* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Malowanie (animacja) piaskiem - zachwycająca sztuka  (Przeczytany 12903 razy)

Offline Aniks

• Użytkownik
Malowanie (animacja) piaskiem - zachwycająca sztuka
« dnia: Wrzesień 09, 2013, 17:05:00 »
W sobotnim (7.09) programie Mam Talent oglądałam z zapartym tchem i podziwem po raz pierwszy w życiu malowanie piaskiem, tu w wykonaniu Ukrainki - Tetiany Galitsyny. W ciągu kilku minut na oczach jury i widzów w studiu jej zwinne dłonie rysowały piaskiem przepiękne, zmieniające się obrazy, tworzące historię zakończoną puentą. Po prostu arcydzieło! Oglądając powtórkę występu byłam wzruszona do łez. Zafascynował mnie artyzm, umiejętności i uduchowienie Tetiany.
Na YT można znaleźć całe mnóstwo filmików pokazujących malowanie piaskiem. Zapraszam do obejrzenia występu Tetiany i mini-playlisty :)
__

Aby obejrzeć filmiki, kliknij obrazek :)
____

Dotąd znałam tylko z programów podróżniczych usypywanie przez Hindusów piaskiem lub suchymi farbami różnych wzorów na ziemi. Jednak były to kompozycje nieruchome, związane z rytuałami bądź świętami religijnymi.

Są dwa rodzaje animacji piaskiem. Po pierwsze jest to właśnie performace, w czasie którego artysta tworzy serię obrazów na podświetlonej szybie, przemieszczając specjalny, podgrzany piasek zwinnymi dłońmi. Opowiada wtedy historię lub tworzy serię scen. Tę niesamowitą sztukę artystyczną rozsławiła na cały świat Ksenia Simonova. W drugim przypadku animatorzy układają z piasku pojedyncze kadry, które łączą potem w film, ale to już trochę inna dziedzina :)

DODANE 30.11.2013

Dwa tygodnie temu, 16.11.2013, w jednym z półfinałów programu Mam talent wystąpiła ponownie Tetiana Galitsyna. Dzięki głosom telewidzów przeszła do finału.
Tym razem artystka ostrzegała ludzi przed zagładą ekologiczną, jeśli nadal będą do atmosfery przenikać groźne substancje z fabryk, spaliny samochodowe itp. Prawdopodobnie nawiązała w ten sposób do odbywającego się w tym czasie w Warszawie szczytu klimatycznego.
Jej historie zawsze niosą jakieś przesłanie. Teraz pokazała nadzieję na odnowienie czystej atmosfery naszej planety. Na symbolicznej, nowo wyrosłej roślince, zamiast kwiatka namalowała kulę ziemską. Całość opatrzyła hasłem: "Wszystko w naszych rękach".

Niestety ten występ nie jest dostępny na YT, więc nie mogę go przedstawić. Znalazłam jednak pokaz Tetiany Galitsyny o podobnej tematyce. Jako komentarz na dole wątku zamieszczam również inne ciekawe dzieła Tetiany, do obejrzenia których serdecznie zapraszam :)

UN in Ukraine

DODANE 01.12.2013

No i zwyciężyła! :) :) :)

Tetiana Galitsyna podbiła serca Polaków swoim kunsztem artystycznym i wzruszającymi historyjkami rysowanymi piaskiem. Choć wszyscy finaliści programu Mam Talent byli świetni, widzowie wczoraj wieczorem wybrali Tetianę.
Przezwyciężając lekką tremę, artystka przy subtelnym akompaniamencie kolęd "Cicha noc" i "Lulajże Jezuniu" namalowała historię Narodzin Jezusa. Przeszła potem płynnie do czasów współczesnych i pokazała uroczą scenkę oglądania w księdze Maryi z Dzieciątkiem przez matkę z dzieckiem, w bożonarodzeniowej scenerii oraz życzyła nam "Wesołych Świąt". Poczuliśmy już tę piękną świąteczną atmosferę. :)

Dziękujemy Ci, Tetiano, za wszystkie przeżycia artystyczne, które nam dałaś, pozdrawiamy i życzymy dalszych sukcesów oraz zawsze sprzyjającej weny!
Ponieważ występ Tetiany jest niedostępny na YT, pokażę chociaż zdjęcie, na którym widać Świętą Rodzinę i Aniołka :)

