* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: UDOGODNIENIA  (Przeczytany 2001 razy)

Offline admin

  • Administrator
  • ****
  • *****
  • Wiadomości: 243
UDOGODNIENIA
« dnia: Sierpień 29, 2013, 21:38:45 »
W ostatnich dniach wprowadziliśmy kilka udogodnień:

1. Justowanie tekstu (wyrównanie do obu krawędzi) za pomocą klawisza lub kodu [justify]Tekst formatowany funkcją justuj[/justify]
2. Pomocne przy edycji tekstu jest usuwanie tzw "sierot", czyli irytujących pojedynczych liter na końcu wiersza. Używamy do tego nowego przycisku tzw. niełamliwej spacji. Należy pamiętać, żeby zastąpić tym znakiem spację pomiędzy np. literą "i", a następnym wyrazem:
i[nbsp]zaprzepaszczenie
3. Przy wąskich tekstach i podczas justowania, gdy pojawiają sie duże odstępy pomiędzy wyrazami, a niektóre znikają za horyzontem przydaje się funkcja ukrytego dzielenia długich wyrazów używamy tu znacznika [sh], który wstawiamy w miejscu, gdzie chcemy podzielić długi wyraz i zlikwidować nieestetyczne prześwity w justowaniu np.:
zaprze[sh]paszczenieMyślnik będzie niewidoczny, ale pojawi się w żądanym miejscu, gdy będzie potrzeba.

4. Wstawianie filmów z YouTube w IFRAME. Oprogramowanie automatycznie zamienia linki z filmami, jednak ta funkcja uaktywnia więcej opcji, np. głosowanie. Filmy posiadają też nowoczesny efekt poprawiający wygląd okna. Do większości filmów wystarcza automatyczna funkcja bez tagów [youtube]adres filmu z YouTube[/youtube]

5. Wstawianie Playlisty z YouTube działa dla prawie wszystkich formatów. Niestety większość playlist jest blokowana przed wstawianiem na stronach, albo należy przerobić adres tak, aby dało się zaczytać. Wstawianie playlisty wymaga dopisania do powyższego znacznika "youtube" dwóch liter "pl" np:
[youtubepl]adres filmu z playlistą YouTube[/youtubepl]
6. Ramka przekierowująca na film, którego YouTube nie pozwala wyświetlać na stronie. Na razie trzeba ręcznie, ale pracujemy nad zautomatyzowaniem tego, żeby nie trzeba samemu nic robić :)[ramkayt][url=https://www.youtube.com/watch?v=RfZqyzI8pW0][img width=600]https://i1.ytimg.com/vi/RfZqyzI8pW0/mqdefault.jpg[/img][/url][/ramkayt]
Jeśli ramka nie działa i ładuje się równocześnie film należy dodać tag "noembed" Powyższy kod "/noembed" w nawiasach kwadratowych [] (edytor nie chce wyświetlić tego kodu)
Obejrzyj kod i zobacz jak to działa:
w adresie z Youtube jaki pobierasz po "v=" masz Identyfikator filmu w przykładzie wyżej to RfZqyzI8pW0. Ten sam kod znajdziesz w pliku obrazka przekierowującego z Youtube. W innym filmie będzie się różnił tylko ten identyfikator i wystarczy to podmienić.
Nie zmieniaj wymiaru obrazka na większy. Funkcja jest tymczasowa, jak tylko informatycy rozwiążą problem, zostanie zamieniona na automatyczne przekierowanie do zablokowanych filmów.


7. Aby wprowadzać zdjęcia i obrazki z efektem wprowadziliśmy nowy tag: imgs

Obraz bez efektu za pomocą dotychczasowego taga (przycisku) obrazka:


[img]http://www.rzeczysedno.pl/userimages/admin/morze.jpg[/img]


SPECJALNY KOD DO OBRAZU Z EFEKTEM

[imgs]http://www.rzeczysedno.pl/userimages/admin/morze.jpg[/imgs]

Wystarczy dodać literę "s" do zwykłego taga img i otrzymamy efekt.Planujemy:

1. Nowy wygląd strony głównej. Ponieważ w aktualnej formie zbyt długo się ładuje na słabszych łączach i nie oddaje w pełni walorów naszego portalu, w niedługim czasie zostanie całkowicie przebudowana, aby była bardziej przyjazna dla użytkowników :) .

2. Dalsza rozbudowa funkcji edycyjnych. Formaty tabel, kolumny, gadżety i inne jeśli tylko informatycy sobie z tym poradzą :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2013, 01:52:02 wysłana przez admin »

 


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.