* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Iskra  (Przeczytany 4746 razy)

Offline Robert Nowak

 • Moderator
 • ****
 • Wiadomości: 405
Iskra
« dnia: Sierpień 22, 2013, 15:57:14 »
(Iz 9,1-3,5-6)
Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką; nad mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło. Pomnożyłeś radość, zwiększyłeś wesele. Rozradowali się przed Tobą, jak się radują we żniwa, jak się weselą przy podziale łupu. Bo złamałeś jego ciężkie jarzmo i drążek na jego ramieniu, pręt jego ciemięzcy jak w dniu porażki Madianitów.


Tak sobie mysle ile narodow doznalo dzialania Boga w swojej historii.Hiszpania, ktora przez wieki zmagala sie o to aby wyzwolic sie od inwazji ,pochodzacej ze swiata islamskiego. Francja w swoich zmaganiach z Anglia.Tutaj mysle o sw. Joanie i jej poslannictwie ratowania Francji.Polska obrona Jasnej Gory, cud nad Wisla.Czy w tych narodach istnieje wdziecznosc za uratowanie suwerennosci,za ukazanie swiatla?
Dzialanie Boga wsrod tylu narodow i dzialanie na skale planetarna.
 Nasza planeta ma swoje Slonce naturalne, dzieki ,ktoremu rozwija sie bogactwo swiata materialnego. Bog rowniez oferuje swiatlo dla swiata duchowego. Bog proponuje Ludzkosci rozwoj,ktory oparty jest na Jego swietle . Ja osobiscie opowiadam sie za rozwojem ludzkosci w swietle,ktore daje Bog i moim pragnieniem jest bycie jedna z wielu, bardzo wielu iskier tego swiatla jesli to ze mnie chce uczynic Duch Swiety.

Offline Uczen_Sokratesa

 • UĹźytkownik
 • *****
 • Wiadomości: 1217
Odp: Iskra
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 23, 2013, 14:18:36 »
Witaj :)
Twoje pisanie dzisiejsze bardzo mocno harmonizuje z moimi uczuciami. Słońce jest naszym wielkim ogniskiem, przy którym Ziemia się ogrzewa się  od miliardów lat. To jakieś słabe podobieństwo do Boga, który jest źródłem wszelkiego istnienia i wszelkiego dobra wokół nas.
Ciągle ciąży na nas  cień grzechu pierworodnego.
Tej nieufności, że Bóg chce naszego szczęścia. Przekonania, że On zabrania jeść owoce z KAŻDEGO drzewa.
Szatan tak Boga przedstawił.
Jako przeszkodę do wielkości ludzi i psuja wolności i zabawy.
Teraz mamy przed oczami obraz Emmanuela - Boga przez ludzi osądzonego i ukrzyżowanego,
ale nadal tylu ludzi odrzuca go lub widzi źle.
To niestety oznacza koniec cywilizacji Zachodu.
Straciliśmy motywy życia i nadziei.
Został motyw zabawy, przyjemnego życia, dostatku.
W tym wszystkim przeszkadzają dzieci, więc jest ich mało...
Europa dobrowolnie oddaje swoje tereny Islamowi...
Nie trzeba być dobrym matematykiem,
by zobaczyć co się stanie wkrótce.
Będziemy mieli młodych, w coraz więĸszym procencie muzułmanów i morze staruszków,
etnicznych Europejczyków.
Wtedy oleum dotrze do wielu starych, bezradnych ludzi, ale za późno!
Chcę się osłuchać w angielskim i słucham sobie radia BBC.
Widzę jak agresywni ateiści, którzy tam doszli do władzy,
znaleźli sposób na wyrzucenie chrześcijaństwa z przestrzeni publicznej.
Ten sam, który jest sposobem szatana, występowanie  jako Anioł Światłości,
tworzenie własnych kamiennych tablic!
Naczelną wartością, ponad wolnością religijną staje się "tolerancja".
wielkim problemem każdego z nas jest  zachowanie wobec Światła jakim jest Bóg.
On jest święty, więc zbliżając się do niego widzimy co w nas święte nie jest.
Mamy wybór albo iść w jego stronę pozwalając się zmieniać i rozumieć coraz bardziej świat przebaczenia i miłości, Królestwo Boże.
Można niestety powiedzieć też : ja jestem ok , to Bóg nie jest ok, a raczej Kościół nie jest ok, a chrześcijanie obłudni i wredni.
Ideologia "tolerancji" mówi ludziom to właśnie: jesteście ok, to Ci co mówią o grzechu, Bogu nie są ok.
 Są homofabami, fanatykami, problemem społecznym, zakłócają pokój ...