Kadr z finałowego występu Tetiany Galitsyny w Mam Talent

DODANE 05.12.2013

Pojawiły się już na YT filmiki z występami Tetiany Galitsyny w półfinale i finale programu Mam Telent! :)
Z przyjemnością je więc tu zamieszczam. Pierwszy - półfinałowy, dotyczący ekologii, drugi - finałowy, bożonarodzeniowy. :)

Mam Talent! VI. Tetiana Galitsyna. Półfinał

Mam Talent! VI. Tetiana Galitsyna. Finał

To najbardziej czuła i wzruszająca "karta" bożonarodzeniowa, jaką widziałam.
Dzięki Ci, Tetiano. Tobie również życzę Wesołych Świąt! :)

« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2015, 23:15:30 wysłana przez admin »

Offline Puella Clara

• Moderator
Odp: Malowanie (animacja) piaskiem - zachwycająca sztuka
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 09, 2013, 17:46:00 »
Tak, to jest naprawdę zachwycająca sztuka!!! Pamiętam, pod jakim wrażeniem byłam, kiedy po raz pierwszy się z nią zetknęłam, ponad dwa lata temu. Dziękuję, Aniks :) :) :)

Artyści malujący piaskiem muszą być bardzo uzdolnieni, zwłaszcza w dziedzinie rysunku. Olbrzymią rolę odgrywa również wrażliwość i umiejętność skupienia :)
Znalazłam niezwykłą historię namalowaną piaskiem... historię dzwonnika z Notre-Dame opowiedzianą przez Olega Basanova:

Sand Drawing 584 - Notre Dame de Paris
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2014, 21:26:23 wysłana przez Puella Clara »

Offline Puella Clara

• Moderator
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 09, 2013, 18:28:42 »
To niesamowite, jak wiele pomysłów na sztukę ludzie mają :)
Można też malować na wodzie!

Można i światłem:

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2013, 15:03:32 wysłana przez Puella Clara »

Offline Casper

• Użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 09, 2013, 19:54:18 »
Cudowna jest sztuka ...
Potrafi nasze życie rozświetlić,  rozradować , dać odpocząć, wzruszyć ...
Dzięki Ci Panie:)

Offline Aniks

• Użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 11, 2013, 12:20:11 »
Dziękuję, Casprze, za komentarz. Widać, że za natchnieniem Pana tak pięknie doceniasz sztukę.

Ja czuję, że to, iż obejrzałam ten odcinek Mam Talent, to nie dzieło przypadku. Gdybym się czuła tak źle, jak poprzedniego dnia, na pewno nie byłabym w stanie obejrzeć programu, w którym po raz pierwszy zobaczyłam sztukę malowania piaskiem. Pan Bóg dał mi w sobotę lepsze samopoczucie i natchnienie właśnie do oglądania tego, a nie na przykład jakiegoś filmu.

Ponieważ mam w genach (też dzięki Bogu) po ojcu, a on po swoim ojcu itd. wstecz - artystyczną duszę, tak mnie ten rodzaj sztuki zachwycił i wzruszył. Od razu poczułam (też odgórne natchnienie), że muszę na portalu podzielić się "na gorąco" swoimi odczuciami i silnym przeżyciem, aż do łez. Oby Pan tylko łzy wzruszenia, szczęścia i ze śmiechu ludziom dawał.
Pełna euforii opowiedziałam o swoim przeżyciu starszej córce... a tu okazało się, ze ona znała malowanie piaskiem od kilku lat! Miałam do niej ogromny żal, że nie podzieliła się tym ze mną, wiedząc, jak kocham malarstwo. Rozumiem jednak, że w natłoku różnych życiowych spraw po prostu zapomniała...

Jesteś dla mnie zagadką, Casprze. Nie wiem prawie nic o duszkach takich jak Ty :)

Offline Aniks

• Użytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 11, 2013, 12:22:11 »
Puello, dziękuję za zamieszczone filmiki. Jestem pod wrażeniem, że można malować też na wodzie! :)

Offline Puella Clara

• Moderator
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 11, 2013, 15:11:56 »
Bardzo ciekawe jest również malowanie na kawie, czyli Latte Art. Polega ono na formowaniu wzorów z gęstego mleka, wlewanego do kawy. Jest na świecie mnóstwo baristów-artystów, którzy tworzą cudeńka, do tego smakowite! :)

