* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: Jak niezależna od rządu jest telewizja publiczna? Wicepremier zrugał prezesa TVP  (Przeczytany 1860 razy)

Offline marylaossowska

  • Moderator
  • ******
  • Wiadomości: 2243

Wolne głosy - Piechociński ruga prezesa TVP
_
Wiceminister Piechociński zagroził - nie po raz pierwszy - że zrobi porządek w telewizji publicznej. Tym razem do awantury doszło po sesji otwierającej XXII Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdroju. Janusz Piechociński publicznie zrugał prezesa TVP Juliusza Brauna, a całe zajście zarejestrował reporter serwisu money.pl. Poszło o program Tomasza Lisa poświęcony problemowi homoseksualizmu w sporcie.
_

- Ten Lis już oszalał zupełnie!? Kreujcie telewizję gwiazd, proponuje następny program o przygodach rodziny Lisów, Kingi Rusin i tak dalej. Oglądalność wzrośnie wam o 200 procent, a najlepiej zróbcie to w Wiadomościach - wykrzykiwał na krynickim deptaku wicepremier. - Zleciłem monitoring gospodarki w Wiadomościach, to skandal panie prezesie, to jest szok! Dość tego celebryctwa. Zrobiliście pogoń za oglądalnością, a telewizja publiczna się zatraciła i mówią to ja, największy w polityce zwolennik telewizji publicznej - zakończył zirytowany Piechociński.
Źródło: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/piechocinski;grozil;prezesowi;tvp;sa;zrobie;w;telewizji;porzadek;nagralismy;to,131,0,1375107.html#A3641267

Media i portale internetowe rzuciły się na sensacyjne nagranie, rozpisując się jak to wicepremier, zirytowany programem Tomasza Lisa, zrugał prezesa Brauna. Ku mojemu zdziwieniu jednak, nieomal żaden z dziennikarzy nie podniósł faktu, który jest w całej sprawie najistotniejszy. Telewizja publiczna - z założenia, zgodnie z artykułem 21 ustawy o radiofonii i telewizji - powinna być od rządu niezależna.  Wicepremier Piechociński, ani żaden inny przedstawiciel rządu nie ma zatem najmniejszego prawa ingerować w treści programowe TVP. Zdarzenie na deptaku w Krynicy nie pozostawia nam żadnych wątpliwości, jak podporządkowana rządowi Donalda Tuska jest telewizja - tak publiczna, jak obywatelska jest Platforma.   

Wicepremier Piechociński nie tylko uważa, że wpływanie na treści programowe telewizji publicznej i strofowanie prezesa Brauna należy do jego prerogatyw. Piechociński poszedł o krok dalej....zagroził prezesowi TVP utratą posady, stwierdzając, że jeśli "tak dalej będzie, to KRRiT nie przyjmie sprawozdania telewizji publicznej", co w efekcie oczywiście doprowadzi do odwołania władz TVP czyli prezesa Brauna. O tym, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jest organem powołanym konstytucyjnie czyli jest od rządu niezależna szkoda nawet się rozpisywać. Pod rządami premiera Tuska jest to bowiem organ jak najbardziej - wbrew prawu - ufundowany politycznie.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2013, 09:00:59 wysłana przez marylaossowska »

 


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Kwiecień 08, 2014, 12:55:27 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3342 | Komentarze: 0

__Pieśń pochodzi z oratorium "Zagrajcie nam dzisiaj wszystkie srebrne dzwony"
Słowa - Ernest Bryll
Muzyka - Katarzyna Gaertner
_

Ta ziemia taka czysta, jakby umieciona skrzydłem aniołów.
Cicha i równinna, tyle już wycierpiała, a zawsze dziecinna.
Ufa, że dobroć jest tylko dobrocią,
a prawo tak jest prawem, jak pola się złocą,
kiedy żyto dojrzewa, jak zimą śnieg pada.
Tu wierzą wciąż, że sąsiad szanuje sąsiada,
że chleb jest święty, jeszcze świętsza praca.
Ta ziemia wielkiej myśli, kiedy ją zdeptano
jak ogień tysiąc iskier - tysiąc wielkich ludzi rozrzuciła po świecie.
Kto pustynię budził, kto gasił żar równika
kto topił lodowiec, jeśli nie iskry jej - wielcy synowie współumarli z tęsknoty.
...
Kwiecień 08, 2014, 12:08:05 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2374 | Komentarze: 1

__Kompozycja, gitary, drums programming, klawisze, wokal - Zbigniew Kozłow (Rincewindx)
_
Marzec 10, 2014, 07:45:40 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2286 | Komentarze: 0

Reporter Simon Ostrovsky śledzi rosyjskie wojska okupujące ukraińskie bazy wojskowe na Krymie i próbuje zidentyfikować zamaskowanych i uzbrojonych ludzi atakujących dziennikarzy, którzy próbują zrelacjonować światu sytuację na półwyspie krymskim. Po referendum na Krymie Ostrovsky przenosi się na teren wschodniej Ukrainy, by stamtąd kontynuować relację o wydarzeniach na Ukrainie.

Oglądając reportaże Ostrovsky'ego mamy wrażenie jakbyśmy byli wraz z nim na Krymie...jesteśmy bezpośrednimi świadkami rozwijające się tam sytuacji. Wszystkie reportaże są po angielsku i napisy, które można włączyć na YT są także jedynie w języku angielskim. Będę dodawała kolejne odcinki reportażu w miarę ich pojawiania się na YouTube.

Simon Ostrovsky był więziony przez kilka dni przez prorosyjskich separatystów w Słowiańsku. O jego porwaniu i przetrzymywaniu można przeczytać tutaj: http://www.rzeczysedno.pl/i...
Marzec 10, 2014, 04:43:33 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2364 | Komentarze: 1

__Artykuł "Ukraińska okupacja Krymu? Polska okupacja Ukrainy?" autorstwa dr Radosława Sikory opublikowany na portalu www.kresy.pl w przejrzysty sposób przedstawia historię powstania Ukrainy oraz jak Rzeczpospolita Polska stała się pokojowym kreatorem narodu ukraińskiego.

Ukraina staje w obliczu rozpadu państwa. Licznie zgromadzeni na centralnym placu Sewastopola mieszkańcy, skandując hasła „Putin nasz prezydent!” oraz „Rosjo, zostaliśmy porzuceni, weź nas z powrotem!”, wskazują swoje sympatie narodowe i preferencje polityczne . Skąd ta miłość do Rosji, a niechęć do państwa, w którym żyją? Czy ci ludzie czują się okupowani przez Ukrainę? Jeśli tak, w jaki sposób ta okupacja się zaczęła?
_

W roku 1954 ówczesny I sekretarz KC Komunistyczn...
Marzec 10, 2014, 02:20:11 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2537 | Komentarze: 4

Skoro Dzień Kobiet, to nie można zapomnieć i o mężczyznach. Wyczytałam, że Dzień Mężczyzn jest 10 marca....a więc:

__

No to wszystkie chłopaki,
Nastawcie buźki i policzki,
Bo posypią się buziaki,
Na Wasze przemiłe liczka.

Żebyście zawsze byli fajni tacy,
I przy zabawie, i przy pracy.
Trzymajcie nam się wszyscy zdrowo,
By na portalu było zawsze czadowo!

_
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 ... 35
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.