Wielka Brytania staje się miejscem prześladowania chrześcijan, bo Ci ostatni pozwolili na tworzenie ustaw teraz wykorzystywanych przeciwko nim.
Islam nie zna tolerancji, kiedy tylko staje się większością, a ten moment przyjdzie.
Iskro nie jestem optymistą co do przyszłości.
Tej w perspektywie następnych pięćdziesięciu lat.
Choć może to że pisze o pięćdziesięciu latach,
to już jest optymizm...
Pozdrawiam.
Offline Robert Nowak

 • Moderator
 • ****
 • Wiadomości: 405
Odp: Iskra
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2013, 22:00:08 »
 :) Szanowny Uczniu Sokratesa  w tym co napisales widze odzwiek moich wlasnych niepokojow. Choc czuje to samo nie potrafilbym wyartykulowac  moich mysli w ten sposob jak to uczyniles Ty.
Twoj pesymizm ma uzasadnienie jednak we mnie jest pewna iskra optymizmu. Papiez Franciszek moze dokonac pewnych znaczacych zmian w Kosciele. Wierze, ze spotkanie w Krakowie za dwa lata, moze byc bardzo znaczace nie tylko dla naszego narodu ale dla calej Europy. Mysle, ze milionowe rzesze mlodych ludzi, ktore wyjda ze spotkania z papiezem doswiadcza dzialania Jezusa Chrystusa i Swiatla Ewangelii i odnich zaplonie Europa.
Uczen Sokratesa to dla mnie tez jest "iskra" Boga, ktora ma swoj krag odzialywan i od tej "iskry" zapala sie inne, ja ufam, ze w jakims momencie o Maryli tez bedziemy mogli powiedziec "iskra" chociaz bez tego mowienia na tym Forum jerst to "iskra" tego Forum, podobnie Klara i tak by mozna wyliczac ilez tutaj jest tych "iskier" Boga a dopoki one sa wierze, w przepowiednie siostry Faustyny  i Ciebie widze w tym co dotyczy iskry, ktora dla mnie nie jest osoba konkretna tylko stan ducha osob konkretnych takie jak Twoja, za ktorymi stoi plomien wiary i zarazem jej odrodzenie.

 


* Czytania z Mateusza: http://mateusz.pl/czytania/2015/

 • post Czytania na wtorek, 29 listopada 2022 - 29 Listopad
 • Wtorek I tygodnia adwentu

  (Iz 11,1-10)

  Wyrośnie różdżka z pnia Jessego, wypuści się Odrośl z jego korzenia. I spocznie na niej Duch Pana, duch mądrości i rozumu, duch rady i męstwa, duch wiedzy i bojaźni Pana. Upodoba sobie w bojaźni Pana. Nie będzie sądził z pozorówni wyrokował według pogłosek; raczej rozsądzi biednych sprawiedliwie i pokornym w kraju wyda słuszny wyrok. Rózgą swoich ust uderzy gwałtownika, tchnieniem swoich warg uśmierci bezbożnego. Sprawiedliwość będzie mu pasem na biodrach,a wierność przepasaniem lędźwi. Wtedy wilk zamieszka wraz z barankiem, pantera z koźlęciem razem leżeć będą, cielę i lew paść się będą społem i mały chłopiec będzie je poganiał. Krowa i niedźwiedzica przestawać będą przyjaźnie, młode ich razem będą legały. Lew też jak wół będzie jadał słomę. Niemowlę igrać będzie na norze kobry, dziecko włoży swą rękę do kryjówki żmii. Zła czynić nie będą ani zgubnie działać po całej świętej mej górze, bo kraj się napełni znajomością Pana na kształt wód, które przepełniają morze. Owego dnia to się stanie: Korzeń Jessego stać będzie na znak dla narodów. Do niego ludy przyjdą z modlitwą, i sławne będzie miejsce jego spoczynku.

  (Ps 72,1-2,7-8,12-13,17)

  REFREN: Pokój zakwitnie, kiedy Pan przybędzie

  Boże, przekaż Twój sąd Królowi,a Twoją sprawiedliwość synowi królewskiemu.Aby Twoim ludem rządził sprawiedliwiei ubogimi według prawa.

