* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Piotr Fronczewski - "Całuję Twoją dłoń, Madame"  (Przeczytany 1848 razy)

Offline Aniks

• Użytkownik
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2015, 23:37:41 wysłana przez admin »

Offline marylaossowska

• Maryla
Odp: Piotr Fronczewski - "Całuję Twoją dłoń,Madame"
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2013, 19:20:00 »
Wow! Pan Fronczewski w romantycznym wydaniu :) Piękne, aktorskie wykonanie. Fronczewski to jednak mistrz w swoim fachu! Nie powinnam się jednak dziwić, bo przecież to on był panem Kleksem i Frankiem Kimono ;) Wyjątkowo wszechstronny aktor. Drugim takim na polskiej scenie jest chyba jedynie Janusz Gajos.

Dziękuję, że umieściłaś tę piosenkę, bo "Całuję Twoją dłoń, Madame" kojarzyła mi się do tej pory jedynie z Mieczysławem Foggiem.....I popatrz, na YouTube znalazłam ją w wykonaniu także Gustawa Holoubka. Teraz nie mogę się zdecydować, którą lubię najbardziej.....a mówią, że od przybytku głowa nie boli  ;D ;)  ....już nawet nie wiem, które wykonanie podoba mi się najbardziej. Nie potrafię się zdecydować :)

CAŁUJĘ TWOJĄ DŁOŃ, MADAME - Gustaw Holoubek

Chyba jednak oryginalne Mieczysława Fogga! Może po prostu dlatego, że było pierwszym, które słyszałam.....

Mieczysław Fogg - Całuję Twą dłoń madame
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2013, 21:29:27 wysłana przez marylaossowska »

Offline Uczen_Sokratesa

• Użytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 16, 2013, 00:00:34 »
Hmmm ... Są jeszcze tacy panowie?

Offline Aniks

• Użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2013, 19:52:41 »
Dziękuję, Marylo, za komentarz i przedstawienie innych wersji "Całuję Twoją dłoń, Madame", w tym oryginalną - Mieczysława Fogga. :)

Najbardziej podoba mi się jednak interpretacja tego utworu przez Piotra Fronczewskiego. Śpiewa tak naturalnie, tajemniczo, zmysłowo, refleksyjnie i spokojnie. Warsztat aktorski przydaje się w takich przypadkach.
Jest tak wiarygodny w roli eleganckiego dżentelmena, który wyznaje swe uczucia miłosne do pięknej pani, jest zazdrosny o partnera tej pani, siedzi w samotności przy butelce trunku. Marzy i śni o wybrance, ale jest nieśmiały i nie narzuca się jej.
Zachwyciło mnie delikatne tło muzyczne, nie zagłuszające stonowanego śpiewu. Cała aranżacja dobrze oddaje stan duchowego cierpienia bohatera tej piosenki, mimo że... w jednej ze zwrotek pojawia się zabawna puenta!

Sokratesie, jak dobrze poszukać, może tacy mężczyźni się znajdą :)

Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.