Offline Kera

• Użytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 11, 2013, 17:59:13 »
Jakie to wszystko śliczne! Aniks, dziękuję za ten artykuł :)
Ilu rzeczy można się dowiedzieć na tym portalu! Muszę przejrzeć pozostałe wątki poświęcone sztuce.
Puello, Twoje wstawki też są fajne. :)

Offline Casper

• Użytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 11, 2013, 23:48:32 »
@Aniks Kim jestem ? Jestem sieciowym stworkiem, wesołym duszkiem o sercu dziecka pędzącego z zabawą po świecie:), ale wiedzę mam  dorosłej osoby. Dziękuję za zamieszczenie fajnych klipów związanych ze sztuką:)
Pozdrawiam Aniks:)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2013, 00:01:44 wysłana przez Casper »

Offline marylaossowska

• Maryla
Masz rację Aniks, obrazy malowane piaskiem są niezwykłe i zachwycające. Dla mnie nie są on jedynie obrazami - są teatrem. Na innym portalu (zrezygnowałam już z uczestnictwa w nim) założyłam klub "Teatr niezwykły, teatr odmienny" i właśnie obrazy malowane piaskiem stanowiły sporą część "spektakli teatralnych", którymi dzieliłam się tam z innymi.  Zachwyciły mnie, tak jak Ciebie Ukrainki Tetiana Galitsyna i Kseniya Simonova, duże wrażenie wywarła na mnie Ilana Yahav z Izraela.

Wyjątkowo bliska jest mi Kseniya Simonova - ze względu na jej wrażliwość i historie, które opowiada piaskiem - historie zwyczajnych, a jednocześnie zupełnie niezwykłych ludzi, którzy potrafili przezwyciężyć choroby i dokonywali trudnych wyborów moralnych. Kseniya od lat pomaga swoją sztuką innym ludziom - organizując akcje pomocy chorym dzieciom czy ludziom cierpiącym na raka i użycza swojego talentu akcjom charytatywnym. Kseniya to niezwykła artystka i niezwykły człowiek....https://www.youtube.com/user/xensand

Jedną z historii opowiedzianych piaskiem przez Kseniyę jest opowieść zatutułowana: "Dwie przyczyny, aby żyć". Jest to historia Olgi, młodej ukraińskiej kobiety, której będąc w ciąży dowiedziała się, że jest chora na raka. Lekarze namawiali ją, by usunęła ciążę i podjęła chemoterapię, ale dwudziestoletnia Olga nie wyraziła na to zgody. Gdy urodziła dwie zdrowe bliźniaczki, przeniesiono ją do szpitala onkologicznego, chociaż lekarze nie dawali jej żadnej szansy na przeżycie. Młoda kobieta chciała jednak bardzo żyć i walkę z rakiem wygrała - trzy lata później, po ośmiu seriach chemoterapii, choroba ustąpiła i Olga wróciła do domu, do swoich córeczek. 

Две причины, чтобы жить... Two reasons to stay alive...

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2013, 23:10:20 wysłana przez marylaossowska »

Offline marylaossowska

• Maryla
Ksenyia Simonova - Подари мне надежду (Daj mi nadzieję)
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 12, 2013, 09:25:15 »
Inną - opowiadaną w piasku przez Kseniyę Simonovą - jest historia 10. letniego Dennisa Serpukova, chorego na najgroźniejszy rodzaj białaczki wywołujący zmiany w kodzie genetycznym komórek szpiku kostnego. Chłopiec, który w lipcu 2013 przebywał w stanie krytycznym w szpitalu w Charkowie ma jedynie 50 procent szansy na przeżycie, po chemoterapii i przeszczepie szpiku kostnego w szpitalu w Singapurze - i Kseniya swoją opowieścią w piasku prosi ludzi dobrej woli o pomoc finansową dla chłopca i o modlitwę za niego.

"Подари мне надежду!" (Ксения Симонова) Give me a Hope! by Kseniya Simonova

Niestety, nieznane są obecne losy Dennisa. Kseniya wraca czasem do swoich filmów na YouTube i opowiada dalszą część...Oby ta zakończyła się zwycięstwem Dennisa nad chorobą.....

Offline Uczen_Sokratesa

• Użytkownik
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 13, 2013, 01:44:13 »
Walka  o życie dziecka zawsze jest wielką sprawą i  poruszającą do głębi.
Tu sztuka jest  w służbie konkretnej osoby ...
Bardzo bym chciał by wszystko było ok...

