* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: Wałęsa był kukłą wyciągniętą przez Jaruzelskiego  (Przeczytany 5553 razy)

Offline marylaossowska

 • Moderator
 • ******
 • Wiadomości: 2247
Wałęsa był kukłą wyciągniętą przez Jaruzelskiego
« dnia: Sierpień 30, 2013, 18:54:39 »
_Solidarność pozostaje solą polskości. Fałszowana, zakłamywana i znieprawiana pozostaje wartością, która musi zwyciężyć i uwolnić Polskę od postkomunizmu. Straciliśmy ponad dwadzieścia lat na wyzwolenie się z pomieszania patriotów z agentami, oddzielaniu ludzi uczciwych od zaprzedanych SB/KGB i wszystkim innym, którzy chcą utrzymania Polski w stanie uzależnienia od obcych interesów - stwierdził Krzysztof Wyszkowski w rozmowie z Katarzyną Pawlak w niezalezna.pl

_
foto:  Lech Wałęsa i Krzysztof Wyszkowski (1980 r.)

W tym roku rocznica porozumień sierpniowych przypada niemal w przeddzień premiery filmu Andrzeja Wajdy o Lechu Wałęsie. Nie ma Pan wrażenia, że były prezydent zawłaszczył trochę pamięć tamtych dni i ich bohaterów?

W filmie „Robotnicy '80”, który został nakręcony wówczas w Stoczni Gdańskiej jest taki  fragment kiedy stoję nad podpisującymi porozumienie Lechem Wałęsą i wicepremierem Mieczysławem Jagielskim. Przybrałem specjalną pozę demonstracyjnie zakładając ręce na piersi by cała sala BHP widziała, że z nie bije brawa. Chociaż zmusiliśmy komunistów do przyjścia na nasz teren, nie był to jeszcze sukces, a jedynie wstęp do tego aby pozbawić ich wpływu na Polskę. Tego filmu jednak się nie pokazuje chociaż jest w całości dokumentem,  natomiast kreuje się historię i zakłamuję przeszłość takimi filmami jak właśnie ten najnowszy o Lechu Wałęsie.

Dlaczego po tylu latach wciąż podtrzymuje się ten mit Wałęsy?

Są objawem postępującego przerażenia i paniki, w których wciąż znajdują się władze. Ta histeria, którą obserwujemy jest właśnie dowodem tego ciągłego strachu rządzących przed uświadomieniem sobie przez opinię publiczną, że Wałęsa był tak naprawdę wyłącznie kukłą wyciągniętą przez Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka po to by zastąpić nim Solidarność.  Ta bowiem nie zaaprobowała nigdy wielu kompromisów,  m.in. 13 grudnia, legalizacji nomenklatury, rozkradzenia majątku narodowego czy bezkarności funkcjonariuszy komunistycznych służb specjalnych. To dlatego nie mówi się dziś głośno o wysiłku i zasługach dziesiątek tysięcy ofiarnych działaczy tylko o jednym człowieku. To totalne kłamstwo i operacja propagandowa przeprowadzona po to żeby prawdziwą Solidarność wepchnąć w niepamięć i odebrać Polakom poczucie zdrady, której dokonano przy okrągłym stole.Co chciałby Pan powiedzieć Polakom w  trzydziestą trzecią rocznicę Sierpnia`80? Czy zgadza się Pan z Andrzejem Gwiazdą, który uważa, że postulaty sierpniowe są do dziś aktualne i trzeba je odczytać na nowo?

Trzeba dziś przyznać, że w pokojowym zwycięstwie Solidarności tkwił pewien fałsz, który komuniści wykorzystali na swoją korzyść w 1989 roku. Nie osiąga się wolności, wolności prawdziwej, a nie deklaratywnej, za darmo, bo wolność to dobro najwyższego rzędu, dostępne ludziom nie tylko mądrym i odważnym, ale również ofiarnym, gotowym do zapłacenia ceny krwi. Solidarność, pomimo 13 grudnia 1981 roku, miała ostateczny sukces zagwarantowany, jedyną kwestią pozostawał tylko czas i straty, jakie do chwili ostatecznego załamania się systemu poniesie kraj. Niestety okazało się, że kierownictwu Solidarności, której demokratycznie wybrane władze wymieniono podczas stanu wojennego na zwolenników porozumienia z komunistami, tej ofiarności zabrakło. Dlatego przy Okrągłym Stole umówiono dla Polaków system sojuszu nomenklatury z agenturą i pożytecznymi idiotami, który sprawuje rządy w III RP, jako PRL-bis, do dziś. Solidarność pozostaje solą polskości. Fałszowana, zakłamywana i znieprawiana pozostaje wartością, która musi zwyciężyć i uwolnić Polskę od postkomunizmu. Straciliśmy ponad dwadzieścia lat na wyzwolenie się z pomieszania patriotów z agentami, oddzielaniu ludzi uczciwych od zaprzedanych SB/KGB i wszystkim innym, którzy chcą utrzymania Polski w stanie uzależnienia od obcych interesów. Zwycięstwo jest w zasięgu naszych rąk. Wtedy zadanie Powstania Warszawskiego - Ojczyzna Wolna i Niepodległa - zostanie wreszcie osiągnięte.


