* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Miloš Karadaglic - Asturias - Isaac Albéniz  (Przeczytany 1603 razy)

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2241
Miloš Karadaglic - Asturias - Isaac Albéniz
« dnia: Marzec 26, 2013, 03:36:48 »
]Miloš Karadaglic plays "Asturias" from Albéniz (Music Clip)____
Miloš Karadaglic gra na gitarze klasycznej wyjątki z Asturias Izaaka Albéniza. Karadaglic urodził się w małym bałkańskim państwie, Czarnogórze. Jego przygoda z gitarą zaczęła się w wieku ośmiu lat, gdy usłyszał Segovię grającego właśnie Asturias Albeniza, a w wieku dziewięciu lat już występował publicznie jako klasyczny gitarzysta.
____________

Asturias oryginalnie utwór fortepianowy w G minor, został napisany przez hiszpańskiego kompozytora Issaca Albéniza i opublikowany w 1982 roku jako preludium do 3 częściowego Chants d'Espagne. Po śmierci Albéniza, niemiecki wydawca Hofmeister nadał utworowi jego obecną nazwę i opublikował go w Suite española. Pomimo nazwy sugerującej ludową muzykę północnohiszpańskiego regionu Asturia, utwór jest bliższy andaluzyjskiej muzyce flamenco. Po raz pierwszy Asturias rozpisał na gitarę Severino García Fortea, lecz najsławniejszy jest gitarowy zapis Andrésa Segovii. Asturias są się jednym z najczęściej wykonywnych utworów w repertuarze klasycznych gitarzystów.
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2013, 00:21:51 wysłana przez Maryla »

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1354
Odp: Miloš Karadaglic - Asturias
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 05, 2013, 20:49:05 »
Dynamika, ekspresja, pasja, emocje... cudo! Uwielbiam gitarę klasyczną, zarówno łagodne ballady, jak i takie niepokojące kawałki  :)

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2241
Odp: Miloš Karadaglic - Asturias
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 19, 2013, 08:10:16 »

Ana Vidovic
____
Inne, także gitarowe, wykonanie tego samego utworu. Ana Vidovic gra Astrurias Albeniza na Festiwalu Gitarowym w Nowym Jorku.

____________

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.