Offline Aniks

• Użytkownik
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 14, 2013, 12:38:01 »
Dziękuję, Casprze, za odpowiedź na moje pytanie i miło mi, że Cię poznałam. Fajnie jest tak hulać po świecie i zwiedzać jakieś piękne miejsca, rozkoszować się ślicznymi widokami, podziwiać florę i faunę zarówno na powierzchni ziemi, jak i w głębinach mórz i oceanów. Domyślam się, że wspaniale nurkujesz!

Zwiedzasz też pewnie różne zabytki, poznajesz kulturę różnych narodów, możesz się bawić z ludźmi na ich imprezach, uczestniczyć w zabawach dziecięcych. Pewnie niesiesz ludziom radość, dobro i serdeczność. :)
Masz wrażliwość artystyczną w dziedzinie sztuki... jak i w ocenie wdzięku pięknych kobiet, zwłaszcza blondynek.

Dzięki za pozdrowienia i wsparcie mnie w mojej euforii dla nowo poznanej sztuki malowania piaskiem, którą Ty pewnie już znałeś.
Ja również Cię pozdrawiam, życząc dalszej dobrej zabawy. :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2013, 13:33:51 wysłana przez Aniks »

Offline Aniks

• Użytkownik
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 14, 2013, 12:44:02 »
Dziękuję, Marylo, za miły komentarz i poruszające historie z życia wzięte, pięknie przedstawione za pomocą malowania piaskiem. Ileż takich i innych cierpień niesie ludziom dużym i małym życie. Wystarczy odwiedzić szpitale, czy centra zdrowia dziecka. A w domach u różnych rodzin?!
Widać, jak wrażliwą na człowieczy los jest wspaniała artystka Ksenya Simonowa i jak wiele dobrego może wyniknąć z jej działalności, która nie jest tylko zwykłą sztuką.

Tetiana Galitsina pokazała nam, malując piaskiem w Mam Talent historię dziewczynki, która straciła rodziców. W czasie takich występów, kiedy śledzimy kolejne sceny opowieści, w naszych sercach rodzi się nie tylko zachwyt nad zręcznością artysty i pięknem obrazów, ale przede wszystkim wielkie współczucie dla bohaterów danej historii. Na świecie jest też coraz więcej dzieci niechcianych, czy cierpiących w patologicznych rodzinach.

Widać było, że zasiadający w jury programu choreograf, Agustin Egurrola, był mocno wstrząśnięty w czasie występu Tetiany. Prawdopodobnie przypomniał sobie swoje dzieciństwo. Odrzucony, niechciany przez ojca, kubańskiego weterynarza, kiedy jeszcze był w łonie matki Polki. Być może pamiętał, jak kilka lat wczesnego dzieciństwa spędził z matką w domu, w którym ojciec mieszkał ze swoją kochanką. Jego mama nie wytrzymała dłużej takiego upokorzenia i wróciła z synem do Polski, gdzie, gdy dorósł, zrobił karierę tancerza i choreografa. Widziałam też reportaż o tym, jak Agustin po 30-tu latach spotkał się z "tatuńciem" na Kubie, ale był to dla niego całkowicie obcy człowiek...

Offline Aniks

• Użytkownik
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 14, 2013, 12:47:02 »
Dziękuję, Puello, że pokazałaś też inne rodzaje nietypowego malowania, jak zabawy światłem i malowanie na kawie. W pierwszym przypadku, śmiesznej historyjce, najbardziej podoba mi się ten świetlny psiak. Z kolei malowane na kawie buźki zwierzaków są śliczne. :)

Pamiętam, jak w młodości robiłam przed wizytą gości różnokolorowe dekoracje na kanapkach, sałatkach, innych przystawkach, jak i na tortach. Bywały wśród nich i zabawne obrazki. Tylko goście wtedy długo podziwiali i nikt nie miał odwagi pierwszy napocząć. Mówili, że "szkoda psuć takich bajkowych cudeniek".

