* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Peter Maffay - Über sieben BrĂźcken mußt du gehn  (Przeczytany 901 razy)

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Peter Maffay - Über sieben Brücken mußt du gehn
« dnia: Lipiec 18, 2013, 20:10:03 »

Peter Maffay - über sieben Brücken mußt du gehn
___
Peter Maffay (urodzony jako Peter Alexander Makkay w 1949 in Braşov w Rumunii), syn rumuńskich emigrantów, mieszka w Niemczech od 14 roku życia. Popularność zdobył w 1970 roku singlem "Du". W latach 80. Maffay był jednym z najpopularniejszych niemieckich wykonawców. Jego album Steppenwolf został sprzedany w 1,6 mln egzemplarzy, a następny, Revanche, pobił ten rekord z 2,1 mln płyt. Maffay w ciągu 40 lat swojej działalności muzycznej sprzedał więcej singli i albumów niż jakikolwiek inny niemiecki piosenkarz.
__

Niektóre utwory są tak chwytliwe dla ucha, że po 30 latach budzą taką samą żywiołową reakcję publiczności, jak dziesiątki lat wcześniej. ;D Piosenka Über sieben BrĂźcken mußt du gehn powstała w 1980 roku, a na koncercie we Frankfurcie w 2010 nadal wzbudzała emocje  ;D Szkoda, że nie ma obrazu do tego nagrania na żywo, natomiast dźwięk jest doskonały.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2020, 20:55:16 wysłana przez Doris »

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.