* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Sława Przybylska - "Gdzie są kwiaty z tamtych lat"  (Przeczytany 1748 razy)

Offline Aniks

• Użytkownik

Offline Puella Clara

• Moderator
Odp: Sława Przybylska - "Gdzie są kwiaty z tamtych lat"
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2013, 01:13:47 »
Pięknie Sława Przybylska zaśpiewała ten antywojenny utwór.
Doczytałam, że oryginał, "Where Have All The Flowers Gone?", został skomponowany przez Pete'a Seegera i Joe Hickersona. Piosenka doczekała się wielu interpretacji, m.in. Marleny Dietrich.

Dziękuję, Aniks, za te wspaniale dobrane na dzisiejszy dzień utwory i teledyski!

Offline łukasz_marek

• Użytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 02, 2013, 14:57:25 »
Masz rację Puello....zamyśliłem się i ja. W takich chwilach zawsze dostrzegam wielkość, bohaterstwo i szlachetność naszego Narodu. Do dziś Polska jest otoczona nieszczerymi sąsiadami z zębiskami na wierzchu, jak u wściekłych wilków. Polska ma wielką misję do spełnienia (słowa JPII) i wierzę, że ją spełni.....tylko nie wiem, czy tego doczekam, ale wiem, że tak będzie !!!. Ta krew przelana przez wieki nie pójdzie na marne !...AMEN !!!. Dzięki Ci Aniks za te wstawki...pozdrawiam !

Offline Uczen_Sokratesa

• Użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2013, 03:42:57 »
Jest w Biblii werset mówiący, że nawet ziemia o nas zapomina ... Jedynym pamiętającym jest Bóg.
Zdaje się jeszcze święci mają taka moc "naznaczania" swoją obecnością czasu i miejsca:)

Offline Aniks

• Użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 04, 2013, 15:58:24 »
Dziękuję Ci, Puello, za przypomnienie mi, że piosenkę "Gdzie są kwiaty z tamtych lat?" śpiewała w latach 60-tych pięknie i ze wspaniałym wyczuciem Marlena Dietrich.
Gdy uciekła ona z hitlerowskich Niemiec do USA, ostro i otwarcie piętnowała nazizm. W czasie II wojny światowej śpiewała piosenki dla żołnierzy amerykańskich, walczących na różnych frontach, podnosząc ich na duchu.

W piosence "Where Have All The Flowers Gone?" ("Gdzie są kwiaty z tamtych lat?") wyraziście podkreśla skutki wojny. Nasza wersja jest łagodniejsza. Nie wiem, dlaczego powtarza się pytanie "Kto wie, czy było tak?", skoro w oryginale było coś jak - "Czy oni się kiedykolwiek nauczą?"

Dziękuję, Łukaszu, za pozdrowienia. Ja też Ciebie pozdrawiam!

A to wersja utworu w wykonaniu Marleny Dietrich:

Where Have All the Flowers Gone? (Marlene Dietrich)

Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.