* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: Jak niezależna od rządu jest telewizja publiczna? Wicepremier zrugał prezesa TVP  (Przeczytany 2242 razy)

Offline marylaossowska

  • Moderator
  • ******
  • Wiadomości: 2240

Wolne głosy - Piechociński ruga prezesa TVP
_
Wiceminister Piechociński zagroził - nie po raz pierwszy - że zrobi porządek w telewizji publicznej. Tym razem do awantury doszło po sesji otwierającej XXII Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdroju. Janusz Piechociński publicznie zrugał prezesa TVP Juliusza Brauna, a całe zajście zarejestrował reporter serwisu money.pl. Poszło o program Tomasza Lisa poświęcony problemowi homoseksualizmu w sporcie.
_

- Ten Lis już oszalał zupełnie!? Kreujcie telewizję gwiazd, proponuje następny program o przygodach rodziny Lisów, Kingi Rusin i tak dalej. Oglądalność wzrośnie wam o 200 procent, a najlepiej zróbcie to w Wiadomościach - wykrzykiwał na krynickim deptaku wicepremier. - Zleciłem monitoring gospodarki w Wiadomościach, to skandal panie prezesie, to jest szok! Dość tego celebryctwa. Zrobiliście pogoń za oglądalnością, a telewizja publiczna się zatraciła i mówią to ja, największy w polityce zwolennik telewizji publicznej - zakończył zirytowany Piechociński.
Źródło: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/piechocinski;grozil;prezesowi;tvp;sa;zrobie;w;telewizji;porzadek;nagralismy;to,131,0,1375107.html#A3641267

Media i portale internetowe rzuciły się na sensacyjne nagranie, rozpisując się jak to wicepremier, zirytowany programem Tomasza Lisa, zrugał prezesa Brauna. Ku mojemu zdziwieniu jednak, nieomal żaden z dziennikarzy nie podniósł faktu, który jest w całej sprawie najistotniejszy. Telewizja publiczna - z założenia, zgodnie z artykułem 21 ustawy o radiofonii i telewizji - powinna być od rządu niezależna.  Wicepremier Piechociński, ani żaden inny przedstawiciel rządu nie ma zatem najmniejszego prawa ingerować w treści programowe TVP. Zdarzenie na deptaku w Krynicy nie pozostawia nam żadnych wątpliwości, jak podporządkowana rządowi Donalda Tuska jest telewizja - tak publiczna, jak obywatelska jest Platforma.   

Wicepremier Piechociński nie tylko uważa, że wpływanie na treści programowe telewizji publicznej i strofowanie prezesa Brauna należy do jego prerogatyw. Piechociński poszedł o krok dalej....zagroził prezesowi TVP utratą posady, stwierdzając, że jeśli "tak dalej będzie, to KRRiT nie przyjmie sprawozdania telewizji publicznej", co w efekcie oczywiście doprowadzi do odwołania władz TVP czyli prezesa Brauna. O tym, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jest organem powołanym konstytucyjnie czyli jest od rządu niezależna szkoda nawet się rozpisywać. Pod rządami premiera Tuska jest to bowiem organ jak najbardziej - wbrew prawu - ufundowany politycznie.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2013, 09:00:59 wysłana przez marylaossowska »

 


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Luty 01, 2014, 04:48:33 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2723 | Komentarze: 1

____
To, co zdobyliśmy z największym trudem,
najbardziej kochamy.

Seneka
____
  foto: Magnus WallonStyczeń 30, 2014, 07:52:59 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3461 | Komentarze: 4

__Pozwólcie, że przedstawię Wam Berthę i jej potomka. Dzięki kamerze internetowej obrazy z życia codziennego Berthy i jej urodzonego 14 stycznia nad ranem bobasa - malutkiego słonia morskiego, ogląda cały świat. Oboje zamieszkują cieśninę Juan de Fuca, przy południowym krańcu wyspy Vancouver, w rezerwacie ekologicznym Race Rocks, który jest jedynym miejscem w Kanadzie miejscem rozmnażania się słoni morskich. Noworodek jest piątym od 2009 roku dzieckiem Berthy.

Czy chcecie posłuchać głosów Berthy i jej dzidziusia? http://www.racerocks.ca/wp/2014/01/20/vocalization-of-elephant-seal-mother-and-pup
_
foto: Garry Fletcher

Odgłosy...
Styczeń 29, 2014, 08:18:05 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 4455 | Komentarze: 1

__Ostrygi - totalna eksplozja smaków. Niepozorna na pierwszy rzut oka muszelka kryjąca w sobie skąpaną w odrobinie wody morskiej ostrygę. Sława ostryg, zjadanych na surowo małży o opinii afrodyzjaku silniejszego od wiagry i ekskluzywnego przysmaku, jest w Polsce nie mniejsza niż we Francji, choć przez lata mogliśmy o nich jedynie przeczytać w książkach. Od wieków ostrygi są symbolem luksusu, bo i przychodzi nam za ten morski przysmak słono płacić.

Francuscy znawcy ostryg twierdzą, że nie należy ich jeść w miesiącach, które nie mają w swojej nazwie litery r (czyli w mowie Gallów w maju – mai, czerwcu – juin, lipcu – juillet i sierpniu – aout). Stary to przesąd, ale kryje się za nim troska o ochronę ostryg w okresie ich rozmnażania się oraz doświadczenie wielu pokoleń smakoszy.

Te niepozorne z zewnątrz, b
...
Styczeń 27, 2014, 11:14:27 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2530 | Komentarze: 1

Najbardziej wzruszające zdjęcia z protestów na Ukrainie...

__Zrozpaczona kobieta klęczy przez kordonem milicjantów Berkutu w centrum Kijowa. Zdjęcie wykonano 24 stycznia 2014 roku.
_
foto: Sergei Supinsky/AFP

__Ortodoksyjny kapłan modli się pomiędzy oddziałem specjalnym milicji Berkut a barykadą z płonących opon samochodowych. Zdjęcie wykonano 25 stycznia 2014 roku.
_
foto: Zurab Kurtsikidze/EPA

[img width=500]http://www.rzeczysedno.p
...
Styczeń 26, 2014, 01:46:47 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3436 | Komentarze: 6

____
Im bardziej pada śnieg,
Bim-bom
Im bardziej prószy śnieg,
Bim-bom
Tym bardziej sypie śnieg
Bim-bam-bom
Jak biały puch z poduszki


mruczanka Kubusia Puchatka
Alan Alexander Milne "Chatka Puchatka"

____
Oczywiście taki słodziutki obrazek może powiesić TYLKO Misiu Puchatek!
 Bo Misiowi wolno! Wszystko wolno! Nawet cukierkowy kicz! ;D  ;)
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 ... 35
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.