* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Wielcy malarze - Johannes Vermeer  (Przeczytany 2398 razy)

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Wielcy malarze - Johannes Vermeer
« dnia: Lipiec 17, 2013, 16:21:07 »
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2016, 22:02:49 wysłana przez admin »

Offline Aniks

  • UĹźytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 394
Odp: Wielcy malarze - Johannes Vermeer
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 23, 2013, 18:53:53 »
Dzięki, Puello, za tę kolekcję ciekawie zrobionych filmików o życiu i twórczości sławnych malarzy :)
Czuję jednak niedosyt. Fajnie byłoby poznać więcej ich dzieł...

Podziwiam obrazy Vermeera, a zwłaszcza "Dziewczynę z perłą" oraz "Mleczarkę". Ach, ta strużka lejącego się mleka! Cudo. To arcydzieła.
Szkoda, że na życie tego artysty tak drastycznie wpłynął głęboki kryzys gospodarczy. Nie było już popytu nawet na największe dzieła sztuki. Mając piętnaścioro dzieci, nie był w stanie ich utrzymać, co spowodowało jego ciężka depresję. W wieku 42 lat zmarł...

Offline Puella Clara

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1353
Odp: Wielcy malarze - Johannes Vermeer
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 23, 2013, 21:34:18 »
Ach, ja to w ogóle chciałabym znaleźć czas na obejrzenie tych filmów o malarzach, bo są ciekawe, dobrze zrealizowane... choć może faktycznie niektóre zbyt krótkie.

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.