* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Iskra  (Przeczytany 4816 razy)

Offline Robert Nowak

 • Moderator
 • ****
 • Wiadomości: 405
Iskra
« dnia: Sierpień 22, 2013, 15:57:14 »
(Iz 9,1-3,5-6)
Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką; nad mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło. Pomnożyłeś radość, zwiększyłeś wesele. Rozradowali się przed Tobą, jak się radują we żniwa, jak się weselą przy podziale łupu. Bo złamałeś jego ciężkie jarzmo i drążek na jego ramieniu, pręt jego ciemięzcy jak w dniu porażki Madianitów.


Tak sobie mysle ile narodow doznalo dzialania Boga w swojej historii.Hiszpania, ktora przez wieki zmagala sie o to aby wyzwolic sie od inwazji ,pochodzacej ze swiata islamskiego. Francja w swoich zmaganiach z Anglia.Tutaj mysle o sw. Joanie i jej poslannictwie ratowania Francji.Polska obrona Jasnej Gory, cud nad Wisla.Czy w tych narodach istnieje wdziecznosc za uratowanie suwerennosci,za ukazanie swiatla?
Dzialanie Boga wsrod tylu narodow i dzialanie na skale planetarna.
 Nasza planeta ma swoje Slonce naturalne, dzieki ,ktoremu rozwija sie bogactwo swiata materialnego. Bog rowniez oferuje swiatlo dla swiata duchowego. Bog proponuje Ludzkosci rozwoj,ktory oparty jest na Jego swietle . Ja osobiscie opowiadam sie za rozwojem ludzkosci w swietle,ktore daje Bog i moim pragnieniem jest bycie jedna z wielu, bardzo wielu iskier tego swiatla jesli to ze mnie chce uczynic Duch Swiety.

Offline Uczen_Sokratesa

 • Użytkownik
 • *****
 • Wiadomości: 1217
Odp: Iskra
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 23, 2013, 14:18:36 »
Witaj :)
Twoje pisanie dzisiejsze bardzo mocno harmonizuje z moimi uczuciami. Słońce jest naszym wielkim ogniskiem, przy którym Ziemia się ogrzewa się  od miliardów lat. To jakieś słabe podobieństwo do Boga, który jest źródłem wszelkiego istnienia i wszelkiego dobra wokół nas.
Ciągle ciąży na nas  cień grzechu pierworodnego.
Tej nieufności, że Bóg chce naszego szczęścia. Przekonania, że On zabrania jeść owoce z KAŻDEGO drzewa.
Szatan tak Boga przedstawił.
Jako przeszkodę do wielkości ludzi i psuja wolności i zabawy.
Teraz mamy przed oczami obraz Emmanuela - Boga przez ludzi osądzonego i ukrzyżowanego,
ale nadal tylu ludzi odrzuca go lub widzi źle.
To niestety oznacza koniec cywilizacji Zachodu.
Straciliśmy motywy życia i nadziei.
Został motyw zabawy, przyjemnego życia, dostatku.
W tym wszystkim przeszkadzają dzieci, więc jest ich mało...
Europa dobrowolnie oddaje swoje tereny Islamowi...
Nie trzeba być dobrym matematykiem,
by zobaczyć co się stanie wkrótce.
Będziemy mieli młodych, w coraz więĸszym procencie muzułmanów i morze staruszków,
etnicznych Europejczyków.
Wtedy oleum dotrze do wielu starych, bezradnych ludzi, ale za późno!
Chcę się osłuchać w angielskim i słucham sobie radia BBC.
Widzę jak agresywni ateiści, którzy tam doszli do władzy,
znaleźli sposób na wyrzucenie chrześcijaństwa z przestrzeni publicznej.
Ten sam, który jest sposobem szatana, występowanie  jako Anioł Światłości,
tworzenie własnych kamiennych tablic!
Naczelną wartością, ponad wolnością religijną staje się "tolerancja".
wielkim problemem każdego z nas jest  zachowanie wobec Światła jakim jest Bóg.
On jest święty, więc zbliżając się do niego widzimy co w nas święte nie jest.
Mamy wybór albo iść w jego stronę pozwalając się zmieniać i rozumieć coraz bardziej świat przebaczenia i miłości, Królestwo Boże.
Można niestety powiedzieć też : ja jestem ok , to Bóg nie jest ok, a raczej Kościół nie jest ok, a chrześcijanie obłudni i wredni.
Ideologia "tolerancji" mówi ludziom to właśnie: jesteście ok, to Ci co mówią o grzechu, Bogu nie są ok.
 Są homofabami, fanatykami, problemem społecznym, zakłócają pokój ...

