* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Armia USA gotowa do wojny w Syrii  (Przeczytany 1715 razy)

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Armia USA gotowa do wojny w Syrii
« dnia: Lipiec 20, 2013, 20:00:32 »
___Stany Zjednoczone i Wielka Brytania rozważają możliwość przeprowadzenia interwencji zbrojnej w Syrii. Oba kraje, zaalarmowane użyciem broni chemicznej przez reżim Baszira al-Assada, oceniają, że przekroczona została wyznaczona rok temu "czerwona linia". Zdaniem wojskowych, amerykańsko-brytyjska koalicja powinna ustanowić strefę zakazu lotów nad Syrią, co umożliwiłoby zwycięstwo rebeliantów w wojnie domowej.
__
foto: AFP/HO

Wojska USA czekają na rozkaz

Generał Martin Dempsey, szef kolegium połączonych szefów sztabów, oświadczył, podczas przesłuchania przed komisją Kongresu, że amerykańska armia jest gotowa do przeprowadzenia operacji zbrojnej w Syrii w celu zakończeniu brutalnej wojny domowej. W trwającym od dwóch lat konflikcie zginęły 93 tysiące osób, a szala zwycięstwa w ostatnich dniach zaczęła przechylać się na korzyść reżimu Baszira al-Assada.

Zdaniem gen. Dempsey'a, syryjski prezydent u władzy może utrzymać się jeszcze przez rok. Wojskowy zaznaczył także, że prezydent Barack Obama nakazał mu przeprowadzenie oceny gotowości sił zbrojnych USA do przeprowadzenia ewentualnej operacji wojskowej. Generał poinformował, że w sprawie opcji militarnej nie zapadły jeszcze żadne konkretne decyzje, ponieważ Pentagon cały czas rozważa różne scenariusze możliwego rozwoju sytuacji w Syrii.

Dempsey sprzeciwiał się wcześniej jakiejkolwiek interwencji Stanów Zjednoczonych w syryjskim konflikcie, np. w drodze ustanowienia strefy zakazów lotów, tak jak miało to miejsce w 2011 roku w Libii. Jak podkreślił, decyzję o ewentualnej interwencji będą musieli podjąć politycy z administracji Baracka Obamy. Podobną opinię wyraził także jego zastępca, adm. James Winnefeld. – Jesteśmy gotowi do podjęcia działań, jeśli otrzymamy taki rozkaz – podkreślił.

Pentagon i Biały Dom monitorują z rosnącym niepokojem rozwój sytuacji w Syrii. Komentatorzy wskazują, że słowa gen. Dempseya wygłoszone przez Kongresem są, jak dotąd, najdalej idącym oświadczeniem w sprawie ewentualnej interwencji amerykańskich wojsk w tym kraju. Wśród rozważanych przez Departament Obrony opcji są uderzenia punktowe w kluczową infrastrukturę dla syryjskiego reżimu, ustanowienie strefy zakazu lotów nad Syrią oraz operacja z udziałem wojsk lądowych.

Kampanii zbrojnej towarzyszyłyby także ataki przeprowadzone na obecnych w Syrii terrorystów Al-Kaidy za pośrednictwem dronów. Członkowie Al-Kaidy walczą, co prawda, po stronie syryjskich powstańców, ale Pentagon obawia się, że chcą oni przekształcić Syrię w swoją "bezpieczną przystań". Ewentualne uderzenie także w terrorystów oznaczałoby, że Amerykanie rozpoczęliby walkę w Syrii na dwa fronty – zarówno przeciwko Assadowi, jak i walczącym przeciw niemu bojownikom Al-Kaidy.

Wielka Brytania proponuje ustanowienie strefy zakazu lotów

Dzień wcześniej głos w sprawie ewentualnej interwencji w Syrii zabrał brytyjski gen. David Richards, który wkrótce ustąpi ze stanowiska głównodowodzącego sił zbrojnych Wielkiej Brytanii. W jego ocenie, tylko interwencja zbrojna może przyczynić się do upadku reżimu Assada i zakończenia syryjskiej wojny domowej. Według niego, na chwilę obecną, najlepszym scenariuszem byłoby ustanowienie strefy zakazu lotów nad Syrią.