foto: Wałęsa, Jaruzelski, Geremek, Rakowski (1989 rok)

Autor: Katarzyna Pawlak
Żródło: niezalezna.pl
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2014, 08:19:12 wysłana przez marylaossowska »

Offline Uczen_Sokratesa

 • Użytkownik
 • *****
 • Wiadomości: 1232
Odp: Wałęsa był kukłą wyciągniętą przez Jaruzelskiego
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2013, 20:59:27 »
Potrzebujemy mądrych przywódców ... Z tym najtrudniej, bo przeciwnicy wiedzą o tym i chętnie wybierają nam liderów.

Offline marylaossowska

 • Moderator
 • ******
 • Wiadomości: 2247
Odp: Wałęsa był kukłą wyciągniętą przez Jaruzelskiego
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 02, 2013, 05:09:49 »
Ciekawe, czy zgadniesz kto tak pisał o Wałęsie dwadzieścia lat temu: „Wałęsa wykazał wielki talent w zacieraniu śladów i wywoływaniu napięć międzyludzkich”. (…) Jest „nieobliczalny, nieodpowiedzialny, niepoprawny, a przede wszystkim nieudolny”....oraz „Z symbolu polskiej demokracji stał się jej groteskową karykaturą. Co więcej, Niezależny, Samorządny Związek Zawodowy Solidarność służy mu jedynie jako środek do realizacji własnych ambicji."  I dalej: "Jego niewiedza w sprawach gospodarki i międzynarodowych straszy i paraliżuje Polaków i zagranicznych partnerów." Ten sam człowiek stwierdził, że gdyby Wałęsa wygrał wybory prezydenckie, byłby: "faktorem destabilizacji i nieładu, izolującym Polskę od reszty świata."

Dla ułatwienia powiem, że jest to osoba, która obecnie niezmiernie chętnie gości Wałęsę "na łamach", a redaktorzy w jego piśmie z ogromnym zaangażowaniem i żarliwością atakuje każdego, kto śmie powiedzieć prawdę o "skromnym człowieku z Matką Boską w klapie."


foto: obrady w Magdalence, 1989 rok
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2014, 08:23:39 wysłana przez marylaossowska »

Offline łukasz_marek

 • Użytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 129
Odp: Wałęsa był kukłą wyciągniętą przez Jaruzelskiego
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2013, 10:26:02 »
Prorocze to były słowa. Panie Adamie, Panie Adasiu Szechterze, miał Pan rację! Tylko dlaczego teraz Wałęsa jest tak mile widzianym gościem w Pańskiej Redakcji? Czyżby obłudnie chodziło o to, żeby nadal mógł się własnoustnie kompromitować? Toż się nie godzi, a fee… ::) ::)

Offline Puella Clara

 • Moderatorzy
 • *****
 • Wiadomości: 1362
Odp: Wałęsa był kukłą wyciągniętą przez Jaruzelskiego
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 04, 2013, 17:19:35 »
Obraz wiele mówi, znacznie więcej niż słowa, a te zdjęcia mówią wszystko! Wałęsa... "wielce uciemiężony człowiek, który sam obalał komunizm, nie tylko w Polsce, ale i na świecie!" - jak to zwykł o sobie mówić. Byłoby śmiesznie, gdyby nie było tak fałszywie...

Widziałam w TV kilka wywiadów z ludźmi Solidarności, szeregowymi działaczami, ale którym udział w strajku złamał potem życie. Zwycięstwo, z którego byli tak dumni i tak się cieszyli, przekuło się na ich prywatny ból. Utrata pracy za karę, karny pobyt w wojsku w zimie 1981/82. A teraz brak renty czy godziwej emerytury...
Natomiast ci, którzy tak fajnie się dogadywali z komunistami, czy przedstawiciele dawnej nomenklatury, opływają w luksusy...

 


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Kwiecień 23, 2014, 18:48:14 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 4314 | Komentarze: 11

__Prorosyjscy separatyści ze wschodniej Ukrainy porwali pracującego dla telewizji informacyjnej Vice News amerykańskiego dziennikarza Simona Ostrovsky'ego. Od wielu tygodni reporter relacjonował kryzys na Krymie i we wschodniej Ukrainie.

