polską tenisistkę, która nie boi się przyznawać do swoich poglądów i nie wstydzi się swojej wiary. Np. portal tvn24.pl przez cały wieczór trzymał na czołówce informację uderzającą w Radwańską. Wielu czytelników sugeruje, że jest to odwet za "czerwoną kartkę", którą tenisistka dała tej stacji.

Autor: wg
Żródło: niezalezna.pl

Offline marylaossowska

 • Maryla
 • ******
 • Wiadomości: 2240
Odp: Meanstremowe polskojęzyczne media szczują na Agnieszkę Radwańską
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 05, 2013, 19:18:53 »
Polskojęzyczne media i polskojęzyczny premier robią wszystko, co w ich mocy, żeby zniszczyć Polskę. Właśnie przeczytałam wiadomość, że Donald Tusk w Instytucie Izraelskim w Yad Washem - zamiast z dumą przyjąć należny Polakom splendor za udokumentowaną ofiarność w ratowaniu mordowanych przez Niemców w II wojnie Światowej - Żydów, korzy się przed rewindykacyjnymi środowiskami izraelskimi, przyłączając się w ten sposób do wysuwanych przez nich niesłusznych żądań restytucji mienia pożydowskiego w Polsce. Tusk przed kamerami światowych stacji telewizyjnych powiedział, że „ Polacy muszą się zmierzyć z tym faktem, bo to na polskiej ziemi funkcjonowały koncentracyjne obozy zagłady ”.Polski premier, z wykształcenia mgr historii nakazuje Polakom zmierzenie się z faktem istnienia niemieckich obozów koncentracyjnych w czasie II wojny światowej w okupowanej Polsce - sugerując w ten sposób, że Polacy mieli wpływ na istnienie obozów zagłady! Taka wypowiedź powoduje przecież określanie niemieckich obozów koncentracyjnych na terenie Polski "polskimi obozami koncentracyjnym"!


Offline admin

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 242
Odp: Meanstremowe polskojęzyczne media szczują na Agnieszkę Radwańską
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 05, 2013, 20:33:09 »
Mainstreamowe media powoli stają się faktycznie prasą bulwarową. Miejmy nadzieję, że renesans prawicowych i rzetelnych mediów przyniesie zmiany. Mechanizmy rynkowe nieubłaganie zepchną takie media na margines, bo zwłaszcza w dobie kryzysu, prasę czytają jeszcze w zasadzie tylko ludzie inteligentni i prędzej niż później zrezygnują z kupowania byle czego. Sponsoring polityczny PO również się skończy, bo bankrutów już nikt nie będzie wspierał.
Jak sondaże spadną im do 15% to niemal pewne, że narracja PO zmieni się na pojednawczą i będą błagali PIS, czy jakąś możliwą federację prawicy o koalicję...

Marcin
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2013, 00:08:30 wysłana przez admin »

Offline łukasz_marek

 • UĹźytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 128
Odp: Meanstremowe polskojęzyczne media szczują na Agnieszkę Radwańską
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 06, 2013, 08:23:23 »
Nie jest to nic nowego:( . Od lat na całym świecie trwa nagonka na Polaków, szczególnie Katolików. Weźmy dla porównania Kubicę, byłego kierowcę F-1, który zawsze stwarzał zagrożenie dla innych kierowców, był cienki i nic wielkiego nie wyjeździł, a popularność nakręcili mu większą niż wszystkim mistrzom świata. Ostatnio dostał nagrodę w Polsce dla sportowca wszech czasów...he he he, paranoja. Zapomnieli nawet o Kirszensztein z Leningradu, dla której zniszczono wspaniałą polską sportsmenkę fałszywymi oskarżeniami, Ewę Kłobukowską, która była najlepszą sprinterką....lepszą od Kirszenstein etc. Swoją drogą, to powinni zorganizować zawody na wielkość nosów....wtedy Kubica z Kirszenstein byliby najlepsi:)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2013, 17:16:06 wysłana przez Maryla »