Gen. Richards w wyraźny sposób zwrócił także uwagę, że brytyjski rząd musi jasno sprecyzować polityczne cele wojskowej interwencji, które będą kluczowe w budowaniu nowego porządku już po obaleniu Assada. Wojskowy przyznał jednak, że światowa opinia publiczna nie potrafi cały czas znaleźć wspólnego języka w tej sprawie, co więcej, nie potrafi porozumieć się nawet co do tego, który z segmentów syryjskiej opozycji należałoby wesprzeć dostawami broni.

– Musimy ustalić także plan współdziałania z naszymi sojusznikami – podkreślił Richards. Jak dodał, najlepszym rozwiązaniem byłoby zniszczenie syryjskiej obrony przeciwpowietrznej, by można było dostarczyć broń rebeliantom, co, z kolei, umożliwiłoby ich zwycięstwo z wojskami rządowymi w wojnie konwencjonalnej.

Wzrost ryzyka niebezpiecznej eskalacji konfliktu

Do zaostrzenia stanowiska Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii przyczyniły się wiadomości dotyczące używania broni chemicznej przeciwko rebeliantom przez armię rządową. Były  szef Pentagonu Leon Panetta już w zeszłym roku ostrzegał, że użycie tej broni oznaczać będzie przekroczenie "czerwonej linii", co może skutkować interwencją zbrojną ze strony USA.

Eksperci zajmujący się Bliskim Wschodem ostrzegają jednak coraz częściej, że w przypadku interwencji zbrojnej Zachodu, która i tak jest spóźniona, syryjski konflikt może rozlać się na inne kraje regionu, takie jak Liban czy Jordania. Niepokój budzi także polityka Iranu i Arabii Saudyjskiej, które poparły dwa wrogie sobie obozy walczące o władzę w Syrii. Gdyby do wojny włączył się także Izrael, to na Bliskim Wschodzie doszłoby do kolejnego konfliktu, w którym, tym razem, mogłyby interweniować także siły zbrojne Iranu.

Źródła:
www.rp.pl
www.onet.pl

Offline Uczen_Sokratesa

  • Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1217
Odp: Armia USA gotowa do wojny w Syrii
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 20, 2013, 22:08:12 »
Dyktatorzy źli i okrutni ale powstańcy czy nie otwierają drogi Al Kaidzie i podobnym świrom?

 


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Maj 02, 2014, 14:47:00 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 9151 | Komentarze: 0 nbsp Uwaga! Bardzo drastyczne obrazy, klip CNN

Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie, terrorystyczna sunnicka organizacja, umieszcza zamordowanych przez siebie ludzi na krzyżu.
Uważają się za przedstawicieli Boga, a kto im się przeciwstawia zasługuje na najwyższą karę. Organizacja winna jest wielu zbrodni przeciwko ludzkości, masowych mordów chrześcijan, szyitów a nawet sunnitów z innych ugrupowań. Sytuację w Raggad, mieście opanowanym przez ISIS przedstawia film.

Informacje o grupie ( Wikipedia).

Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie.Sztandar Islamskiego Państwa w Iraku
___
Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie (ar.: الدولة الاسلامية في العراق والشام‎; "quotad-Dawla al-Islāmiyya fi al-'Irāq wa-sh-Shām"quot; "quotIslamic Stat
...
Kwiecień 23, 2014, 00:45:35 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 4109 | Komentarze: 0


Po lewej zdjęcie z 2013 roku, po prawej w 1986. (CNN)

William James Vahey zaczął pracować jako nauczyciel 1972 roku i przyłapany na posiadaniu zdjęć nieprzytomnych chłopców w wieku 12 - 14 lat, przyznał, nbsp że molestował dzieci przez całe życie dając im wcześniej tabletki nasenne.