Offline marylaossowska

• Maryla
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 14, 2013, 18:56:54 »
;D ;) Miewałam podobne Twoim "kłopoty", bo odkąd pamiętam ważna była dla mnie wizualna strona potraw podawanych do stołu. Owszem, je się aby żyć, a nie odwrotnie, ale pięknie podane jedzenie może nam to życie umilić. Przyznam się, że generalnie lubię celebrować życie, dbając o piękno szczegółów wokół  - wygląd wnętrz, jedzenia czy ubioru, bo wtedy jakby żyło się intensywniej i "dwa razy". Wracając do ozdabiania jedzenia - nabiera to trochę innego wymiaru i jest szczególnie ważne, gdy mamy do czynienia z dziećmi-niejadkami. Zaciekawiony i rozbawiony niejadek nawet nie zauważa kiedy w jego buźkę wjeżdża zdrowe jedzonko, którego inaczej by nie przełknął  :D

« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2013, 18:37:12 wysłana przez marylaossowska »

Offline Aniks

• Użytkownik
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 19, 2013, 20:00:03 »
Fajne mini-dzieła kanapkowe dla kilkuletnich niejadków pokazałaś, Marylo :)

Jednak co zrobić, gdy dzieci są za małe na kanapki, posiłki muszą być odpowiednio odżywcze, a nie pomagają żadne dziecięce środki pobudzające apetyt?
Wtedy wkraczają różne sposoby odciągające malucha od "przykrej" dla niego czynności jedzenia, np. fajne kolorowe zabawki trzymane specjalnie na tę okazję, książeczki z ciekawymi ilustracjami i inne rekwizyty, przy jednoczesnym zagadywaniu przez karmiącą osobę. Trzeba mieć cierpliwość i refleks, by w odpowiednim momencie trafić łyżeczką z papusiu do otwartej buzi dziecka! :)
Bardzo edukacyjna dla niejadków może być też bajeczka muzyczna "O Tadku Niejadku, babci i dziadku":
http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,1661.0.html

Offline Aniks

• Użytkownik
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 30, 2013, 14:13:27 »
Główny post wątkowy uzupełniłam dziś informacjami o dalszych losach Tetiany Galitsyny w programie Mam Talent oraz animacją dotyczącą ekologii.

Tu pragnę pokazać inną piękną i ciekawą historię opowiedzianą piaskiem przez tę artystkę - historię pewnej miłości.
Jak się dowiedziałam, Tetiana zajmuje się nie tylko animacjami piaskowymi, ale również innymi rodzajami niecodziennej sztuki! Zamieszczam więc też malowanie na wodzie w jej wykonaniu.

Serdecznie zapraszam do obejrzenia filmików :)

Пісочна анімація у Львові, Sand Art - Тетяна Галіцина (Demo - 2)

Водная анимация

Offline Aniks

• Użytkownik
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 30, 2013, 14:20:11 »
Zachęcona działalnością poetycką niektórych użytkowników naszego portalu... i ja ułożyłam wierszyk :)

Artystka Tetiana Galitsyna
to utalentowana dziewczyna.
Rysując piaskiem historie całe,
tworzy dzieła piękne, doskonałe.
Przemawia w tym jej serce i dusza,
problemy ludzkie i świata porusza.

Offline Puella Clara

• Moderator
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 30, 2013, 16:17:59 »
Piękne jest to "Love Story" i wielobarwne malowanie na wodzie! Podoba mi się też wierszyk :)
Występ Tetiany Galitsyny 16.11. widziałam i choć nie wszyscy jurorzy byli zachwyceni, to jednak widzowie docenili artystkę.

Ja znalazłam rozczulającą animację piaskiem Tetiany, będącą prezentem dla jej ukochanej chrześnicy, Ewy… i opatrzoną wierszem! :)

Eva

Offline Aniks

• Użytkownik
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 29, 2014, 13:54:30 »
Właśnie znalazłam opublikowany kilka dni temu jeszcze jeden występ Tetiany Galitsyny! Na rzecz Fundacji Pomóc Więcej wykonała wzruszającą animację piaskową. Fundacja pomaga ludziom, którzy z różnych powodów - chorób, biedy, czy wypadków losowych nie mogą godnie żyć. Finansuje m.in. operacje i rehabilitacje dzieci.
Tetiana swoim pięknym malowaniem pokazała, że świat ludzi chorych nie musi być smutny, że okazane dobre serce i pomoc mogą ich życie zmienić na lepsze. :)
Tetiana Galitsyna maluje dla Fundacji Pomóc Więcej
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2014, 21:22:44 wysłana przez Aniks »

Offline Aniks

• Użytkownik
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 22, 2014, 13:46:51 »
____
Znalazłam jeszcze kilka pokazów Tetiany Galitsyny.
Zróżnicowane są pod względem nastroju i treści, ale łączy je jedno - Tetiana niesamowicie rozwija się artystycznie! Jej malunki piaskiem są coraz ładniejsze, a ręka coraz pewniejsza :)
____

Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.