* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Zbigniew Preisner - utwór z filmu "Podwójne życie Weroniki" 1991  (Przeczytany 3222 razy)

Offline marylaossowska

• Maryla

Zbegniew Preisner - Podwójne życie Veronique (HD)
_____

Utwór pochodzi z filmu Krzysztofa Kieślowskiego  Podwójne życie Weroniki (La double vie de Veronique) . Dwie identyczne dziewczyny, o tym samym imieniu i podobnej wrażliwości, żyjące w różnych krajach, łączy silna więź psychiczna, którą, nie znając się, mogą jedynie przeczuwać. Kiedy jedna z nich - Polka, umiera z powodu nadmiernego wysiłku, jakim był dla niej uprawiany zawodowo śpiew, druga - Francuzka porzuca muzykę pod wpływem impulsu.
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2013, 06:15:14 wysłana przez marylaossowska »

Offline Puella Clara

• Moderator
Odp: Zbigniew Preisner - Podwójne życie Weroniki
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 27, 2013, 20:41:20 »
Piękna muzyka i cudny śpiew... Pamiętam, że byłam na "Podwójnym życiu Weroniki" w kinie, kiedy tylko film wszedł na ekrany. Już wtedy, a byłam właściwie jeszcze małolatą, wywarł na mnie ogromne wrażenie. Poruszający do głębi, świetnie zrealizowany, ze wspaniałą muzyką i urzekający tym niesamowitym nastrojem, tajemnicą...

Offline marylaossowska

• Maryla
Odp: Zbigniew Preisner - utwór z filmu "Podwójne życie Weroniki" 1991
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 08, 2013, 21:36:01 »
Weronika wybrała. Wybrała swoją pasję i to co było dla niej życiem, chociaż wiedziała, że przyniesie jej to śmierć. Pytanie...Czy żyć całym sobą i być wiernym swoim pasjom - wiedząc, że igramy ze śmiercią (no bo przecież nie z życiem!) w każdej sekundzie...Czy żyć życiem zjadaczy chleba. Bez wielkich zagrożeń, bez pożerających nas pasji, żyć w rytmie wyznaczonym przez budzik rano i wieczorny program telewizyjny...?
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2013, 22:51:25 wysłana przez marylaossowska »