Agentka nbsp FBI w Houston Shauna Dunlap oświadczyła, że to może być przypadek absolutnego "quotrekordzisty"quot w liczbie molestowanych chłopców.Sprawa wyszła na jaw, kiedy Vahey zwolnił pokojówkę w ubiegłym roku za kradzież. Pokojówka zgłosiła się potem ze skradzionym pendrive zawierającym zdjęcia molestowanych dzieci do szkoły gdzie uczył - American Nicaraguan School. Okazało się, że jest tam ponad dziewięćdziesiąt zdjęć z datami od 2008 roku.

Vahey podróżował i uczył w wielu szkołach. Według FBI były to:

- American Nicaraguan School in Managua, Nicaragua (2013-2014)
- Southbank International School in London, United Kingdom (2009-2013)
- Escuela Campo Alegre in Caracas, Venezuela (2002-2009)
- Jakarta Inte...
Kwiecień 06, 2014, 19:28:56 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 11038 | Komentarze: 10

Jest taki werset w Apokalipsie.
I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło nbsp i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia.
(Apokalipsa (Objawienie) 13:16, Biblia Tysiąclecia)
Totalitarne państwo Antychrysta pozbawia możliwości funkcjonowania w społeczeństwie wszystkich, którzy nie opowiedzieli się zdecydowanie za nim.
Największym przestępstwem jest być chrześcijaninem ...

Amerykańscy Geje zbliżają się do tego "quotideału"quot. Właśnie wymusili rezygnację Brendana Eich, nowego prezesa Fundacji Mozilla.Eich był twórcą języka javascript i z Fundacją Mozilli związany od początku. Był jej współzałożycielem w 1998 roku.
Na czym polegała jego zbrodnia?
Otóż przekazał na konto organizacji promującej pozostawienie nazwy małżeństwa dla par heteroseksualnych 1000 USD.
Referendum zostało wygrane ale Sąd uchylił jego wynik ...

Dlatego zdaniem totalitarystów z LGBT nie powinien mieć pracy!

W imieniu Fundacji samokrytykę godną stalinowskich czasów złożyła Michell Baker:

[img]http://news...
Kwiecień 04, 2014, 18:27:50 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 5389 | Komentarze: 0

Transkrypcja po angielsku.

Russian Ambassadors to meet Vladimir Putin's objectives on Ukraine within UN

Można posłuchać jak trudno im było przekonać nawet państwa afrykańskie do głosowania w ONZ  za aneksją Krymu przez Rosję.
Humor im dopisuje...
Zaczyna się od omówienia starań obu by ich afrykańscy gospodarze poparli Rosję. Udało się tylko w Zimbabwe. Tamtejszy ambasador zapowiada, że załatwi jeszcze uznanie Osetii i Abchazji. Obaj przeklinają często i kpią z ze strachu Europy przed dalszą agresją Kremla. Zapowiadają zajęcie Wenecji, Katalonii i zastanawiają się co zrobić z Rumunią i Bułgarią.
Czuć poczucie siły i szczerą pogardę dla Europejczyków.
Kwiecień 03, 2014, 04:30:39 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 4027 | Komentarze: 0Wydawało się, że po nbsp obrazach pokazanych przez przez satelity australijskie, chińskie i francuskie dużych obiektów w domniemanym rejonie upadku Boeinga, rozwiązanie jest blisko. Niestety wydobyte szczątki okazywały się śmieciami lub nawet martwymi stworzeniami morskimi. Praktycznie jedynym dowodem upadku MH370 do Oceanu nbsp Indyjskiego są pingi wysyłane do satelitów Immarsat.Ping to tylko sygnał typu nbsp jestem i odpowiedź słyszę. Taki uścisk dłoni automatycznych systemów bez wymiany informacji. Specjalistom z firmy satelitarnej udało się wydobyć dodatkowe informacje dzięki metodom stosowanym na przykład w astronomii. Wykorzystano zjawisko zmiany częstotliwości sygnału w zależności od prędkości wysyłającego fale, tak zwany efekt Dopplera.
Śladów samolotu szuka imponująca flotylla supernowoczesnych samolotów. a ostatnio nawet brytyjski atomowy okręt podwodny klasy Trafalgar z zaawansowanym technologicznie sonarem.
 Już wkr...
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 8
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.