* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: Najpiękniejsze filmowe walce  (Przeczytany 18444 razy)

Offline marylaossowska

 • Moderator
 • ******
 • Wiadomości: 2240
Najpiękniejsze filmowe walce
« dnia: Lipiec 25, 2013, 21:42:26 »
Aby oglądać, kliknij obrazek

« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2013, 03:22:33 wysłana przez marylaossowska »

Offline marylaossowska

 • Moderator
 • ******
 • Wiadomości: 2240
Odp: Piękne filmowe walce
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 25, 2013, 21:58:59 »
Piękne klasyczne walce, piękne obrazy....

The Most Beautiful Waltz Music

1. Dmitri Szostakowicz - Walc 2
2. Johann Strauss II - Walc Wiedeński 0:37
3. Johann Strauss II - Walc Blau Danube  1:15
4. Johann Strauss II - Walc Odgłosy Wiosny 2:26
5. Piotr Czajkowski - Walc z baletu Jezioro Łabędzie 3:15
6. Piotr Czajkowski - Walc kwiatowy z baletu Dziadek do Orzechów 3:44
7. Eugen Doga - Walc Gramofon 4:18
8. Juventino Rosas -  Vals sobre las Olas 5:04
9. Franz LehĂĄr - Walc z operetki Wesoła wdówka 6:05
10. Nino Rota (z filmu Godfather) - Vito's Waltz 6:58
11. Iosif Ivanovici - Walc Fale Dunaju  7:43ďťż
12. Richard Rodgers and Oscar Hammerstein II (z filmu Sound of Music) - Edelweiss Waltz 8:14
13. Eugen Doga - Walc z filmu Мой Ласковый И Нежный Зверь 9:15
14. Death Note - Misa No Uta (wersja orkiestrowa) 9:48
15. Andre Rieu (Émile Waldteufel) - Skaters Waltz 10:29
16. Yann Tiersen - La Valse d'Amelie 11:35
17. Piotr Czajkowski - Walc z baletu Śpiąca królewna 12:05
18. Nobuo Uematsu - Dance with the Balamb-Fish (wersja orkiestrowa) 12:39
19. Nobuo Uematsu - Waltz for the Moon 13:38
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2013, 23:36:16 wysłana przez marylaossowska »

Offline Aniks

 • UĹźytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 394
Odp: Piękne filmowe walce
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 30, 2013, 17:23:27 »
Dziękuję Ci, Marylko, za przygotowanie ciekawej playlisty z walcami filmowymi :)

Najbardziej podoba mi się walc z filmu "Noce i dnie", skomponowany przez Waldemara Kazaneckiego. Przypadł mi do serca od momentu, gdy pierwszy raz obejrzałam to filmowe arcydzieło Jerzego Antczaka. Scena z nenufarami jest przepiękna, ale ma swoją specyficzną historię, którą kilka lat temu reżyser opowiedział podczas swojego benefisu.
Otóż, gdy wszyscy byli już przygotowani do nagrywania sceny, pogoda dopisywała, okazało się, że w okolicznych stawach nie było ani jednego nenufaru! Zdesperowany reżyser już chciał się zdecydować na użycie sztucznych kwiatów, gdy przypadkiem spotkany mieszkaniec okolicy wskazał mu sadzawkę pełną kwitnących nenufarów. Radość ekipy była wielka.
Gdy zaczęto nagrywać już tę scenę, Karol Strasburger (filmowy Tolibowski) wszedł zdecydowanym krokiem w swoim białym odzieniu do wody. Nagle wystraszony zaczął dziwnie podrygiwać i wyskoczył szybko na brzeg. Okazało się, ze dopadły go pijawki. Następnym razem miał już pod ubraniem szczelny, gumowy kombinezon i scena została prawidłowo nagrana :)

Epizod jest krótki, ale tak piękny i romantyczny, powtarzany wielokrotnie we wspomnieniach Barbary wraz z tym ślicznym walcem mu towarzyszącym, że funkcjonuje jako pierwsze skojarzenie z tym filmem. Walc pokochali widzowie, więc został trochę przetworzony, słowa napisała Agnieszka Osiecka i funkcjonuje też jako utwór śpiewany przez Halinę Kunicką. (Ja jednak zdecydowanie wolę wersję filmową)

Halina Kunicka - Noce i dnie (Od nocy do nocy)

Offline Puella Clara

 • Moderatorzy
 • *****
 • Wiadomości: 1353
Odp: Piękne filmowe walce
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 30, 2013, 18:00:35 »
CUDOWNE! To prawdziwa uczta dla uszu i oczu :)

Absolutnie fantastyczny jest dla mnie "Walc Kwiatów" Piotra Czajkowskiego z Dziadka do orzechów. Uwielbiam balet, godzinami mogłabym patrzeć, jak tancerze ruchem wyrażają treść i emocje. W dodatku muzyka baletowa jest zwykle tak urzekająca...
Bardzo sympatyczny wydał mi się walc z filmu "Fanfan". Taki łagodny. Na przykładzie również innych scenek widać, ile akcji może rozgrywać się podczas tańca!
Niesamowite wrażenie wywarł na mnie walc Arama Chaczaturiana z filmu "Maskarada". Doskonała muzyka, ekspresja, wspaniałe wykonanie!