  Za dni Jego zakwitnie sprawiedliwośći wielki pokój, aż księżyc nie zgaśnie.Będzie panował od morza do morza,od Rzeki aż po krańce ziemi.

  Wyzwoli bowiem biedaka, który Go wzywa,i ubogiego, co nie ma opieki.Zmiłuje się nad biednym i ubogim,nędzarza ocali od śmierci.

  Niech Jego imię trwa na wieki,jak długo świeci słońce, niech trwa Jego imię.Niech Jego imieniem wzajemnie się błogosławią,niech wszystkie narody ziemi życzą Mu szczęścia.

  Aklamacja

  Oto nasz Pan przyjdzie z mocą i oświeci oczy sług swoich.

  (Łk 10,21-24)

  Jezus rozradował się w Duchu Świętym i rzekł: „Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Ojciec mój przekazał Mi wszystko. Nikt też nie wie, kim jest Syn, tylko Ojciec; ani kim jest Ojciec, tylko Syn i ten, komu Syn zechce objawić”. Potem zwrócił się do samych uczniów i rzekł: „Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie. Bo powiadam wam: Wielu proroków i królów pragnęło ujrzeć to, co wy widzicie, a nie ujrzeli, i usłyszeć, co słyszycie, a nie usłyszeli”.

  (Iz 11,1-10)

  Wyrośnie różdżka z pnia Jessego, wypuści się Odrośl z jego korzenia. I spocznie na niej Duch Pana, duch mądrości i rozumu, duch rady i męstwa, duch wiedzy i bojaźni Pana. Upodoba sobie w bojaźni Pana. Nie będzie sądził z pozorówni wyrokował według pogłosek; raczej rozsądzi biednych sprawiedliwie i pokornym w kraju wyda słuszny wyrok. Rózgą swoich ust uderzy gwałtownika, tchnieniem swoich warg uśmierci bezbożneg...

Robert Nowak
Styczeń 20, 2019, 14:28:04 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 1526 | Komentarze: 0

Ten tekst nie jest tekstem  dla ktorego trzeba szukac, jakis specjalnych srodkow  aby go zrozumiec. Tutaj Bog mowi jasno, ten Bog , ktory  wyprowadzil Izraelitow z Egiptu, nie jest Bogiem tylko dla Izraelitow. Ten Bog nie jest jakims lokalnym bostwem, ten Bog jest  Bogiem, Jedynym.
 Nie ma zadnej boskosci atomizowanej na rozne bostwa. Nie istnieje cos takiego jak boskosc nieosobowa, zrodlo energii  kosmicznej  czy  jakas  kosmiczna bezoosbowa rozumnosc, jak to na przyklad uwazal Arystoteles, czy jakas Mojra, ktora dyktuje przeznaczenie bogow i ludzi , jak to sobie wyobrazano w  spolecznosci greckiej.
 Wszystkie wierzenia w Boga, jakie znamy maja za  podstawe  znaki z ktorych sie wyczytuje  istnienie czegos co stoi za tym istnieniem jakim jest nasze istnienie  i istnienie tego wszystkiego co nas otacza. Jednak my  z tym istnieniem nie mielismy zadnego  kontaktu bezposredniego, nie mielismy zadnej  intuicji.
Pismo swiete wyjasnia powod nie posiadania takiej intuicji w opi...
Robert Nowak
Styczeń 06, 2019, 13:20:58 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 1427 | Komentarze: 0


Wyj 19:1-24

 Niesamowite wydarzenie Bog wychodzi z ukrycia i daje materialne znaki swojej obecnosci. Te materialne znaki wzywaja do szacunku. Obecnosc Boga wymaga szacunku.  Ten szacunek wyraza sie w odpowiednim ubraniu i tym wszystkim co my nazywamy zasadami higienicznymi. To wszystko podyktowane jest tym, gdyz ma nastapic wielkie wydarzenie. To wydarzenie nie jest tylko wielkie dla Izraelitow, to jest wydarzenie , ktore dotyczy calej ludzkosci. Narod Izraelski jest nasieniem  Narodu Wybranego poniewaz w tym nasieniu  narodzi sie Jezus Chrystus ,ktory przez swoja meke Krzyzowa , Smierc i Zmartwychwstanie z tego nasienia uczyni cos co mozemy nazwac wielkim wybuchem, ktory daje poczatek Nowego Uniwersalnego Kosmopolitycznego Narodu. Ten narod to nie jakas jedna kultura to narod Wybrany z Ludzkosci ale nie Ludzkosc jako taka.
Bog swojemu narodowi stawia wymagania istnieja jakies wyrazy zewnetrznego szacunku i wewnetrznej postawy:" ... jeśli pilnie słuchać będziecie...
Robert Nowak
Grudzień 30, 2018, 22:47:47 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 2362 | Komentarze: 0

