* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Maryla Rodowicz i Daniel Olbrychski - "Wrócą chłopcy z wojny"  (Przeczytany 2893 razy)

Offline Aniks

• Użytkownik

Offline Puella Clara

• Moderator
Odp: Maryla Rodowicz i Daniel Olbrychski - "Wrócą chłopcy z wojny"
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2013, 00:15:06 »
Piękna piosenka...
Kobiety to często ciche bohaterki i ofiary wojny.
Tyle złego dzieje się na świecie. Kto wie, czy nie jesteśmy w przededniu konflikty wojennego na większą skalę. Dlaczego ludzie nie wyciągają wniosków z przeszłości? Tyle wojen o niszczycielskiej sile już było... Dlaczego życie w pokoju dla wielu jest abstrakcją i siłą "dowodzą" własnych racji, a życie ludzkie wydaje się dla nich niczym? Ech... tak mnie jakoś wzięło na rozmyślania...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2013, 00:28:45 wysłana przez Puella Clara »

Offline admin

• Administrator
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 01, 2013, 00:39:01 »
Coś wisi w powietrzu. Kilka dni temu miałem dziwny sen, jakieś chyba ruskie czołgi nagle się zjawiły i jeździły po mieście. Jakaś atmosfera wojenna. Oświadczenia Obamy o interwencji w Syrii, z Iranem sprawa nie zakończona. Wszędzie prawie konflikty. Nie wygląda to ciekawie. I jeszcze dzisiaj jakiś facet u mnie jeździł po osiedlu z obrazami kościelnymi i krzyżem na banerze i straszył proroctwami fatimskimi. Jakiś samozwańczy prorok... I wzywał do nawracania się do Chrystusa...

Marcin
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2013, 23:58:35 wysłana przez admin »

Offline łukasz_marek

• Użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 02, 2013, 12:10:23 »
Mnie też podoba się ta piosenka, od lat !. Tak !, odnosi się wrażenie, że coś niepokojącego wisi w powietrzu. A tak w ogóle, to nie ma przecież żadnych dowodów, że to Syryjczycy posłużyli się bronią chemiczną. Tam, gdzie w pobliżu jest Izrael, nigdy nie można być niczego pewnym. Z Irakiem też okazało się wszystko nieprawdą !...chodziło zupełnie o coś innego. Obama i Izrael za bardzo rwą się do wojny w Syrii...niby bronią ludzi, a przecież po ewentualnym ataku USA na Syrię ofiar wśród ludności cywilnej będzie co niemiara. To wszystko jest naciągane !.

Offline Uczen_Sokratesa

• Użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 03, 2013, 02:28:03 »
Dla wielu tysięcy Polek ta piosenka opowiada o ich lęku codziennym.
Smutne...

Offline Aniks

• Użytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 04, 2013, 15:41:11 »
Dziękuję Wam za reakcję na zamieszczone przeze mnie antywojenne piosenki i refleksje związane z ciągłym zagrożeniem dla ludzi, jakim są konflikty zbrojne. Ja też często zadaję sobie pytania: "Dlaczego tak musi być? Czy mało jeszcze tej krwi i cierpień?"

Piosenka "Wrócą chłopcy z wojny" z Kołobrzegu'75 jest ponadczasowa, ale całe szczęście pełna wiary i nadziei. Udział w niej Daniela Olbrychskiego - wspaniały.

Admin, pisząc o swoim śnie, przypomniał mi, że tydzień temu miałam wymowny, symboliczny sen. Byłam wtedy zajęta mini-remontem i o nim zapomniałam. Oby nigdy się nie sprawdził! (Niestety, moje sny spełniają się aż w 90%, choć bardzo mieć ich nie chcę...)

Nasza ukochana Polska na mapie świata ma kształt ludzkiego serca. Może to serce będzie bezboleśnie bić do końca?

Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.