Za wszystkie przedstawione walce, również te w filmiku z obrazkami, bardzo dziękuję, Marylko :)

Offline łukasz_marek

 • UĹźytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 128
Odp: Piękne filmowe walce
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 12, 2013, 09:58:07 »
:)    SUPER !!!:)*    +

 


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Kwiecień 23, 2014, 18:48:14 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 17854 | Komentarze: 11

__Prorosyjscy separatyści ze wschodniej Ukrainy porwali pracującego dla telewizji informacyjnej Vice News amerykańskiego dziennikarza Simona Ostrovsky'ego. Od wielu tygodni reporter relacjonował kryzys na Krymie i we wschodniej Ukrainie.

Kolejne odcinki jego reportaży zatytułowanych "Russian Roulette" umieszczaliśmy na portalu: http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,4254.0.html

Na zdjęciu po lewej zrobionym 13 kwietnia, reporter Simon Ostrovsky stoi obok zamaskowanego i uzbrojonego separatysty prorosyjskiego przed budynkiem milicji w Słowiańsku, 25 km od ukraińskiej granicy z Rosją. 
_
foto: Efrem Lukatsky/The Associated Press

...
Kwiecień 12, 2014, 21:28:55 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3062 | Komentarze: 1

__Pytanie o wolność mediów spotyka się w dzisiejszej Rosji z uśmieszkiem. Jeśli rozmawiasz ze zwyczajnym Rosjaninem będzie to uśmiech sceptycyzmu: "Wolność mediów? Wolność słowa? Nie bądź durny, nie ma czegoś takiego". Jeżeli rozmawiasz z dziennikarzem, szczególnie tym z prowincji, pracującym w państwowych mediach, uśmiech jest smutny i podszyty goryczą. Kryją się pod nim utracone zawodowe ideały i niemożność pisania o istotnych dla społeczeństwa sprawach, frustracja z powodu cenzury, wstyd ulegania nieustannej samocenzurze. Rosyjskie media technologicznie wkraczają w XXI wiek, ale telewizja cyfrowa, internetowe media czy błyszczące okładki czasopism ale mają bardzo mało wspólnego z wolnością słowa.
_

Dziennikarstwo w Rosji przeżywa poważny kryzys. Za...
Kwiecień 08, 2014, 22:04:51 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3540 | Komentarze: 2

Film jest echem podróży do Polski, zarejestrowanym okiem kamery Maggie Okulskiej. Oto jej reminiscencje z wędrówki po naszym kraju:

"Droga Polsko! Co za wibracje!
Żyjemy w dziwnym świecie, nie uważasz? Każdy z nas ma własne opinie na temat innych krajów, nacji, języków… i większość z nich pochodzi z tego co “ktoś powiedziałâ€ lub “gdzieś to usłyszałem” - a nie z własnego doświadczenia. Podróżując po świecie, spotykałam się z wieloma różnymi opiniami o Polsce (o “mnie” jako Polce) - negatywnymi i pozytywnymi. Urodziłam się w Krakowie, jednak od dziecka przemieszczałam się i mieszkałam w wielu miejscach. Osobiście, widzę siebie jako obywatelkę świata. Zatem postanowiłam na własne oczy zobaczyć, a także zdokumentować - jak jest obecnie w Polsce? Mianowicie, w 2012 spakowałam moją kamerę i wyruszyłam do Polski. W ciągu 2-tygodni przejechałam ponad 1120 km pociągiem, od morza do gór. Odwiedziłam duże miasta jak Gdańsk, Kraków, Warszawa;
...
Kwiecień 08, 2014, 21:21:28 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 7764 | Komentarze: 18

_Wstrząsający artykuł Piotra Lisiewicza o genezie katastrofy smoleńskiej, zacieraniu śladów i przywracaniu Polakom godności. Artykuł poniższy został opublikowany w Gazecie Polskiej.

Jako dopełnienie artykułu Lisiewicza gorąco polecam film Anity Gargas Anatomia Upadku.

Obie części filmu można obejrzeć tutaj: http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,4372.msg7380.html#msg7380
_
foto: Filip Klimaszewski/Agencja Gazeta

Anatomia zbrodni - no to opowiem Wam, co zdarzyło się w Smoleńsku

Pijany Wania z zepsutym traktorem słuchający ruskiego disco, zdolny do bezmyślnej brutal
...
Kwiecień 08, 2014, 20:00:50 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3670 | Komentarze: 0

Rosyjska propaganda próbuje przekonywać cały świat, że mieszkańcy wschodniej Ukrainy są bardzo pro-rosyjscy. Kibice dwóch rywalizujących ze sobą klubów z tej części Ukrainy - Metalista Charków i Szachtara Donieck WSPÓLNIE pokazali co naprawdę myślą o Władimirze Putinie. Interesujące, jak ich wspólna przyśpiewka "Putin ch..." spodobała się władzom na Kremlu :) Okazuje się, że nie tylko w Polsce kibice piłkarscy są patriotami.Źródło: http://censor.net.ua/video_news/279777/lozung_putin_hulo_stanovitsya_lyubimoyi_krichalkoyi_ukrainskih_futbolnyh_fanov_video
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 35
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.