* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: Kancelaria premiera Tuska opłaca prorządową propagandę w Internecie  (Przeczytany 2914 razy)

Offline marylaossowska

  • Moderator
  • ******
  • Wiadomości: 2240
_Rząd kupuje sobie demokratyczną i wolną debatę publiczną za pieniądze podatników? Prawnik Piotr Waglowski ujawnił umowę pomiędzy Kancelarią Prezesa Rady Ministrów a firmą brandAddicted.

_
foto: kancelaria Prezesa Rady Ministrów/www.premier.gov.pl

Prawnik zwrócił uwagę, że ogłoszona przez rząd dyskusja o „reformie” OFE toczy się tylko w Internecie i animowana jest przez te same osoby powielające propagandowe wpisy. W związku z tym, wystosował pismo do ministerstw, aby ujawniły treści umów na działania pijarowe i prowadzenie promocyjnej lub marketingowej działalności internetowej

W odpowiedzi, Ministerstwo Finansów nie potwierdziło zawierania podobnych umów. Jednak kancelaria premiera przyznała się do zawarcia umowy zlecenia z dn. 28 maja bieżącego roku dotyczącej usług strategicznego wsparcia komunikacyjnego w zakresie aktywności Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w mediach społecznościowych ze  spółką brandAddicted sp. z o.o. Umowa przewiduje, że spółce przysługiwać będzie wynagrodzenie w wysokości 35 tysięcy złotych netto.

http://prawo.vagla.pl/node/10015

Jeśli wszystkie informacje potwierdzą się w szczegółach, będzie to oznaczać, że rząd kupuje sobie demokratyczną i wolną debatę publiczną.
 
Kancelaria premiera potwierdziła, że zawarto umowę zlecenie dotyczące tzw. usług strategicznego wsparcia komunikacyjnego w zakresie aktywności kancelarii premiera w mediach społecznościowych czyli na facebook’u, twitterze i na youtube. To nieprawdopodobna wręcz historia, jeśli potwierdzi się w szczegółach. Oznaczałoby to bowiem, że rzekomo wolne media internetowe, wolna debata dotycząca fundamentalnej niewątpliwie kwestii jaką jest sprawa OFE – jest sterowana i to za publiczne pieniądze.   

Umowa dotyczy tzw. wsparcia kryzysowego. Analizy i rekomendacje działań miałyby pomóc złagodzić lub zniwelować w mediach społecznościowych opinie o działaniach kancelarii premiera, jak i samego premiera.

Źródła:
http://prawo.vagla.pl
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2013, 18:56:37 wysłana przez marylaossowska »

Offline marylaossowska

  • Moderator
  • ******
  • Wiadomości: 2240
Odp: Kancelaria premiera Tuska opłaca prorządową propagandę w Internecie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 18, 2013, 23:04:25 »
Być może do podobnych rządowych manipulacji debatą publiczną mogło dochodzić w innych ważnych dla państwa sprawach. Choćby w tak fundamentalnej dla naszego kraju sprawie dotyczącej tragedii smoleńskiej czy np. w kwestiach owego obecnego ożywienia gospodarczego, które podobno już nastąpiło. Widzimy setki komentarzy głównych mediów mętnego nurtu - podkreślają one, że jest już po kryzysie.

Pojawia się pytanie, czy i tutaj nie dochodzi do sterowania poprzez płatne działania tego typu firm? Świadczyłoby to o tym, że rząd Platformy próbuje za pieniądze kupić sobie mądrość, przyzwoitość, że to jest wszystko udawane. To jest tzw. pic na wodę. To bardzo zła wiadomość, chyba również dla tych, którzy wierzyli, że debata w mediach w dużej mierze jest prowadzona uczciwie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2013, 01:01:32 wysłana przez marylaossowska »

Offline admin

  • Administrator
  • ****
  • *****
  • Wiadomości: 243
Odp: Kancelaria premiera Tuska opłaca prorządową propagandę w Internecie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 19, 2013, 00:26:14 »
To jest hucpa grupy trzymającej władzę. Wystarczy wykonać kilka telefonów do firm i porozmawiać z biznesmenami, żeby się dowiedzieć jaki jest faktyczny stan gospodarki. Budownictwo - leży, powiązane branże - leżą, przemysł tekstylny od lat ślizga się po dnie na granicy krachu. Chwilowe odbicie na koniec sierpnia i we wrześniu, gdy po urlopach realizuje się odłożone zamówienia, to nie jest żadne ożywienie. Jeśli budownictwo pada to za pół roku wszystko będzie w kryzysie. W Polsce nie ma nigdy dobrej koniunktury, więc można mówić, że jest źle albo tragicznie. Oczywiście tych skutków nie odczuwają ministrowie, żyjący pod kloszem w centrum Warszawy.

