* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: Sauna (1992)  (Przeczytany 2004 razy)

Offline Uczen_Sokratesa

  • UĹźytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1217
Sauna (1992)
« dnia: Lipiec 23, 2013, 06:01:32 »
Sauna – polski film telewizyjny  z 1992 roku w reżyserii Filipa Bajona, z muzyką Michała Lorenca.

Sauna
   
W rolach głównych: Henryk Bista jako Sabo, Władysław Kowalski jako Ernst, Gabriela Kownacka jako Masza, Marek Kondrat jako Stewart, Bogusław Linda jako Janek, Piotr Machalica jako MiloĹĄ, Marian Opania jako Jurij, Zbigniew Zamachowski jako Jussi

Akcja filmu toczy się w fińskiej saunie w hotelu Ministerstwa Edukacji w Helsinkach w latach 1980-1990, kiedy to w Europie miały miejsce wydarzenia, które doprowadziły do zniknięcia bloku socjalistycznego. Bohaterami filmu są naukowcy, inżynierowie, artyści, którzy pojawiają się w Helsinkach jako wykładowcy i stypendyści i w wolnym czasie spotykają się w saunie. Stanowiący większość przedstawiciele krajów Europy Wschodniej prowadzą rozmowy o polityce, którym przysłuchują się Amerykanin i Fin. Dla nich rozmowy te są zupełnie niezrozumiałe. Uważają, że ich koledzy ze Wschodu potrafią rozmawiać jedynie o polityce. Coraz silniejsze spory ideologiczne doprowadzają wreszcie Amerykanina do załamania nerwowego i ataku histerii w nagrzanej saunie. Film pełen mocnych, zabawnych dialogów. (Wiki)

 Za trudne i ciężkie psychologicznie sprawy dla dzieci, ale dla lubiących głębsze i jednocześnie zabawne kino, polecam (US)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2013, 08:56:59 wysłana przez marylaossowska »

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.