* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Wilki - 10 utworów (playlista)  (Przeczytany 1535 razy)

Offline Aniks

 • UĹźytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 394
Wilki - 10 utworów (playlista)
« dnia: Lipiec 09, 2013, 10:23:17 »

Aby przejść do playlisty, kliknij obrazek :)
____
Wilki, polski zespół rockowy/pop-rockowy, powstał w 1991 roku i działa z przerwami do dziś. Już pierwszy ich album okazał się wielkim hitem. Założycielem, liderem, wokalistą, gitarzystą, autorem tekstów i niektórych kompozycji grupy jest Robert Gawliński. Spośród wielu przebojów Wilków wybrałam dziesięć, do posłuchania których zapraszam :)
____

Offline marylaossowska

 • Maryla
 • ******
 • Wiadomości: 2240
Odp: Wilki - 10 utworów (playlista)
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2013, 10:51:15 »
Dziękuję za przypomnienie zespołu Wilki. Miesiąc temu zmarł w wieku 43 lata były perkusista tego zespołu - Marcin Szyszko.  Brał  udział w nagraniach albumów Przedmieścia (1993), Acousticus Rockus (1994), Największe przeboje (2000), Live (2002), 4 (2002) i Watra (2004). Największe przeboje, które zespół Wilki stworzył z udziałem Marcina Szyszko to Jeden raz odwiedzamy świat, Nie zabiję nocy, Ballada Emanuel czy Słońce pokonał cień.

Natomiast lidera zespołu, Roberta Gawlińskiego polubiłam chyba najbardziej w piosence Nie pokonasz miłości z filmu "Wiedźmin", z muzyką i do słów Grzegorza Ciechowskiego.

Nie pokonasz miłości - Ciechowski i Gawliński

Offline Aniks

 • UĹźytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 394
Odp: Wilki - 10 utworów (playlista)
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 09, 2013, 18:25:57 »
Dziękuję za miły komentarz i ciekawą piosenkę.
Marcin Szyszko, 43 lata... żal, jak odchodzą tak młodzi ludzie. W czasie nagrywania pierwszego albumu - Wilki - grupa straciła gitarzystę basowego, Adama Żwirskiego, który zmarł nagle. Jemu to dedykowany jest utwór "Son of The Blue Sky".
Generalnie w zespole grali i grają świetni muzycy, a wokal Gawlińskiego nadaje piosenkom charakterystyczny urok.

Offline Puella Clara

 • Moderator
 • *****
 • Wiadomości: 1353
Odp: Wilki - 10 utworów (playlista)
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 09, 2013, 19:35:09 »
Mam kilku wokalistów, których mogłabym słuchać bez względu na to, co śpiewają... tylko z uwagi na ich śpiew, barwę głosu, ekspresję. Robert Gawliński z pewnością do nich należy! Do tego piosenki ma fajne, zarówno jako solista, jak i te z Wilkami!
Dziękuję za tę playlistę, Aniks :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2013, 20:38:25 wysłana przez Puella Clara »

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.