Wielka Brytania staje się miejscem prześladowania chrześcijan, bo Ci ostatni pozwolili na tworzenie ustaw teraz wykorzystywanych przeciwko nim.
Islam nie zna tolerancji, kiedy tylko staje się większością, a ten moment przyjdzie.
Iskro nie jestem optymistą co do przyszłości.
Tej w perspektywie następnych pięćdziesięciu lat.
Choć może to że pisze o pięćdziesięciu latach,
to już jest optymizm...
Pozdrawiam.
Offline Robert Nowak

 • Moderator
 • ****
 • Wiadomości: 405
Odp: Iskra
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2013, 22:00:08 »
 :) Szanowny Uczniu Sokratesa  w tym co napisales widze odzwiek moich wlasnych niepokojow. Choc czuje to samo nie potrafilbym wyartykulowac  moich mysli w ten sposob jak to uczyniles Ty.
Twoj pesymizm ma uzasadnienie jednak we mnie jest pewna iskra optymizmu. Papiez Franciszek moze dokonac pewnych znaczacych zmian w Kosciele. Wierze, ze spotkanie w Krakowie za dwa lata, moze byc bardzo znaczace nie tylko dla naszego narodu ale dla calej Europy. Mysle, ze milionowe rzesze mlodych ludzi, ktore wyjda ze spotkania z papiezem doswiadcza dzialania Jezusa Chrystusa i Swiatla Ewangelii i odnich zaplonie Europa.
Uczen Sokratesa to dla mnie tez jest "iskra" Boga, ktora ma swoj krag odzialywan i od tej "iskry" zapala sie inne, ja ufam, ze w jakims momencie o Maryli tez bedziemy mogli powiedziec "iskra" chociaz bez tego mowienia na tym Forum jerst to "iskra" tego Forum, podobnie Klara i tak by mozna wyliczac ilez tutaj jest tych "iskier" Boga a dopoki one sa wierze, w przepowiednie siostry Faustyny  i Ciebie widze w tym co dotyczy iskry, ktora dla mnie nie jest osoba konkretna tylko stan ducha osob konkretnych takie jak Twoja, za ktorymi stoi plomien wiary i zarazem jej odrodzenie.

 


* Czytania z Mateusza: http://mateusz.pl/czytania/2015/

 • post Czytania na piątek, 17 września 2021 - 17 Wrzesień
 • Piątek XXIV tydzień zwykły

  (1 Tm 6,2c-12)

  Najmilszy: Tych rzeczy nauczaj i do nich zachęcaj. Jeśli ktoś naucza inaczej i nie trzyma się zdrowych słów Pana naszego Jezusa Chrystusa oraz nauki zgodnej z pobożnością, jest nadęty, niczego nie pojmuje, lecz choruje na dociekania i słowne utarczki. Z nich rodzą się: zawiść, sprzeczka, bluźnierstwa, złośliwe podejrzenia, ciągłe spory ludzi o wypaczonym umyśle i którym brak prawdy, ludzi, którzy uważają, że pobożność jest źródłem zysku. Wielkim zaś zyskiem jest pobożność wraz z poprzestawaniem na tym, co wystarczy. Nic bowiem nie przynieśliśmy na ten świat; nic też nie możemy z niego wynieść. Mając natomiast żywność i odzienie, i dach nad głową, bądźmy z tego zadowoleni. A ci, którzy chcą się bogacić, wpadają w pokusę i w zasadzkę oraz w liczne nierozumne i szkodliwe pożądania. One to pogrążają ludzi w zgubę i zatracenie. Albowiem korzeniem wszelkiego zła jest chciwość pieniędzy. Za nimi to uganiając się niektórzy zabłąkali się z dala od wiary i siebie samych przeszyli wielu boleściami. Ty natomiast, o człowiecze Boży, uciekaj od tego rodzaju rzeczy, a podążaj za sprawiedliwością, pobożnością, wiarą, miłością, wytrwałością, łagodnością. Walcz w dobrych zawodach o wiarę, zdobądź życie wieczne: do niego zostałeś powołany i o nim złożyłeś dobre wyznanie wobec wielu świadków.

  (Ps 49,6-7.8-10.17-18.19-20)

  REFREN: Ubodzy duchem mają wstęp do nieba

  Dlaczego miałbym się trwożyć w dniach niedoli,gdy otacza mnie złość podstępnych,którzy ufają swoim dostatkomi chełpią się ogromem swych bogactw?

