* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Andreas School - Aria 39 A - Pasja wg. św Mateusza - Jan Sebastian Bach  (Przeczytany 1708 razy)

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2240

Andreas Scholl - Bach - Erbarme dich
____
Kontratenor Andreas School wykonuje Erbarme dich Arię 39 A z Pasji wg. św. Mateusza Jana Sebastiana Bacha.

Andreas School jest najznakomitszym współczesnym kontratentorem altowym specjalizującym się w muzyce barokowej. Urodził się 10 października 1967 w Eltville am Rhein, w Niemczech.  W wieku 13 lat został wybrany z 20,000 chórzystów z całego świata, by wykonać partię solową na Mszy św. w Rzymie w dniu 4 stycznia 1981. Ze względu na moc, jakość i głębię swojego głosu, w wieku 17 lat został zatrudniony przez Cantorum Basiliensis - instytucji, która akceptuje jedynie absolwentów konserwatorów muzycznych. Obecnie Scholl jest nie tylko śpiewakiem ale i kompozytorem muzyki baletowej oraz teatralnej. Mieszka w Bazylei, w Szwajcarii, gdzie ma swoje własne profesjonalne studio nagrań.

____________

Kontratenor to wokalista posługujący się techniką śpiewu umożliwiającą śpiewanie przez mężczyznę bardzo wysokim głosem o barwie zbliżonej do głosu naturalnego. Wśród kontratenorów rozróżnia się kontratenor sopranowy, mezzosopranowy i altowy. Technika śpiewania głosem kontratenorowym przypomina śpiewanie falsetem, przy czym krtań kontratenora pozostaje rozluźniona, głos ustabilizowany, a barwa ciemniejsza, zbliżona do naturalnych głosów, w przeciwieństwie do wykonawców śpiewających falsetem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2013, 11:41:04 wysłana przez Maryla »

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.