* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: Ranczo Ponderosa i Bonanza, 41 odcinków!  (Przeczytany 9752 razy)

Offline Casper

  • UĹźytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 433
Ranczo Ponderosa i Bonanza, 41 odcinków!
« dnia: Lipiec 17, 2013, 01:47:41 »
Chcesz oglądać , kliknij obrazek:).

               
Bonanza – amerykański westernowy serial telewizyjny wyprodukowany przez telewizję NBC, opowiadający o życiu farmera Bena Cartwrighta i jego trzech synów.Akcja rozgrywa się na ranchu Ponderosa, położonym w stanie Nevada nad jeziorem Tahoe, po wojnie secesyjnej. Każdy z synów Bena miał inną matkę, ale wszystkie zmarły, a wychowaniem synów musiał się zająć samotny ojciec. Bonanza to klasyczny western obyczajowy - bohaterowie, czterej mężczyźni żyjący na samotnym ranchu na Dzikim Zachodzie, mają liczne przygody i napotykają wiele problemów, które dzielnie przezwyciężają. W swym postępowaniu kierują się niezłomnymi zasadami moralnymi, hołdując tradycyjnym wartościom: rodzinie, przyjaźni, uczciwości.

 

Serial był emitowany w latach 1959-1973 (data emisji pierwszego odcinka 12 września 1959 r., data emisji ostatniego odcinka 16 stycznia 1973 r.). W sumie pokazano 430 sześćdziesięciominutowych odcinków (2. miejsce na liście wszech czasów). W 1964 r. Bonanza była nominowana do nagrody Złotego Globu.
Serial cieszył się ogromną popularnością w Stanach Zjednoczonych, a potem także w wielu innych krajach, również w Polsce – gdzie był emitowany w latach 60. i 70., a następnie 90. Od 4 stycznia 2010 do 12 maja 2010 serial był ponownie emitowany w polskiej telewizji, na antenie TVP1. Wyemitowano wówczas wszystkie odcinki pierwszej i drugiej serii (66 odcinków). Od 3 czerwca 2013 wznowiono emisję - pokazana zostanie trzecia i czwarta seria (68 odcinków). Wybrane odcinki wydane zostały na płytach DVD.
Bardzo znana jest melodia towarzysząca czołówce filmu, autorstwa Jaya Livingstona i Raya Evansa, często wykorzystywana jako motyw muzyczny – podobnie jak konstrukcja samej czołówki: płonąca mapa, ze środka której wyjeżdżają konno główni bohaterowie.
Kilka odcinków w latach 60. wyreżyserował Robert Altman, natomiast 336. odcinek ("The Silence at Stillwater" z 1969 r.) – przedwojenny polski reżyser Józef Lejtes (Joseph Lejtes).
Spośród aktorów grających w serialu właściwie tylko Michael Landon zrobił karierę. Po zakończeniu emisji Bonanzy grał m.in. w serialach Domek na prerii i Autostrada do nieba.
Po latach nakręcono filmy bazujące na popularności serialu: Bonanza: następne pokolenie (1988), Bonanza: powrót (1994), Bonanza: pod ostrzałem (1995).
(Wiki)

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Odp: Ranczo Ponderosa i Bonanza, 41 odcinków!
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 17, 2013, 08:13:53 »
Ale fajna muzyczka na początku  ;D Dyndyryndy dyndryndy bonanza, dyndyryndy dyndryndy bonanza ;D

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.