Kolejne odcinki jego reportaży zatytułowanych "Russian Roulette" umieszczaliśmy na portalu: http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,4254.0.html

Na zdjęciu po lewej zrobionym 13 kwietnia, reporter Simon Ostrovsky stoi obok zamaskowanego i uzbrojonego separatysty prorosyjskiego przed budynkiem milicji w Słowiańsku, 25 km od ukraińskiej granicy z Rosją. 
_
foto: Efrem Lukatsky/The Associated Press

...
Kwiecień 12, 2014, 21:28:55 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2628 | Komentarze: 1

__Pytanie o wolność mediów spotyka się w dzisiejszej Rosji z uśmieszkiem. Jeśli rozmawiasz ze zwyczajnym Rosjaninem będzie to uśmiech sceptycyzmu: "Wolność mediów? Wolność słowa? Nie bądź durny, nie ma czegoś takiego". Jeżeli rozmawiasz z dziennikarzem, szczególnie tym z prowincji, pracującym w państwowych mediach, uśmiech jest smutny i podszyty goryczą. Kryją się pod nim utracone zawodowe ideały i niemożność pisania o istotnych dla społeczeństwa sprawach, frustracja z powodu cenzury, wstyd ulegania nieustannej samocenzurze. Rosyjskie media technologicznie wkraczają w XXI wiek, ale telewizja cyfrowa, internetowe media czy błyszczące okładki czasopism ale mają bardzo mało wspólnego z wolnością słowa.
_

Dziennikarstwo w Rosji przeżywa poważny kryzys. Za...
Kwiecień 08, 2014, 22:04:51 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2911 | Komentarze: 2

Film jest echem podróży do Polski, zarejestrowanym okiem kamery Maggie Okulskiej. Oto jej reminiscencje z wędrówki po naszym kraju:

"Droga Polsko! Co za wibracje!
Żyjemy w dziwnym świecie, nie uważasz? Każdy z nas ma własne opinie na temat innych krajów, nacji, języków… i większość z nich pochodzi z tego co “ktoś powiedział” lub “gdzieś to usłyszałem” - a nie z własnego doświadczenia. Podróżując po świecie, spotykałam się z wieloma różnymi opiniami o Polsce (o “mnie” jako Polce) - negatywnymi i pozytywnymi. Urodziłam się w Krakowie, jednak od dziecka przemieszczałam się i mieszkałam w wielu miejscach. Osobiście, widzę siebie jako obywatelkę świata. Zatem postanowiłam na własne oczy zobaczyć, a także zdokumentować - jak jest obecnie w Polsce? Mianowicie, w 2012 spakowałam moją kamerę i wyruszyłam do Polski. W ciągu 2-tygodni przejechałam ponad 1120 km pociągiem, od morza do gór. Odwiedziłam duże miasta jak Gdańsk, Kraków, Warszawa; zasmakowałam
...
Kwiecień 08, 2014, 21:21:28 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 6865 | Komentarze: 18

_Wstrząsający artykuł Piotra Lisiewicza o genezie katastrofy smoleńskiej, zacieraniu śladów i przywracaniu Polakom godności. Artykuł poniższy został opublikowany w Gazecie Polskiej.

Jako dopełnienie artykułu Lisiewicza gorąco polecam film Anity Gargas Anatomia Upadku.

Obie części filmu można obejrzeć tutaj: http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,4372.msg7380.html#msg7380
_
foto: Filip Klimaszewski/Agencja Gazeta

Anatomia zbrodni - no to opowiem Wam, co zdarzyło się w Smoleńsku

Pijany Wania z zepsutym traktorem słuchający ruskiego disco, zdolny do bezmyślnej brutal
...
Kwiecień 08, 2014, 20:00:50 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2694 | Komentarze: 0

Rosyjska propaganda próbuje przekonywać cały świat, że mieszkańcy wschodniej Ukrainy są bardzo pro-rosyjscy. Kibice dwóch rywalizujących ze sobą klubów z tej części Ukrainy - Metalista Charków i Szachtara Donieck WSPÓLNIE pokazali co naprawdę myślą o Władimirze Putinie. Interesujące, jak ich wspólna przyśpiewka "Putin ch..." spodobała się władzom na Kremlu :) Okazuje się, że nie tylko w Polsce kibice piłkarscy są patriotami.Źródło: http://censor.net.ua/video_news/279777/lozung_putin_hulo_stanovitsya_lyubimoyi_krichalkoyi_ukrainskih_futbolnyh_fanov_video
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 35
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.