* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Nasi zachodni sąsiedzi boją się polskich kierowców  (Przeczytany 2320 razy)

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Nasi zachodni sąsiedzi boją się polskich kierowców
« dnia: Sierpień 15, 2013, 07:39:26 »
___Zachodnioeuropejscy kierowcy boją się jeździć po Polsce. Ich obawy budzi ryzykowny i mało odpowiedzialny styl jazdy Polaków.
__
foto: http://www.znakidrogowe.eu

Tygodnik "Focus" opublikował artykuł, w którym dziennikarka poruszyła temat polskich kierowców. Za kierownicą wielu Polaków jakby zapominało, że ich samochód ma także pedał hamulca. Pasy bezpieczeństwa? Dla wielu kierowców to tylko dekoracyjny element, nieprzewidziany do codziennego użytku. Zakaz korzystania z telefonów komórkowych w czasie jazdy nie jest w stanie powstrzymać większości kierowców od telefonowania i prowadzenia samochodu jedną ręką - pisała. Przypomniała również, że prawdopodobieństwo zginięcia w wypadku drogowym jest w Polsce czterokrotnie wyższe, niż przeciętnie w Europie.

Grzechem Polaków prowadzących samochody jest brawura i brak odpowiedzialności. Agresywny styl jazdy, częste zmiany pasa ruchu, a także wyprzedzanie w niedozwolonych i niebezpiecznych miejscach nie świadczą dobrze o naszej kulturze jazdy, która znacznie odbiega od tej, którą możemy zaobserwować w zachodniej Europie. Zdaniem niemieckiego "Sueddeutsche Zeitung" w Polsce nie obowiązują żadne reguły, a na drogach nie ma miejsca na strach i wahanie. Zdaniem dziennikarzy, aby zasiąść za kierownicą samochodu w naszym kraju należy mieć duszę wojownika.

Wyprzedzanie na trzeciego na jednojezdniowych drogach z utwardzonym poboczem stało się już polską specjalnością akceptowaną przez wyprzedzających i wyprzedzanych. Bywa ono również nazywane „polską ruletkąâ€, czyli.... w konsekwencji - jeśli ktoś ma szczęście to może przeżyje (Tomasz Talarczyk, artykuł „Szczęście może zawieźć”, magazyn Motor nr. 20/2006)

Wymuszenia - A few cutoffs

Jak podaje portal http://auto.de niemal 80 procent Niemców boi się podróży do Polski. Styl jazdy naszych rodaków, często obserwowana brawura, prowadzenie samochodu jedną ręką i korzystanie z telefonów komórkowych, to najczęstsze powody, dla których niemieccy kierowcy obawiają się jazdy po naszych drogach.

Autorzy artykułów i poradników zwracają również uwagę na brak szacunku względem innych kierowców i pogardę dla przyjaznych gestów. W Polsce wielu kierowców nie uważa za stosowne podziękować, kiedy ktoś wpuści ich na inny pas ruchu, nie mówiąc już o stosowaniu systemu jazdy na tzw. suwak. Każdy Polak po prostu chce być królem drogi.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2013, 07:59:50 wysłana przez marylaossowska »

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.