  Nikt przecież nie może samego siebie wykupićani uiścić ceny za siebie należnej.Nazbyt jest kosztowne wyzwolenie duszyi nigdy mu na to nie starczy,aby żyć wiecznie i nie ulec zagładzie.

  Nie martw się, gdy ktoś się wzbogaci,gdy wzrośnie zamożność jego domu,bo kiedy umrze, nic nie weźmie ze sobą,a jego bogactwo nie pójdzie za nim.

  I chociaż w życiu schlebia sam sobie:„Będą cię sławić, żeś się dobrze urządził”,iść musi do pokolenia swych przodków,do tych, co na wieki nie zobaczą światła.

  Aklamacja (Mt 11,25)

  Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

  (Łk 8,1-3)

  Jezus wędrował przez miasta i wsie, nauczając i głosząc Ewangelię o królestwie Bożym. A było z Nim Dwunastu oraz kilka kobiet, które uwolnił od złych duchów i od słabości: Maria, zwana Magdaleną, którą opuściło siedem złych duchów; Joanna, żona Chuzy, zarządcy u Heroda; Zuzanna i wiele innych, które im usługiwały ze swego mienia.

  (1 Tm 6,2c-12)

  Najmilszy: Tych rzeczy nauczaj i do nich zachęcaj. Jeśli ktoś naucza inaczej i nie trzyma się zdrowych słów Pana naszego Jezusa Chrystusa oraz nauki zgodnej z pobożnością, jest nadęty, niczego nie pojmuje, lecz choruje na dociekania i słowne utarczki. Z nich rodzą się: zawiść, sprzeczka, bluźnierstwa, złośliwe podejrzenia, ciągłe spory ludzi o wypaczonym umyśle i którym brak prawdy, ludzi, którzy...

Robert Nowak
Styczeń 20, 2019, 14:28:04 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 1501 | Komentarze: 0

Ten tekst nie jest tekstem nbsp dla ktorego trzeba szukac, jakis specjalnych srodkow nbsp aby go zrozumiec. Tutaj Bog mowi jasno, ten Bog , ktory nbsp wyprowadzil Izraelitow z Egiptu, nie jest Bogiem tylko dla Izraelitow. Ten Bog nie jest jakims lokalnym bostwem, ten Bog jest nbsp Bogiem, Jedynym.
 Nie ma zadnej boskosci atomizowanej na rozne bostwa. Nie istnieje cos takiego jak boskosc nieosobowa, zrodlo energii nbsp kosmicznej nbsp czy nbsp jakas nbsp kosmiczna bezoosbowa rozumnosc, jak to na przyklad uwazal Arystoteles, czy jakas Mojra, ktora dyktuje przeznaczenie bogow i ludzi , jak to sobie wyobrazano w nbsp spolecznosci greckiej.
 Wszystkie wierzenia w Boga, jakie znamy maja za nbsp podstawe nbsp znaki z ktorych sie wyczytuje nbsp istnienie czegos co stoi za tym istnieniem jakim jest nasze istnienie nbsp i istnienie tego wszystkiego co nas otacza. Jednak my nbsp z tym istnieniem nie mielismy zadnego nbsp kontaktu bezposredniego, nie mielismy zadnej nbsp intuicji.
Pismo swiete wyjasnia powod nie posiadania takie...
Robert Nowak
Styczeń 06, 2019, 13:20:58 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 1325 | Komentarze: 0


Wyj 19:1-24

 Niesamowite wydarzenie Bog wychodzi z ukrycia i daje materialne znaki swojej obecnosci. Te materialne znaki wzywaja do szacunku. Obecnosc Boga wymaga szacunku. nbsp Ten szacunek wyraza sie w odpowiednim ubraniu i tym wszystkim co my nazywamy zasadami higienicznymi. To wszystko podyktowane jest tym, gdyz ma nastapic wielkie wydarzenie. To wydarzenie nie jest tylko wielkie dla Izraelitow, to jest wydarzenie , ktore dotyczy calej ludzkosci. Narod Izraelski jest nasieniem nbsp Narodu Wybranego poniewaz w tym nasieniu nbsp narodzi sie Jezus Chrystus ,ktory przez swoja meke Krzyzowa , Smierc i Zmartwychwstanie z tego nasienia uczyni cos co mozemy nazwac wielkim wybuchem, ktory daje poczatek Nowego Uniwersalnego Kosmopolitycznego Narodu. Ten narod to nie jakas jedna kultura to narod Wybrany z Ludzkosci ale nie Ludzkosc jako taka.
Bog swojemu narodowi stawia wymagania istnieja jakies wyrazy zewnetrznego szacunku i wewnetrznej postawy:"quot ... jeśli pilnie słuchać będzi...
Robert Nowak
Grudzień 30, 2018, 22:47:47 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 1645 | Komentarze: 0