Offline Teofil

 • Administrator
 • ****
 • *****
 • Wiadomości: 561
Odp: Meanstremowe polskojęzyczne media szczują na Agnieszkę Radwańską
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 06, 2013, 14:34:01 »
Pewna grupa, trzymająca władzę od wieków walczy z Kościołem katolickim i w mniejszym stopniu z całym chrześcijaństwem. Nauczanie katolickie jest im solą w oku, bo oni umyślili sobie, że ulepszą świat wyrzucając wiarę. Inspirowali bezpośrednio lub w inny sposób wspierali większość  ateistycznych rewolucji. To jest specyficzna grupa, często bez jawnych powiązań organizacyjnych, jednak w jakiś sposób koordynują swoje działania, wpływając na media i polityków. Nieświadomi odbiorcy tych przekazów, poddawani praniu mózgu przez wybranych do tego celu (równie nieświadomych, że ich kariera była moderowana) dziennikarzy i polityków, mogą już spontanicznie realizować ich własne cele, przekonani, że są to ich własne poglądy.

Jednak ich idee po krótkotrwałych sukcesach kompromitują się, więc prawie co pokolenie zmuszani są do wymyślania kolejnego szaleństwa.

Ale to oczywiście teoria spiskowa, choć wielu badaczy tematu nie ma wątpliwości o kogo chodzi, a ich dowody są wiarygodne...

 


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Kwiecień 23, 2014, 04:02:04 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2915 | Komentarze: 1

__Rosyjska agencja ITAR-TASS podała we wtorek, że Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) może nałożyć embargo na dostawy owoców, warzyw i jagód z Polski ze względu na niezadowalający poziom bezpieczeństwa tych produktów. 
_

Powołując się na komunikat Rossielchoznadzoru rosyjska agencja pisze, że możliwość zakazu "jest związana z niezadowalającym zapewnieniem bezpieczeństwa fitosanitarnego polskich produktów ogrodniczych dostarczanych do Rosji". Agencja ITAR-TASS podaje, że według danych Rossielchoznadzoru polskie produkty "w wielu przypadkach" stanowiły zagrożenie dla zdrowia rosyjskich konsumentów "w związku ze znacznym przewyższeniem dopuszczalnych maksymalnych norm dotyczących zawartości pestycydów i obecności azotanów". Według tej agencji szef Rossielchoznadzoru Siergiej Dankwert zwrócił się do polskiego ministra rolnictwa Marka Sawickiego z prośbą o wydanie poleceń w celu zmiany na lepsze obecnej sytuacji.

Komunikat rosyjskich służb zapowiada, iż "brak działań zmusi Rossielchozn...
Puella Clara
Marzec 23, 2014, 22:54:06 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 3197 | Komentarze: 0


Kamil Stoch z Kryształowa Kulą. Fot. Grzegorz Momot
____Kamil Stoch już w piątek 21 marca zapewnił sobie pierwszą w karierze Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dziś, po ostatnich w sezonie zawodach, które odbyły się w Planicy, dwukrotny polski mistrz olimpijski odebrał nagrodę.

W piątkowym konkursie w Planicy Stoch uzyskał w pierwszej serii 131,5 metra, co dawało mu szóste miejsce. Do prowadzącego Andersa Bardala tracił 4,1 punktu, wyprzedzali go także Andreas Kofler, Gregor Schlierenzauer, Peter Prevc i Severin Freund. W drugiej serii Kamil uzyskał 134 metry i awansował na czwartą pozycję.
____

W niedzielnym, ostatnim konkursie tego sezonu Pucharu Świata w Planicy Kamil Stoch w pierwszej serii prowadził po najdłuższym w konkursie skoku - 139 m! Po drugim skoku (136 m) ostatecznie zajął czwarte miejsce, do trzeciego Andersa Bardala tracąc zaledwie 0,1 punktu.  Na 13. pozycji znalazł się Piotr Żyła, zaś na 15. Maciek Kot. Na "pudle" uplasowali się kolejno Prevc, Freun...
Marzec 20, 2014, 13:07:32 wysłana przez Teofil | Wyświetleń: 2447 | Komentarze: 1