  Wyj 18: 1- 27

Osobiscie jestem zafascynowany tym obrazkiem z zycia Mojzesza. Tutaj nastepuje cos takiego co w jezyku wspolczesnym mozemy nazwac polaczeniem rodzin. Mojzesz na pustyni odzyskuje kontakt ze swoja zona I dziecmi od ktorych byl oddalony w moim mniemaniu ze wzgledow bezpieczenswa dla swojej rodziny.
Z drugiej strony ukazana jest madrosc ludzka I otwrtosc Mojzesza na dobre rady. Tesc Mojzesza daje Mojzeszowi rada aby lud I mojzesz  nie czuli sie za bardzo obciazeni wszystkimi konfliktami jakie przezywa wspolnota. Mojzesz rade starcow, ktora byla w Egipcie zastepuje nowa forma organizacyjna.  Ustanawia przelozonych nad kazda dziesiatka, setka y tysiacem . Izraelitow.
Tak wiec wszystkie bierzace sprawy byly zalatwiane przez  tych ktorych Mojzesz ustanowil jako przelozonych   waga sprawy decydowala do jakiego przelozonego trzeba sie zwrocic. Mojzesz zalatwial sprawy najistotniejsze I byl w pozycji   najwyzszejw wladzy  wykonawczej , sadowniczej I ustawod...
Robert Nowak
Grudzień 23, 2018, 13:58:16 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 1318 | Komentarze: 0

 Wyj 17:8-16

Oto pojawia sie nowa grozba przed  Izraelitami w Refidim  pojawiaja sie Amalekici gotowi do bitwy. Ja sobie wyobrazam, ze kosztownosci jakie otrzymali Izraelici w Egipcie, byly  przyczyna pojawienia sie Amalekitow. Do tego czasu Izraelici nie stoczyli zadnej bitwy, nie maja zadnego doswiadczenia  wojennego. Nie jest to pierwsza sytuacja , ktora  stawia  lud izraelski przed  zaglada. Amalekici mieli plan prosty zlupic  kosztownosci, pozabijac tych , ktorych uznaja za bezuzytecznych i  jencow wojennych zdrowych , mlodych i silnych sprzedac na targu niewolnikow.
 Lup wydawal sie latwy.
 Izraelici nie maja zadnego wyjscia, tutaj  trzeba podjac walke. Mojzesz  wybiera na przywodce mlodego Jozuego  i on prowadzi do bitwy na predce utworzone wojsko.
Pismo Swiete mowi, ze zwyciestwo w bitwie nalezalo do Izraelitow, natomiast  dla Amalekitow ta bitwa znaczyla koniec ich istnienia to co chcieli uczynic z Izraelem to spotkalo ich jednak zwyciestwo w tej bitw...
Robert Nowak
Grudzień 09, 2018, 13:41:57 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 1594 | Komentarze: 0

Wyj 17:1-7

"Czy też Pan jest rzeczywiście wśród nas, czy nie?"

Ja osobiscie tutaj zastanawiam sie nad paczatkiem tego pytania. Gdzie narodzilo sie takie pytanie po fakcie wyjscia z Egiptu i tego wszystkiego co nastapilo z wojskiem  faraona.? To pytanie w moim odczuciu rodzi sie w swiadomosci spolecznej, nie jest to pytanie konkretnej osoby tylko spoleczenstwa.
Swiadomosc spoleczna nie jest czyms co spontanicznie zawierza sie Bogu. Swiadomosc spoleczna  tutaj nie zyje prawda historyczna, nie ma pamieci czy raczej ta pamiec jest bardzo wybiorcza.
Pismo Swiete ukazuje wiez z Bogiem na plaszczyznie osobowej i jest to relacja  z Bogiem jaka ma Mojzesz i z drugiej strony swiadomosc ludu , ktory  jest bardzo bliski buntu i ukamieniowaniu Mojzesza.
Jezus Chrystus, kory wyprowadzanas z niewoli grzechu  w tym procesie wyzwolenczym nie tylko stanal przed niebezpieczenstwem smierci  . On ja przyjal . Odpowiedzia na dzialalnosc Jezusa Chrystusa byl wyrok smier...
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 10
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.