 nbsp Wyj 18: 1- 27

Osobiscie jestem zafascynowany tym obrazkiem z zycia Mojzesza. Tutaj nastepuje cos takiego co w jezyku wspolczesnym mozemy nazwac polaczeniem rodzin. Mojzesz na pustyni odzyskuje kontakt ze swoja zona I dziecmi od ktorych byl oddalony w moim mniemaniu ze wzgledow bezpieczenswa dla swojej rodziny.
Z drugiej strony ukazana jest madrosc ludzka I otwrtosc Mojzesza na dobre rady. Tesc Mojzesza daje Mojzeszowi rada aby lud I mojzesz nbsp nie czuli sie za bardzo obciazeni wszystkimi konfliktami jakie przezywa wspolnota. Mojzesz rade starcow, ktora byla w Egipcie zastepuje nowa forma organizacyjna. nbsp Ustanawia przelozonych nad kazda dziesiatka, setka y tysiacem . Izraelitow.
Tak wiec wszystkie bierzace sprawy byly zalatwiane przez nbsp tych ktorych Mojzesz ustanowil jako przelozonych nbsp  waga sprawy decydowala do jakiego przelozonego trzeba sie zwrocic. Mojzesz zalatwial sprawy najistotniejsze I byl w pozycji nbsp  najwyzszejw wladzy nbsp wykonawczej , sadowniczej I ...
Robert Nowak
Grudzień 23, 2018, 13:58:16 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 1381 | Komentarze: 0

 Wyj 17:8-16

Oto pojawia sie nowa grozba przed nbsp Izraelitami w Refidim nbsp pojawiaja sie Amalekici gotowi do bitwy. Ja sobie wyobrazam, ze kosztownosci jakie otrzymali Izraelici w Egipcie, byly nbsp przyczyna pojawienia sie Amalekitow. Do tego czasu Izraelici nie stoczyli zadnej bitwy, nie maja zadnego doswiadczenia nbsp wojennego. Nie jest to pierwsza sytuacja , ktora nbsp stawia nbsp lud izraelski przed nbsp zaglada. Amalekici mieli plan prosty zlupic nbsp kosztownosci, pozabijac tych , ktorych uznaja za bezuzytecznych i nbsp jencow wojennych zdrowych , mlodych i silnych sprzedac na targu niewolnikow.
 Lup wydawal sie latwy.
 Izraelici nie maja zadnego wyjscia, tutaj nbsp trzeba podjac walke. Mojzesz nbsp wybiera na przywodce mlodego Jozuego nbsp i on prowadzi do bitwy na predce utworzone wojsko.
Pismo Swiete mowi, ze zwyciestwo w bitwie nalezalo do Izraelitow, natomiast nbsp dla Amalekitow ta bitwa znaczyla koniec ich istnienia to co chcieli uczynic z Izraelem to spotkalo ich jednak zwyciest...
Robert Nowak
Grudzień 09, 2018, 13:41:57 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 1433 | Komentarze: 0

Wyj 17:1-7

"quotCzy też Pan jest rzeczywiście wśród nas, czy nie?"quot

Ja osobiscie tutaj zastanawiam sie nad paczatkiem tego pytania. Gdzie narodzilo sie takie pytanie po fakcie wyjscia z Egiptu i tego wszystkiego co nastapilo z wojskiem nbsp faraona.? To pytanie w moim odczuciu rodzi sie w swiadomosci spolecznej, nie jest to pytanie konkretnej osoby tylko spoleczenstwa.
Swiadomosc spoleczna nie jest czyms co spontanicznie zawierza sie Bogu. Swiadomosc spoleczna nbsp tutaj nie zyje prawda historyczna, nie ma pamieci czy raczej ta pamiec jest bardzo wybiorcza.
Pismo Swiete ukazuje wiez z Bogiem na plaszczyznie osobowej i jest to relacja nbsp z Bogiem jaka ma Mojzesz i z drugiej strony swiadomosc ludu , ktory nbsp jest bardzo bliski buntu i ukamieniowaniu Mojzesza.
Jezus Chrystus, kory wyprowadzanas z niewoli grzechu nbsp w tym procesie wyzwolenczym nie tylko stanal przed niebezpieczenstwem smierci nbsp . On ja przyjal . Odpowiedzia na dzialalnosc Jezusa Chrystusa byl wyr...
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 10
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.