___
Na temat zagrożenia ze strony rosyjskiego reżimu wobec sąsiednich krajów wiemy już od czasu wojny gruzińskiej. Wtedy słowa Lecha Kaczyńskiego przestrzegające przed apetytami Rosji traktowane były jako przesadne panikowanie. Politycy PO, w naiwności uznali, że Rosja jest już niegroźna i można z nią budować normane stosunki. Ta polityka doprowadziła do zaniedbań prowadzących do praktycznego rozbrojenia poskich sił zbrojnych. Nawet katastrofa w Smoleńsku nie otrzeźwiła naiwnych polityków, którzy w imie nowej przyjaźni z Rosją nie chcieli zadawać niewygodnych pytań i uciszali, albo ośmieszali wszystkich, którzy podważali wygodną wersję rosyjską.

Taka polityka udawania, że się nie dostrzega zagrożenia sprawiła, że rządzący nie zrobili nic, aby wzmocnić polskie siły zbrojne, a wiele wskazuje na to, że wręcz znacznie je w tym czasie osłabili. Nie zwracali też uwagi na wyjątkowo agresywne i prowokacyjne manewry wojskowe przy polskiej granicy, podczas których wyraźnie ćwiczono atak na Polskę.

Dopiero kryzys ukraiński pokazał, że Rosja niczym kr
...
Puella Clara
Marzec 06, 2014, 16:09:47 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 2910 | Komentarze: 0

Serwery GTS Polska____Nie ma dowodów, że wybory w Polsce są fałszowane. Karty do głosowania są błyskawicznie niszczone, nie można więc dokonać żadnych weryfikacji. Centra obliczeniowe pracujące dla Państwowej Komisji Wyborczej są dla opinii publicznej czarną dziurą, a członkowie komisji uczą się demokracji od Rosjan, jeżdżąc do Moskwy na szkolenia. Prof. Krystyna Pawłowicz wystosowała do przewodniczącego PKW oficjalny list z pytaniami.____

"Nieważne jak kto głosuje, ważne kto liczy głosy" – mawiał z rozbawieniem Józef Stalin i był bardzo spokojny o wyniki wyborczych decyzji narodu radzieckiego. Instytucje, które mu to zapewniały przeniosły swoją ekspertyzę w wiek XXI. Przy czym nie tylko o Rosję chodzi.
Głosy w polskich wyborach formalnie liczy Państwowa Komisja Wyborcza, ale potem dane trafiają na serwery firmy rosyjskiej. Teoretycznie niezupełnie rosyjskie, bo GTS Polska i Internet Partners to firmy polskie, tyle że mają rosyjskich udziałowców i szefów z firmy-matki GTS, zatru...
Puella Clara
Luty 15, 2014, 15:38:45 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 4605 | Komentarze: 5


Zbigniew Romaszewski. Fot. Przemek Wierzchowski
____13 lutego w Warszawie w wieku 74 lat zmarł Zbigniew Romaszewski, legenda opozycji antykomunistycznej, działacz Komitetu Obrony Robotników i Solidarności, twórca podziemnego radia "Solidarność", wieloletni senator. Odszedł w pełni sił, w wyniku powikłań po zachłyśnięciu. Postać wielce zasłużona, nietuzinkowy polityk, który do końca bronił własnych przekonań, działał zgodnie z sumieniem, stawał po stronie pokrzywdzonych i angażował się w ważne sprawy.

Pogrzeb Zbigniewa Romaszewskiego odbędzie się w czwartek 20 lutego. Msza żałobna o godzinie 13 w Katedrze Warszawskiej, a sam pogrzeb na Powązkach Wojskowych. Czy jednak Ratusz zezwoli na pochowanie wielkiego działacza na początku Alei Zasłużonych na Powązkach, zaraz obok Kuklińskiego, Kuronia, Kołakowskiego? Jak wynika ze słów jego córki, dziennikarki Agnieszki Romaszewskiej-Guzy, urzędnicy HGW robią problemy.
____

"Nawet jeszcze i teraz nie jest pewne (w każdym razie tak wynikało ze słów urzędniczki z którą ...
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 19
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.