Marcin
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2013, 00:02:15 wysłana przez admin »

 


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Kwiecień 23, 2014, 18:48:14 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 17998 | Komentarze: 11

__Prorosyjscy separatyści ze wschodniej Ukrainy porwali pracującego dla telewizji informacyjnej Vice News amerykańskiego dziennikarza Simona Ostrovsky'ego. Od wielu tygodni reporter relacjonował kryzys na Krymie i we wschodniej Ukrainie.

Kolejne odcinki jego reportaży zatytułowanych "Russian Roulette" umieszczaliśmy na portalu: http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,4254.0.html

Na zdjęciu po lewej zrobionym 13 kwietnia, reporter Simon Ostrovsky stoi obok zamaskowanego i uzbrojonego separatysty prorosyjskiego przed budynkiem milicji w Słowiańsku, 25 km od ukraińskiej granicy z Rosją. 
_
foto: Efrem Lukatsky/The Associated Press

...
Kwiecień 12, 2014, 21:28:55 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3177 | Komentarze: 1

__Pytanie o wolność mediów spotyka się w dzisiejszej Rosji z uśmieszkiem. Jeśli rozmawiasz ze zwyczajnym Rosjaninem będzie to uśmiech sceptycyzmu: "Wolność mediów? Wolność słowa? Nie bądź durny, nie ma czegoś takiego". Jeżeli rozmawiasz z dziennikarzem, szczególnie tym z prowincji, pracującym w państwowych mediach, uśmiech jest smutny i podszyty goryczą. Kryją się pod nim utracone zawodowe ideały i niemożność pisania o istotnych dla społeczeństwa sprawach, frustracja z powodu cenzury, wstyd ulegania nieustannej samocenzurze. Rosyjskie media technologicznie wkraczają w XXI wiek, ale telewizja cyfrowa, internetowe media czy błyszczące okładki czasopism ale mają bardzo mało wspólnego z wolnością słowa.
_

Dziennikarstwo w Rosji przeżywa poważny kryzys. Za...
Kwiecień 08, 2014, 22:04:51 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3621 | Komentarze: 2

Film jest echem podróży do Polski, zarejestrowanym okiem kamery Maggie Okulskiej. Oto jej reminiscencje z wędrówki po naszym kraju:

"Droga Polsko! Co za wibracje!
Żyjemy w dziwnym świecie, nie uważasz? Każdy z nas ma własne opinie na temat innych krajów, nacji, języków… i większość z nich pochodzi z tego co “ktoś powiedziałâ€ lub “gdzieś to usłyszałem” - a nie z własnego doświadczenia. Podróżując po świecie, spotykałam się z wieloma różnymi opiniami o Polsce (o “mnie” jako Polce) - negatywnymi i pozytywnymi. Urodziłam się w Krakowie, jednak od dziecka przemieszczałam się i mieszkałam w wielu miejscach. Osobiście, widzę siebie jako obywatelkę świata. Zatem postanowiłam na własne oczy zobaczyć, a także zdokumentować - jak jest obecnie w Polsce? Mianowicie, w 2012 spakowałam moją kamerę i wyruszyłam do Polski. W ciągu 2-tygodni przejechałam ponad 1120 km pociągiem, od morza do gór. Odwiedziłam duże miasta jak Gdańsk, Kraków, Warszawa;
...
Kwiecień 08, 2014, 21:21:28 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 7903 | Komentarze: 18

_Wstrząsający artykuł Piotra Lisiewicza o genezie katastrofy smoleńskiej, zacieraniu śladów i przywracaniu Polakom godności. Artykuł poniższy został opublikowany w Gazecie Polskiej.

Jako dopełnienie artykułu Lisiewicza gorąco polecam film Anity Gargas Anatomia Upadku.

Obie części filmu można obejrzeć tutaj: http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,4372.msg7380.html#msg7380
_
foto: Filip Klimaszewski/Agencja Gazeta

Anatomia zbrodni - no to opowiem Wam, co zdarzyło się w Smoleńsku

Pijany Wania z zepsutym traktorem słuchający ruskiego disco, zdolny do bezmyślnej brutal
...
Kwiecień 08, 2014, 20:00:50 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3731 | Komentarze: 0

Rosyjska propaganda próbuje przekonywać cały świat, że mieszkańcy wschodniej Ukrainy są bardzo pro-rosyjscy. Kibice dwóch rywalizujących ze sobą klubów z tej części Ukrainy - Metalista Charków i Szachtara Donieck WSPÓLNIE pokazali co naprawdę myślą o Władimirze Putinie. Interesujące, jak ich wspólna przyśpiewka "Putin ch..." spodobała się władzom na Kremlu :) Okazuje się, że nie tylko w Polsce kibice piłkarscy są patriotami.Źródło: http://censor.net.ua/video_news/279777/lozung_putin_hulo_stanovitsya_lyubimoyi_krichalkoyi_ukrainskih_futbolnyh_fanov_video
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 35
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.